Leszczyny - jakie odmiany do małych ogrodów?!

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Leszczyny - jakie odmiany do małych ogrodów?!

Post autor: Monisia »

Mój mąż ma ogromną ochotę na własne orzechy laskowe, jednak nie mamy pojęcia, jaką odmianę posadzić w małym ogrodzie.
Jeśli ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w uprawie leszczyny, będę wdzięczna za informacje.
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Kulisty Pełny, Landsberski, Bergera, Nowy Olbrzym, Kocha, Wielki Pstry, Blumberski, Hiszpański Długi, Cesarzowa Eugenia, Negret, Wa­terloo, Nowowiejski, Lech, Karol, Warszawski Czerwony, Syrena, Joanna, Krystyna, Kołpakowy i Lamberta Warszawski. To podobno są odmiany najbardziej popularne do ogródków działkowych. Z tego co wiem, to musisz szukać odmian krzewiastych a nie drzewiastych. Tyle co ja wiem. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Dziękuję Joasiu.
O tym, że muszę wybrać którąś z krzewiastych odmian, to wiem. Z drzewkowych w zasadzie jest dostępna tylko turecka, a ona rośnie baaaaaaaaaardzo wielka :-D

Miałam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto już uprawia leszczynę i ma własne doświadczenia, bowiem na pewno odmiany krzaczaste różnią się między sobą tempem wzrostu, owocowaniem itp.
Mimo to dziękuję za zainteresowanie :->
Amatorka...z sercem do roślin!!!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Monisiu ja ostatnio usunęłam ten krzew z ogrodu, niestety nie wiem jaka to była odmiana, rósł po poprzednich właścicielach domu i ogrodu. W każdym razie bezpowrotnie się go pozbyłam po pewnym wydarzeniu, które zmroziło mi krew w żyłach.
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

???? Gosiu, czy to wydarzenie związane z samą leszczyną, czy też tylko pośrednio????
Amatorka...z sercem do roślin!!!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Niestety z samą leszczyną. :-( :-(
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

<==== zaciekawiona <szok>

Też się chcę pozbyć jednej bardzo ekspansywnej leszczyny, ale już się chętna znalazła, więc bedzie sobie mieszkać (leszczyna) w większym ogrodzie.
ODPOWIEDZ