Lawenda na balkonie zimą?

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
adik81
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2016-10-11, 15:17

Lawenda na balkonie zimą?

Post autor: adik81 »

Hej,

To mój pierwszy post. Niestety nie znalazłem szukajki na forum :/ Mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany ;)
Mam problem. Za oknem, na parapecie stoi sobie od kilku miesięcy lawenda. Nie było mnie teraz w domu przez kilka dobrych dni i lawendę dorwał jeden, dwa przymrozki. Co teraz? Czy mogę lawendę zostawić na zimę na balkonie? A jeśli tak to jak ją zabezpieczyć? Czy mam znieść do piwnicy? Będę wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Lawenda na balkonie zimą?

Post autor: Krysia »

A dlaczego miałbyś zostać zbanowany :lol: ?
Zostaw lawendę na balkonie, w piwnicy na pewno wyschnie. Jeśli jest w plastikowej doniczce, to można włożyć, do czegoś solidniejszego, by korzenie nie przemarzły. Moja przyjaciółka przechowuje je na balkonie w drewnianej skrzynce.

Tu masz więcej o zimowaniu lawendy: Zimowanie lawendy. Jak zabezpieczyć lawendę na zimę?

Pozdrawiam :)
adik81
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2016-10-11, 15:17

Re: Lawenda na balkonie zimą?

Post autor: adik81 »

Krysia pisze:A dlaczego miałbyś zostać zbanowany :lol: ?
Zostaw lawendę na balkonie, w piwnicy na pewno wyschnie. Jeśli jest w plastikowej doniczce, to można włożyć, do czegoś solidniejszego, by korzenie nie przemarzły. Moja przyjaciółka przechowuje je na balkonie w drewnianej skrzynce.
Pozdrawiam :)
Dzięki Krysiu za odpowiedź :)
Hmmm, czyli zostawić? Tak, jest do podłużna, plastikowa doniczka na parapecie. Nie mam pomysłu jak ją sensownie zabezpieczyć. A co zimą jak zacznie padać śnieg itd?
Druga sprawa to czy w ogóle podlewać lawendę czy zostawić tak jak jest?
A co do banowania to po prostu zastanawiałem się czy piszę w dobrym wątku :P
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Lawenda na balkonie zimą?

Post autor: Krysia »

Wątek jest dobry, bo lawendę masz na balkonie. :-)
Ja swoją wyrzuciłam. Mam wiele roślin, które przechowuję na klatce schodowej i w domu. Na balkonie nie zostawiam doniczek, bo wiele razy rośliny zmarzły.
Nie wiem, czy nie prościej będzie w Twoim przypadku kupić nowe , zdrowe sadzonki wiosną. Zrobisz tak, jak uważasz.
Pozdrawiam serdecznie :)
adik81
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2016-10-11, 15:17

Re: Lawenda na balkonie zimą?

Post autor: adik81 »

Dziękuję Krysiu za odpowiedź jeszcze raz :)
Moja luba zdecydowała, że zbyt dlugo walczyla zeby lawenda pieknie wyglada, nawet Hydroboxa do niej kupila, wiec liczymy na to, ze przezyje ;) Na razie decyzja jest taka, ze zimuje w piwnicy. Zobaczymy czy przetrwa! :)
ODPOWIEDZ