lawenda francuska umiera

Założenie i pielęgnacja ogrodu ziołowego, uprawa i zastosowanie ziół
ODPOWIEDZ
oleandra25
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-13, 15:26

lawenda francuska umiera

Post autor: oleandra25 »

Pomocy!
Moje lawendy francuskie umierają. Straciłam już dwie, teraz próbuję uratować takie małe wyhodowane z nasion - ładnie rosły i było wszystko ok, miałam frajdę, że w ogóle z nasion mi wzeszły, ale ostatnio wszystkie lawendy coś dziwnego atakuje i nie mogę sobie z tym poradzić :-(
Zaczyna się od usychania końcówek listków , zwijają się i są zupełnie suche, a później już całe gałązki atakuje :-( :-( :-(
Wygląda to tak jakby je nagle coś wysuszyło. Ucinam te suche, podlewam i pryskam Topsinem , odżywkami i wszystko na nic :-(

Co robić? proszę o jakiekolwiek porady, bo bardzo szkoda mi moich lawend :-(
W zał.przesyłam fotki tych najmniejszych z nasion, od wczoraj tak wyglądają .
pozdrawiam
Załączniki
lawenda1.JPG
lawenda2.JPG
lawenda3.JPG
lawenda4.JPG
lawenda5.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: lawenda francuska umiera

Post autor: Danka »

Lawenda francuska w naszych warunkach jest raczej jednoroczna. Widocznie i przechowywana w domu także nie przetrzymuje.
oleandra25
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-13, 15:26

Re: lawenda francuska umiera

Post autor: oleandra25 »

Dzięki za szybką odpowiedź :->
Szkoda mi tych lawend strasznie :-( Jedna, to prezent od koleżanki z Wiednia, pięknie kwitła na różowo. Nie widziałam takiej w Polsce. Cudna była! Bardzo szybko rosła, aż osiągnęła rozmiar sporego krzaka, nawet byłam zła,że tak urosła... i sobie "wykrakałam" bo już padła :-(


Gdyby ktoś miał jakiś pomysł jak ratować takie lawendy , to proszę pisać, spróbuję wszelkich metod .


pozdrawiam
ODPOWIEDZ