Laurowiśnia - uprawa, pielęgnacja, wymagania

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Laurowiśnia - uprawa, pielęgnacja, wymagania

Post autor: kreuk »

Co jej dać do jedzenia aby rosła wapno już dostawała po 3 latach mam hehe 50 cm a miał być żywopłot nie piszmy o mrozach tu gdzie mieszkam /UK/ prawie nie występują, jak jadę ulicami i widzę 5 metrowe laurowiśnie zastanawiam się czym były karmione może ktoś coś wie ?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

A może prościej będzie dowiedzieć się od sąsiadów czym zasilają lub w tamtejszych szkółkach ;-) Jak sam piszesz w Polsce są nieco inne warunki. Moja laurowiśnia w tym roku ma 1 metr wysokości ale to efekt tegorocznej zimy. A mam ją od kilku lat :-o Dostaje nawóz wieloskładnikowy. Może dlatego przemarza i odrasta.
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

Niby tak ale w tych ogrodach gdzie tak pięknie rośnie przyjeżdza ogrodnik robi swoje a właściciel nie bardzo wie - pytałem
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

kreuk pisze:Niby tak ale w tych ogrodach gdzie tak pięknie rośnie przyjeżdza ogrodnik robi swoje a właściciel nie bardzo wie - pytałem
Znalazłam w sieci informacje, na nasze warunki.
Stanowisko półcieniste, a nawet cieniste, zaciszne. Gleba piaszczysto-gliniasta o nieco kwaśnym odczynie średnio wilgotna.
Nie ma specjalnych wymagań, ale warto ją chronić od wysuszających wiatrów. Do podłoża można dodać nieco materii organicznej i wyściółkować np. korą, aby nadmiernie nie wysychało. Oprócz okrycia na zimę, należy zwrócić uwagę, aby jej zbytnio nie podlewać, a już na pewno nie nawozić po 15 lipca. Krzew przyrasta o około 30 cm rocznie.
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

Dziękuję za pomoc prawie wszystko jest do zrobienia tylko te zimowe wiatry na nie nie ma sposobu......
ODPOWIEDZ