Lantana i usychające kwiatki

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
AniaPopowska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2020-05-19, 10:38

Lantana i usychające kwiatki

Post autor: AniaPopowska »

Witam,
Jakiś tydzień temu dostałam w prezencie drzewko lantana. Wyglądała całkiem ładnie, miała już sporo kwiatów. Przesadziłam do większej donicy i dałam pałeczki z nawozem. Po paru dniach kwity zaczęły więdnąć a wręcz usychać i odpadają jak tylko delikatnie ruszę doniczka :( obsypują się nawet zdrowe świeże kwiaty. podlewam ja średnio co drugi dzień, niezbyt obficie. Stoi w nasłonecznionym miejscu przy balkonie. Pomocy!!!
Poniżej załączam zdjęcia.
Załączniki
image.jpg
image.jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Lantana i usychające kwiatki

Post autor: Krysia »

Z tych małych pączków będą kwiaty, te które przekwitły opadają, taka ich uroda. Tak w nawiasie ,to bardzo śmiecą :lol: . Przekwitłe można obcinać nożyczkami i wtedy szybciej kwitną te nowe. Lantanę uwielbiam, miałam ją niejednokrotnie na balkonie. Podlewamy codziennie, gdy upał to nawet 2, 3 razy w ciągu dnia. Pani roślinka jest zdrowa. Pozdrawiam :)

Nie wiem, gdzie pani mieszka, gdyby było zimno w nocy, to proszę ją zabrać na noc do domu, ona nie lubi chłodu, pochodzi z ciepłego klimatu .
AniaPopowska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2020-05-19, 10:38

Re: Lantana i usychające kwiatki

Post autor: AniaPopowska »

Dziękuje bardzo za szybka odpowiedź! Roślinka stoi wewnątrz ale przy dużym oknie balkonowym, wiec może tez będę częściej podlewać bo dużo słońca na nią pada.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Lantana i usychające kwiatki

Post autor: Krysia »

Docelowo proszę jej w mieszkaniu nie trzymać. Kocha słońce i świeże powietrze. W domu będzie słabo rosła. Pozdrawiam :)
Załączniki
to moja, udawało mi się nawet przezimować, co nie jest proste
to moja, udawało mi się nawet przezimować, co nie jest proste
ODPOWIEDZ