Lampy LED - asymilacyjne doświetlanie roślin

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Lampy LED - asymilacyjne doświetlanie roślin

Post autor: Merghen »

Już jestem i oto moja lampa LED
Obrazek - wisi na d orchidarium

Obrazek

Obrazek

Ciekawa jestem jak to zaakceptują rośliny...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Lampy LED - asymilacyjne doświetlanie roślin

Post autor: Danka »

Małgosiu, fantastycznie to wygląda :hyhy:
balti111
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-24, 21:33

Re: Lampy LED - asymilacyjne doświetlanie roślin

Post autor: balti111 »

Witam

Małgosiu fajna lampka, wygląd trochę DIY ale tak miało być, ważne żeby świeciła prawidłowo dla roślinek.
Diody mam na podłożu STAR Osram Oslon SSL 660nm dla prądu max. 1000mA.

Ostatnio trochę poleżałem chory i nie było siły cokolwiek pisać.

Moje roślinki i eksperymenty też zaniedbałem ale dałem radę na czas się pozbierać i wziąć udział w Targach Światło - EXPO 2015 i pokazać tam moje roślinki i lampy LED .

Poniżej fotka mojej wystawy, zainteresowanie ogromne.
Przepraszam za słabą jakość fotki ale zapomniałem wziąć na targi lustrzanki i tylko telefonem mogłem zrobić.
Przez pierwszy dzień nie miałem chwili wytchnienia ani na kawkę albo żeby pójść "za potrzebą" :-D
Drugi dzień niewiele lepiej i dopiero w trzecim dniu , jak już skończyły mi się ulotki reklamowe (500szt.) i wizytówki to było trochę luźniej.
IMG_20150327_133628 (2).jpg
Utwierdziło mnie to w przekonaniu że trzeba jeszcze bardziej się przyłożyć do pracy i w jesieni na Targach Ogrodniczych w Gołuchowie koło Kalisza zaprezentować gotowe rozwiązania dla ogrodnictwa profesjonalnego.

Pozdrawiam Wszystkich Stanisław :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Lampy LED - asymilacyjne doświetlanie roślin

Post autor: Danka »

Szklarnia przyszłości :hyhy:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Lampy LED - asymilacyjne doświetlanie roślin

Post autor: Iga51 »

Fajnie wygląda Twoja lampa Małgosiu.
Stanisławie - gratuluję wystawy i zainteresowania Twoim eksperymentem. Naprawdę udany.
Czy Twoje słowa oznaczają, że chcesz produkować lampy dla profesjonalnego ogrodnictwa?
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Lampy LED - asymilacyjne doświetlanie roślin

Post autor: Merghen »

Stanisławie, dużo zdrowia życzę :) Cieszę się, że wystawa się udała :) A nie wybierasz się na targi do Krakowa? Myślę, że zainteresowanie lampami zacznie rosnąć bo coraz więcej osób coś chce uprawiać a nie zawsze ma odpowiednie naturalne oświetlenie.

Jeśli chodzi o diody to spytam brata ale myślę, że będą pasowały. Chciałabym dołożyć jeszcze max 4 diody bo chyba mają trochę za mało czerwieni. Na razie trudno mi ocenić jej działanie i pisać o efektach tym bardziej, że wcześniej trochę je doświetlałam ale wydaje mi się, że oświetlenie spełnia swoją rolę bo np. tolumnia variegata, która mocno wyciągała się w stronę światła dziennego zaczyna kierować się w stronę lampy i rośnie teraz bardziej zwarta. Pojawiło się też sporo nowych korzeni a listki roślin, które powinny się przebarwiać w świetle słonecznym nabierają rumieńców. O dalszych postępach będę oczywiście pisać. Mam nadzieję, że teraz gdy i oświetlenie i zamgłąwianie dzieła już tak jak potrzeba rośliny zaczną rosnąć i potem kwitnąć :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
balti111
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-24, 21:33

Re: Lampy LED - asymilacyjne doświetlanie roślin

Post autor: balti111 »

Witam Wszystkich zainteresowanych tematem LED.
Wprawdzie wiosna w pełni a potem lato w perspektywie, ale taki stan nie będzie trwał wiecznie, znowu przyjdzie jesień i zima i wtedy lampy się znowu przydadzą :-D więc nie należy zasypywać gruszek w popiele i pracować nad tematem.
Co do pytania o profesjonalne lampy LED dla ogrodnictwa to potwierdzam - jest właśnie uruchamiana produkcja lamp LED dla profesjonalnego ogrodnictwa a promocja wyrobów jest zaplanowana na "Dni Ogrodnika" w Gołuchowie 12 - 13 września bieżącego roku :-)

Mam jeszcze pytanie do Małgosi o te targi w Krakowie, bo powiem szczerze to szukałem w google ale nic nie znalazłem, mogę prosić o podpowiedź gdzie i kiedy to sie odbywa ?

Pozdrawiam Wszystkich czytających moje "wypociny" Stanisław :-P
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Lampy LED - asymilacyjne doświetlanie roślin

Post autor: Merghen »

Stanisławie- zaobacz tutaj http://www.centrumtargowe.com.pl/index.php?id=14 Tutaj jest całe kalendarium i m.in. targi ogrodnictwa w maju i jesienią we wrześniu :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
balti111
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-24, 21:33

Re: Lampy LED - asymilacyjne doświetlanie roślin

Post autor: balti111 »

Witam wszystkich serdecznie .

Lato powoli się kończy, za 2 dni kalendarzowe a i temperatury już niskie i dzień odczuwalnie krótszy .
Czas najwyższy wrócić do tematu doświetlania roślinek lampami LED :-D
Oczywiście nie oznacza to że ja przez całe lato się obijałem i nic nie robiłem - wprost przeciwnie.
Tak jak pisałem na wiosnę był wyznaczony cel do realizacji i został osiągnięty.
Byłem z moimi nowymi lampami LED na "Dniach Ogrodnika " w Gołuchowie, mała fotorelacja z ekspozycji targowej na załączonych zdjęciach :
HORTILED.PL  Polski Instytut Światła Asymilacyjnego LED
HORTILED.PL Polski Instytut Światła Asymilacyjnego LED
DSC_5283.JPG
DSC_5287.JPG
.... następne targi w Lublinie 24 i 25 listopada .

A co się tyczy lamp to postaram się w najbliższym czasie systematycznie pisać w temacie :-D

Pozdrawiam Stanisław

Cdn .....
Wojteck
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-11-18, 07:42

Re: Lampy LED - asymilacyjne doświetlanie roślin

Post autor: Wojteck »

Pytanie do pana Stanisława - proszę o podanie adresu strony, gdzie można kupić Pana zestaw do doświetlania roślin.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ