Kwiaty jednoroczne - nasiona, wysiew, uprawa

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Szybko i wysoko to chyba najlepiej słonecznik, są już różnokolorowe odmiany ;-) Piękne są również malwy, ale to są dwuletnie, a ja polecałabym wieloletnie ostróżki :-D , choć jednoroczne też są ładne ale dużo niższe ;-) . A z jednorocznych jeszcze cleome :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Botanka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-01-26, 17:55

Post autor: Botanka »

Co roku zbieram nasiona, które później wysiewam. Między innymi aksamitki, nasturcje, groszek pachnący, powojniki, ostróżki, lwie paszcze , astry, porcelanka, szałwie... Kupuję ze 2 nowe odmiany i pomału robi się różnokolorowo.
Moje nowe odkrycie, to nasturcja kanaryjska. Okropnie mi się podobają jej drobne kwiatki.
Obrazek
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Piwonio słonecznik to moja ulubiona roślinka chyba zarówno ozdobna jak i do jedzonka mogę wcinać i wcinać wiec tego na mojej działce nie zabraknie :lol: ;))

Mogą być dwuroczne również. Chodzi mi o to ze na stałe miejsca jeszcze nie będę wysiewać, bo jeszcze nie mam do końca zaplanowane ale tak z dwa latka w sam raz ;) by cosik na działce było i cieszyło oczy, potem pozbieram nasionka i na nowy rok znowu frajda a pole puste nie będzie ;)

Dzięki za rady już sobie spisuje nazwy zobaczę jak wyglądają i nasionka zakupie.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Wieloletnie z powodzeniem możesz przesadzać, a zobacz jakie piękne mogą być ostróżki
Załączniki
ostrozki01.jpg
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

No super są wielkie dzięki i to z nasionek takie kolosy urosły? ;)) Oj wykupie cały sklep chyba ;)

No dobrze skąd ja będę wiedzieć jak wyglądają nasionka tych wszystkich roślinek i jak i kiedy je zbierać i przechowywać :cry: Oj dużo czytania przede mną oj dużo dużo
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Do wiosny jeszcze masz trochę czasu, zdążysz się naczytać :lol:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Chciałabym prosić o poradę, które rośliny jednoroczne trzeba wysiewać w lutym lub później do inspektu, a które bezpośrednio do ziemi. Nie na wszystkich opakowaniach nasion jest to opisane. Czy to jest już właściwa pora na wysiew?
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Witam

Jest to różnie w zależnosci od gatunku. Napisz konkretnie o jakie rośliny chodzi.

Zerknij też na opisy roślinjednorocznych w naszej encyklopedii roślin. Przy większości jednorocznych i dwuletnich podany jest termin i sposób siewu:

opisy roślin rabatowych
Rafał
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Chociaz zdecydowanie wole byliny to i tak co roku wysiewam troche jednorocznych.
Tej wiosny posieje: ketmie południową, miłek letni ( koperkowate,delikatne listki i małe,ale intensywnie wybarwione kwiaty - super :!: ), len wielkokwiatowy o pięknych czerwonych kwiatach, maczek kalifornijski i sporo jednorocznych ziół włącznie z czerwonolistną bazylią.
Będzie naprawde kolorowo ;-)
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ