Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: lilia0405 »

Dzisiaj tez miałam wolny dzień ale na działce byłam króciutko :( Rano na zakupy do m.in. ogrodniczego wapno do bielenia drzewek, nawóz do iglaków, dolomit, cebulka dymka:zwykła czerwona, biała i szalotka. Nie wiele zrobiłam, posiałam rzodkiewkę z sałatą i cebulką taki sobie mix ;) Trochę uporządkowałam i czas do domku bo sunia gorsza jak dziecko ciągła mnie do domu :lol:
Ku mojej uciesze niedługo zacznie się prymulkowy festiwal
Obrazek
tych mam najwięcej
Obrazek
a te z mojego zeszłorocznego siewu
Obrazek
Obrazek
I fotek na tyle na początek miałam gości po prymule, a później zagadała mnie sąsiadka i o fotkach zapomniałam :oops:

Janinko dzisiaj była cud miód pogoda to pewnie popracowałaś.

Tadziu dopiero jak spojrzałam na datę to doszło do mnie jak ten czas szybko leci :zalamany: zbyt szybko. Dziękuje Tadeuszku za troskę , będę oszczędzać łokietek bo cała wiosna, lato i jesień przede mną :oczami:

Obrazek już niestety ale te nasze kostki odmawiają posłuszeństwa.Kuruj się kochana. Mnie smarowania mało pomagały. Nasza Olunia poleciła mnie przykładać ciepłą gorczycą, już kiedyś o niej słyszałam. Chyba w czasie jak przyjeżdżali do nas handlarze zza wschodniej granicy i mieli takie gotowe woreczki. Ale ja jeszcze wtedy nie myślałam o bolących kosteczkach :lol:

Małgosiu do piękności to jej daleko, ale pewne jest kolorowo jak lubię. :)

Igo zdrowie najważniejsze, a ogród chce nie chce poczeka, a kwiatki zrozumieją ;) że pani ich musi się wykurować to później będzie o nie dbać.

Oj Zeniu tej pracy to na razie końca nie widać, ale co tam chorąży zawsze zdąży :lol: Masz rację krokusy w większych kępach wyglądają najładniej i tak z 5 cebulek zrobiło mi się niezłe stadko :lol:

Agniesiu ja już teraz każdą wolną chwilkę spędzam na działce, jak tylko pogoda pozwoli. Działkę mam niedaleko domku z balkonu ją widzę to moge latać a przy okazji sunia ma spacer. :lol: Masz rację Aga w moim wieku jak kostki bolą to znaczy, ze żyję :mrgreen:

Elu to gratuluje jak Ci sasanki wzeszły bo one są kapryśne. No to będziemy podziwiać Twoje śliczności, a ja wtedy z Twojego wątku nie wyjdę bo ja jak wiadomo uwielbiam sasanki.

Joasiu masz rację pogoda, nowe roślinki to pełnia szczęścia :)i kasa na roślinki :-/ Musimy napisać petycje do ministra finansów przecież my ten kraj upiększamy.

Dziękuje za odwiedzinki wszystkim :padam:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Petrus »

Prymulki pomału się budzą. Ja zakupy nawozów mam jeszcze przed sobą ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: wasilewska101 »

Oj popracowałam kilka godzin ale dopiero zrobiłam nowy ogród . Jak będzie dzisiaj tak samo ciepło to znowu będę sprzątać z zimowych pozostałości ,może do niedzieli się wyrobie ..
Moje prymulki tez już zaczynają pokazywać pąki i kwitnie coraz więcej krokusów .. .
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Agnieszka123 »

U mnie kwitną prymulki, które kupiłam teraz, te z zeszłego roku mają dopiero listki. Nasadziłam wczoraj 14 szt. bratków, 10 poszło na balkon, bo mi M. kupił całą paletę :D On nie umie kupować w małej ilości. Wczoraj były w Auch........ azalie japońskie po 10 zł i chciałam jedną kupić......... w koszyku wylądowały trzy i do tego tamaryszek i rododendron ;)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Użytkownik Usunięty

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Lilu masz rację, powinien nas minister choć troszkę dofinansować - bo nie ulega żadnej wątpliwości fakt, że mamy wkład w upiększaniu Polski.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Agnieszka123 »

Już nie mówiąc o tym, że znacznie powiększamy dochód narodowy :lol:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Użytkownik Usunięty

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Właśnie - powiększamy dochód prawie za każdym razem jak wyjdziemy tylko po chleb, masło a...rośliny same nam wpadają do koszyka.. :lol:
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Agnieszka123 »

Mi wczoraj wpadły dwie canny, floks, kolejnych pięć bratków i dwie stokrotki :mrgreen:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: lilia0405 »

Wczoraj po pracy oczywiście na działce Spotkałam dawną moja sąsiadkę z bloku(przeniosła się blok dalej kupili mieszkanie a to obok mnie mieli zakładowe)i pierwsze jej słowa:Jesteś w swoim żywiole . I to prawda z nastaniem wiosny ja nabieram wigoru :lol: Przesadziłam kilka poziomek, uporządkowałam rabatę z ziołami, posadziłam porzeczkę kupioną w markecie, także latem z głodu na działce nie umrę :mrgreen: bo zawsze będzie co pojeść,. A najlepiej lubię owoce prosto z krzaka. Dzisiaj tak jak w całym kraju, odrobina śniegu i przenikliwy ziąb, chociaż słoneczko ładnie świeciło. Przeszłam się z sunią na spacerek na działkę , popatrzyłam, :orany: ile jeszcze mnie roboty czeka. :shock:
Tak było koło 8 rano
Obrazek
roslinki w śniegu
Obrazek
Obrazek
hiacynty już mają pączki
Obrazek
miodunka ma coraz więcej kwiatków
Obrazek
sasanki już pokazują swoje kosmate listki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
moja działkowa towarzyszka :)
Obrazek
rano działka wyglądała tak
Obrazek
a popołudniu tak
Obrazek

Piotrze ja nawozy kupuje te najpotrzebniejsze, głównie kompost, obornik, gnojówki. Bardzo lubię prymulki bo mam z nimi miłe wspomnienia. Jak nas żegnały klasy trzecie w liceum to dostałam bukiecik prymul i mój bukiecik był naj :oops:

Janinko oszczędzaj rączkę , Ty masz kawał ogrodu. Ja z grubsza uporządkowałam a teraz będę powoli sobie głaskać.

Aga i znowu Ci zazdroszczę M, mój kwiatków nie wkłada do koszyka :(

Joasiu no nie wiem jak to jest, że wychodząc z marketu zawsze ( jak to moja mama mówi) w torbie jakiś badyl jest :lol:

Dziewczyny piszemy petycje :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Danka »

Lilu, rzeczywiście ogródek masz pod nosem ;-) I widać porządek zrobiłaś, a wiosna już w ogrodzie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Iga51 »

Och Lilko, sasanki już u Ciebie się pokazały. Podjęłam ostatnią (trzecią) próbę i wysiałam. No cóż, do trzech razy sztuka. Jak nie wzejdą, to trudno. Więcej już siać nie będę.
U mnie dziś wiało i było bardzo zimno, choć słońce świeciło.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Agnieszka123 »

Moja córka już dawno mi powiedziała, jak wróciłam z zakupów "żywnościowych" z jakimś kwiatkiem: "No tak mamo, dzień bez kwiatka, to dzień stracony" :lol: :lol: :lol:
Coś w tym jest, prawda?
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Merghen »

Mnie kilka razy udało się wyjść ze sklepu bez badyla ale ile samozaparcia mnie to kosztowało... Niestety, mam wrażenie, że będę musiała mieć dużo siły na zakupach albo wysyłać na nie męża bo ogród nie chce się rozciągnąć :zly: :rotfl:

A co masz pod agrowłókniną?
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Agnieszka123 »

Ja jak widzę coś w cenie do 5 zł, to nawet się już nie zapieram :lol: Ale najgorsze jest to, że pod moim blokiem jest kwiaciarnia, gdzie babka ma zawsze pełno sadzonek, cebulek, nasion. I co gorsza jak wymyślę coś, czego nie ma, to ona zapisuje na kartce i przywozi z hurtowni :lol: No i jak tu potem nie odebrać towaru ;) Ale tak sobie tłumaczę, że nie kupuję drogich ciuchów, butów, kosmetyków, nie łażę po restauracjach, kosmetyczkach, kinach i innych ustrojstwach. Odkąd mam działkę takie tematy są mi odległe i jakoś nie cierpię z tego powodu. Działka daje mi szczęście i zakup kwiatka bardziej mnie cieszy, niż zakup np. torebki. Dlatego nie bardzo się bronię przed drobnymi zakupami kwiatkowymi, a te droższe to już kupujemy razem, żeby potem nie było gadania, ale jakoś moja miłość do roślin spotyka się ze zrozumieniem :D
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: elza »

Widzę Lileczko,że zaczynasz sezon u siebie jak ja.
Też już mnie nosi i co jakiś czas jestem na działce i coś grzebię.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
ODPOWIEDZ