Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: lawender »

Lilu też zaglądam do Ciebie w nowym wątku i podziwiam....i Twoją pracę i kwiatuszki,:) oj to sama radość....:)cieplutkie pozdrowienia dla Ciebie w nowym wątku:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: wasilewska101 »

Też sporo sieję na rabatach a w tym roku mam specjalną aby przykryć wszystko włókniną . Będą miały więcej światła i wilgoci to może ładniej wzejdą .. Tylko aby wreszcie przyszło to ciepło ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Iga51 »

Witam Cię Lilko w nowym wątku. Pięknie go rozpoczęłaś. Fajnie powspominać początki. Widać jak dużo pracy wykonałaś w krótkim czasie. Podziwiam Cię. Piękne kwiatuszki pokazałaś. Lilu, u mnie jak u Marysi nie wzeszła ani jedna sasanka, inne siewki rosną powolutku, niektóre wyszły i giną. A siałam w ziemi do wysiewów. Niech już wiosna prędko przyjdzie, bo jak na razie to zimno, wietrznie i ponuro.
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Nutka13 »

No i ja wreszcie tu dotarłam.Porządki po zimie postępują bardzo sprawnie i szybko,nic tylko podziwiać.A przebiśniegi i krokusy to raj dla oka i balsam który łagodzi zmęczenie.U mnie jest zimno i mocno wieje.Wyglądam oknem i sobie myśle ile to bym już zrobiła,a tak nie mogę dokończyć nawet porządków . Pogoda taka że i psa żal na dwór wyganiać.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: lilia0405 »

Witajcie w moim małym raju na ziemi :) Dzisiaj mi się pofarciło i był dzień wolny, komory z towarem zawalone i nie ma gdzie kłaść. Bardzo się ucieszyłam z tego dnia. Tak wolne szkoda wziąć(tylko wtedy kiedy trzeba) bo kasa potrzebna a jak każą to już sumienie czyste :lol: Wczoraj poszłam na działkę na troszkę ale za to dzisiaj poszalałam . Obejrzałam swój serial i o 10 na działkę, w kubku kawa sunia obok i azymut działka :rotfl: . posiedziałam a raczej porobiłam do 16( no z przerwami) :oczami: i chyba trochę przegięłam. Bo mój łokieć aż się odezwał. Niestety po ostatnim sezonie kukurydzianym nadwyrężyłam łokieć , myślałam, że przejdzie po różnych smarowaniach, ale niestety :( trzeba udać się do ortopedy, wizyta w przyszłym tygodniu.

Dzisiaj porządkowałam truskawki i maliny, zrobiłam prowiroczny rozsadnik
Obrazek
truskawki maliny zrobione, rabata za skalniakiem też

Oczywiście zaraz po przyjściu na działkę pierwsze kroki skierowałam do krokusów i przebiśniegów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

inne cebulowe też na wierzchu np. hiacynty, już mi tęskno do ich zapachu
Obrazek
żonkile też już mają pąki kwiatowe, ciekawe jakie będą sadzone jesienią.
Obrazek

Byliny też już nabierają zielonego koloru
Obrazek
orliki
Obrazek
łubin

wilczomlecz szykuje się do rozkwitu
Obrazek
miodunka pokazuje kwiatki
Obrazek

Od soboty zaobserwowałam znaczny ruch dzikich gęsi, w końcu dzisiaj udało mi się je uchwycić.
Obrazek

Janinko
dzisiaj albo wczoraj troszkę sie pokręciłaś po ogrodzie, słoneczko ładnie grzało.

Danusiu a ile jeszcze przede mną :lol:

Marysiu i Igo z tymi sasankami to jest problem :| Ja mam sasanki ze swojego siewu. jedne mam jeszcze ze starej działki, po przekwitnięciu posiałam od razu przy roślinie macierzystej, przy przeprowadzce wiosną je znalazłam :) drugi raz też siałam na starym rozsadniku i ze trzy siewki mi się utrzymały. Może rzeczywiście Mario kupić gotowe rośliny a później dla rozmnożenia siać nasionka. Igo a z tymi ziemiami do rozsad to tez jest koszmar. Próbuje się różnych firm a i tak wychodzi coś nie tak. Ja jednego roku w ogrodniczy prosiłam o najlepszą co i oznacza najdroższą , i też było fiasko z pomidorami :(

Elu jak by mnie ktoś naście lat temu powiedział coś o bezsennych nocach to bym go :rotfl: ale niestety teraz mnie się zdarzają, i gdzie najlepiej na kompie :lol:

Agnieszko ja też ostatnio sieję do gruntu albo na rozsadniku, jednego roku tak zaszalałam, że parapetów brakło , a ponadto jak piszesz czasami porażka, wiem jedno z lobelią już bawić się nie będę, masakryczna porażka :evil:
To fakt nie są drogie, ale ostatnio zamawiałam nasiona i z warzywami razem i wyszło mi nie co powyżej stówki :lol:

Olu dziękuje :oops: a ja u Ciebie podziwiam :)
nutka13 pisze: sobie myśle ile to bym już zrobiła,
Danusiu takie myśli aż do późnej jesieni nas nie opuszczą, :orany: bo ciągle będzie coś do zrobienia :rotfl: Ale dzisiaj to pewnie coś podziałałaś :)
Użytkownik Usunięty

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Użytkownik Usunięty »

No ale piękności pokazałaś Lilu...Nie ma jak to krokusy, rosną prawie łanami...piękne. Dużo dziś popracowałaś ale to wszystko przez tą pogodę :lol: :lol: :lol: :lol: - u mnie też było ładne słonko, które nie pozwalało siedzieć w domu bezczynnie...No a jeszcze jak jest wolny dzień!!! to wiadomo gdzie się udać a jak jeszcze jest z czym...to już pełnia szczęścia...Bo czegóż potrzeba nam zakręconym na zielono - tylko dobrej pogody i roślin do nowych nasadzeń. ;)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Elzbieta M »

Lilu, fajnie ci się złożyło , że wolny dzień to był akurat ciepły i słoneczny dzień. :-D
Przy malinach czyściutko , ścięte , wygrabione. Krokusiki pięknie sie prezentują. Ja w zeszłym roku wysiewałam sasanki , wzeszły , ciekawa jestem , jakimi kolorami zakwitną - był mix.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Agnieszka123 »

No tak Liluś, nie ma to jak wolne na działce, nie ma lepszego spędzania czasu i jaka satysfakcja po skończonej pracy, kiedy kości dają znać, że człowiek żyje ;)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Zenia »

:-D Lilu...piękne kępy krokusów, tylko w takiej wersji prezentują się najładniej. :D . U mnie dużo ich wygniło, teraz tylko po dwa, trzy po całej działce. :lol: . Efekty twojej pracy są widoczne, jak już czyściutko ale i pracy pewnie jeszcze sporo. Wiadomo jak to na wiosnę. ;) Życzę słonka i nowych pięknych kwitnień.
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Iga51 »

Lilko, jest co podziwiać. Krokusy śliczne (nie wiem, dlaczego ja jeszcze żadnych nie posadziłam). Chyba jestem jedyna, która nie ma tak pięknych wczesnowiosennych kwiatków. Koniecznie muszę jesienią naprawić to niedopatrzenie.
Sasanek już chyba siać nie będę. Kupię sadzonkę.
Miałaś wspaniały dzień. Po cichu zazdroszczę. Tez już bym podłubała w ogrodzie, ale jeszcze nie mogę. Może już niedługo.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Merghen »

Lilu, pamiętam jak zaczynałaś przygodę tą działeczką a tu już minęły trzy sezony. Widać na niej Twoją pracę i jest piękna. Brawo :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Krysia »

Lilu , cudne masz krokusiki i wszystko już powolutku z ziemi wyłazi i to jest fajne. Pracy jest dużo, ale za to jaki cudny efekt, gdy już kwiaty zakwitną. Pozdrawiam Cię serdecznie. Tobie łokieć a mnie trochę padł kręgosłup. Smaruję.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: wasilewska101 »

Wczoraj u mnie strasznie wiało więc przesadzałam domowe kwiaty ,dzisiaj wygląda że będzie ciepło więc po południu trochę zetnę suchych badyli . Też pięknie kwitną mi krokusy ale łubinu nie widzę .chyba u mnie dla niego jeszcze za zimno .. Inne bylinowe już na wierzchu ..
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: tadek »

Jeszcze ja ! :lol:

Witaj Lilu w nowym wątku!
Jak tylko spojrzałem na Twoje pierwsze fotki w nowym wątku, odrazu przypomniało mi się jak jeszcze nie tak dawno otwierałaś swój pierwszy ogródkowy wątek, :oczami: zastanawiałaś sie nad rabatami...
Czas za szybko ucieka ! :kwasny:

Życze Tobie wszystkiego dobtego Lilu, oszczedzaj nadwyrężony łokieć ! Wiosna dopiero się zaczyna... ;)
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: wasilewska101 »

Ja też kupiłam sobie sadzonki bo nie chciały mi wschodzić ,a teraz mam zawsze kilka samosiejek .. Pięknie wygrabiony ogród i ja dzisiaj trochę popracowałam , ścięłam trochę badyli ale ręka odmówiła mi posłuszeństwa i ledwie wróciłam do domu .. Jutro jak będzie ciepło to znowu trochę popracuję , muszę pomału przyzwyczajać się do prac ogrodowych ..
ODPOWIEDZ