Kurzak

Naturalne metody uprawy, biopreparaty, nawozy organiczne, ogród przyjazny dla ptaków i innych stworzeń.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Kurzak

Post autor: Elzbieta M »

Mam suchy kurzak.Rozpuszczam do podlewania roślin garść tego nawozu na wiadro wody. Czy wystarczy kilka godzin moczenia i można juz bez obawy podlewac rośliny?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kurzak

Post autor: Danka »

Elu, w sieci przeczytałam, że na 10 l wody daje się od 1,5 - 3 kg nawozu kurzego. Musi fermentować przez 2 tygodnie. I zawiera dużą ilość wapnia, bo 2,4 % ;-) bez obaw można zaś używać sprzedawany w sklepach ogrodniczych obornik kurzy granulowany ;-)
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Kurzak

Post autor: andab3 »

Kurzak to nawóz który stosuje od lat, bo ptaków ma wiele,m a odchodów jeszcze więcej .
Jest to nawóz bardzo skoncentrowany i należy stosować go umiejętnie. Ja stosuje go jesienią , przedkopujac dość gleboko, a w czasie wegetacji roslin rozcienczam go z wodą w beczce 100 litrowej w proporcji 1:10. Stosuje z reguły po tygodniu fermentacji. Wykorzystuje głownie do podlewania pomidorów, dyni, ogórków, porów i selera.. Efekty są bardzo dobre :lol:
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kurzak

Post autor: malina »

Jędrek , podpowiedz mi co mam zrobić , a raczej czym mam podlewać cebulę siedmiolatkę aby fajnie rosła .Sąsiadka dała mi 2 lata wstecz rozsadę siedmiolatki i urosła może 1 cm , stoi w miejscu i ani ruszy , ponoć nie lubi właśnie kurzaka . Co mam zrobić ? :kwasny:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Kurzak

Post autor: andab3 »

:-) cos mi się zdaje, ze miejsce siedmiolatce nie pasuje, bo rosnąć pięknie powinna, a tu mówisz, ze bidulka ledwo co odbija.... ale mecyja . :lol:
Radze więc nowe miejsce dla niej przygotowac' , malutki zagonik, kompostu ze trzy łopaty rozsypac i siedmilatke tam przesadzić.
Nie dawać kurzenca , ani nim nie podlewac bo>>>
>> Zapach szczypioru nie miły :-( a poza tym , podlewanie kurzencem zwabia owady smietki cebulanki, która znosi jaja u nasady roślin, a wylęgające się z nich larwy zjadają siedmiolatki pędy młode.
Zatem lepiej co jakiś czas kompostem roslinki podsypywac, wodą podlewac i szczypiorek zrywać. :lol:
Podrawiam Jedrek
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kurzak

Post autor: malina »

Dziękuję , przesadzę ,zobaczymy ;)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Kurzak

Post autor: lilia0405 »

malina pisze:Jędrek , podpowiedz mi co mam zrobić , a raczej czym mam podlewać cebulę siedmiolatkę aby fajnie rosła .Sąsiadka dała mi 2 lata wstecz rozsadę siedmiolatki i urosła może 1 cm , stoi w miejscu i ani ruszy , ponoć nie lubi właśnie kurzaka . Co mam zrobić ? :kwasny:
Zaskoczyłaś mnie Halinko, ze siedmiolatka nie chce u Ciebie rosnąć. :( U mnie to jak chwast :shock: i w sumie nic nie robię. Może rzeczywiście zmień miejsce jak pisze Jędrek.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kurzak

Post autor: malina »

Chciała bym mieć takie chwasty i to dużo , lubimy i dużo używamy zielonego :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ