Kurkuma

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arjuna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-07, 22:30

Kurkuma

Post autor: Arjuna »

Chciałabym wam pokazać swoją kurkume a zarazem mojego pierwszego kwiatka :-) od niego zaczęła się moja miłość do nich :mrgreen: urosła mi od kłącza (chyba tak się nazywa xD )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam pytanko, czy jak przekwitnie to trzeba wykopywać ją z ziemi na czas spoczynku czy może być w ziemi i wystarczy nie podlewać jej? Jest już październik a obok niej zaczęła rosnąć kolejna :-P
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Z kurkumą nie miałem doświadczenia ale postępować pewnie trzeba jak z inną tworzącą kłącze roślina do uprawy w doniczce - imbirem.
Wykopywać jej nie musisz a jedynie warto by obciąć przekwitły pęd. Podlewanie też warto ograniczyć aby roślina nie wysilała się na tworzenie kolejnych kwiatów. Gdy nie ma doświadczenia, wyczucie i próby je muszą zastąpić.
Jeśli jest inaczej to być może hodowcy kurkumy mnie poprawią :-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jest dokładnie tak jak mówisz Krzysiu, wykopywać nie musisz, ale znacznie ogranicz podlewanie, aż do całkowitego jego zaprzestania, w tym czasie przestaw roślinę w suche i chłodne miejsce. Na wiosnę przesadź w nową lekko wilgotną ziemię i nadal nie podlewaj. Podlewanie (oszczędne) zacznij dopiero jak roślina zacznie wypuszczać wierzchołki wzrostu. Przed posadzeniem, możesz podzielić kłącze, ale dziel tylko duże, małych się nie opłaca ponieważ i tak nie zakwitnie.
Awatar użytkownika
Arjuna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-07, 22:30

Post autor: Arjuna »

dziękuje za rady :-) na pewno się przydadzą ;-)
Raiqa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-22, 15:00

Post autor: Raiqa »

Piękna :-D
ODPOWIEDZ