Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

20200903_063616.jpg
ANDU pisze: 2020-09-03, 17:42 WITAJ ANIU

U mnie podobnie pomidory, które na dziko wyrosły jako samosiejki (koktajlowe) nie chorują .
A ta mordka to ile ma miesięcy? super jest, u nas niestety kota musieliśmy uśpić .
pozd
20200903_063616.jpg
Załączniki
20200902_140149.jpg
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

To moje kotki . Korzystam ze smartfona .
Nastepny wpis bedzie juz ok .Tak myślę .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2020-09-03, 17:42 WITAJ ANIU

U mnie podobnie pomidory, które na dziko wyrosły jako samosiejki (koktajlowe) nie chorują .
A ta mordka to ile ma miesięcy? super jest, u nas niestety kota musieliśmy uśpić .
pozd
Dzień dobry - może to będzie nowy sposób uprawiania pomidorów ? :-) Moje rosną bez palików,a jeden mam zwisający :-) . Przez otwór przy dnie doniczki, w której rośnie kwiat, wypchał :-) się pomidor . Ziemię dawałam z własnego kompostu i tam też zapodziało się ziarnko pomidorowe . Nie wiem tylko czy będę jadła te pomidory, ponieważ kwiat był podlewany nawozem do kwitnących i to dość obficie . Sadzonka jest okazała, dobrze odkarmiona, już ma małe pomidorki .

Co zaś do kotów, to jestem zakochana od najmłodszych lat w tych draniach :-) . Mój starszy kotek Micek odszedł, nerki . Płakałam i sąsiadka przywiozła mi koteczkę Manie . Taka jakby szilkretowa, a ja już sama wzięłam małego buraska, który wabi się Maniek . No i mam co chciałam .
dom i ogrod 28 kwietnia 2015 r 008.JPG
moj Micolek .
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: malina »

Super kociaki , miałam i psiaki i kotki , wiem jakie to milaczki :D
Załączniki
Razem raźniej
Razem raźniej
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

malina pisze: 2020-09-04, 08:19 Super kociaki , miałam i psiaki i kotki , wiem jakie to milaczki :D
Całe moje życie kręci się wokół zwierząt . Nie wyobrażam sobie własnego domu bez kręcących się zwierzaków :-) . :-)

U nas pada od wczesnego poranka . Siedzę bezczynnie w domu, w powietrzu czuję już zapach jesieni a i słoneczko mniej agresywne . Jeszcze zbieram ogórki na małosolne, to te które same rozkokosiły się w różnych miejscach w ogrodzie . Mam nawet te pienne :-), bo po łodygach kwiatów i krzewach wspinają się ku słońcu . Pogoda dopisuje, pada i ciepło .
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Krysia »

Śliczne kotki i fajny ogród :-D . Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Krysia pisze: 2020-09-04, 12:34 Śliczne kotki i fajny ogród :-D . Pozdrawiam serdecznie :)
Kotki fajne, a w ogrodzie ogólny bałagan :D

Dzień dobry prawie wieczorem . Nie wiem co się dzieje, albo dzień za krótki, albo ja się guzdrzę . On rana zabiegana jestem - byłam na targu i nakręciłam się na zbieranie grzybów . W sprzedaży, koszyczki wypełnione prawdziwkami i maślakami . Oczywiście skoczyłam do lasu i już się smażą . Wkopałam figę w ogrodzie, może przetrzyma zimę , w domu już nie mam miejsca , trudno, jakoś to przeżyję jeśli wiosną okaże się, że już jej nie mam :rozpacz: . Dostałam kilkanaście sadzonek macierzanki, też już posadzona i nawet podlana .Czasu śmiga a ja z pracą w lesie jestem . Może ktoś ma figę w ogrodzie i podzieli się swoim doświadczeniem, bardzo proszę :-) . Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Krysia »

Nie mam figi w ogrodzie, bo nie mam ogrodu. Szanse na to, że wiosną odbije są bliskie 0. To nie ten klimat. Może ją trochę zetniesz, by zmieściła się w domku. A wymądrzam się dlatego, że hoduję rośliny z cieplejszego od naszego klimatu i one zawsze w październiku są schowane w mieszkaniu lub na klatce schodowej. Nie ma mowy, by przetrwały naszą zimę. O wiosennych przymrozkach nie wspominam. Pozdrawiam :-D.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Krysia pisze: 2020-09-05, 20:01 Nie mam figi w ogrodzie, bo nie mam ogrodu. Szanse na to, że wiosną odbije są bliskie 0. To nie ten klimat. Może ją trochę zetniesz, by zmieściła się w domku. A wymądrzam się dlatego, że hoduję rośliny z cieplejszego od naszego klimatu i one zawsze w październiku są schowane w mieszkaniu lub na klatce schodowej. Nie ma mowy, by przetrwały naszą zimę. O wiosennych przymrozkach nie wspominam. Pozdrawiam :-D.
https://poradnikogrodniczy.pl/figa.php - a może się uda ? czytam i czytam na ten temat . :-D
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Bettiw »

Aniu a ja myślałam, że tylko mi czas przelatuje przez palce i guzdram się ospale ;-) :-P , ale wybaczam sobie, wychodzę z założenia że już narobiłam się po kokardę, teraz haruję tylko dla rekreacji :-) .
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Bettiw pisze: 2020-09-07, 23:17 Aniu a ja myślałam, że tylko mi czas przelatuje przez palce i guzdram się ospale ;-) :-P , ale wybaczam sobie, wychodzę z założenia że już narobiłam się po kokardę, teraz haruję tylko dla rekreacji :-) .
Dzień dobry - czas ucieka a pracy przybywa . Nie wiem jak to się dzieje :-) Wczoraj sprzątałam w ogrodzie już pod kątem jesieni . Powietrze pachnie już inaczej i te rześkie poranki i chłodne wieczory wprowadzają już w jesienny nastrój . To mój ulubiony miesiąc, może trwać i trwać i trwać . Zrobiłam porządek z malinami, pograbiłam liście i nazbierało się tego 4 wory .Ogórki kwitną obficiej niż latem, pomidory wyglądają dużo lepiej - to ten letni upał doskwiera roślinom . Oprócz tego bawię się w wiewiórkę i robię zapasy na zimę i tak dzień za dniem . Kotki moje zdrowe i bardzo pracowite, poprawiają po mnie . Co zrobię w ogrodzie to za chwilkę mam " po kociemu " rozkopane i poprzesuwane . Jeszcze mnie czeka wyjazd do tartaku po korę . To co się da obsypie korą, a resztę kompostem . Figa rośnie już w ogrodzie, wybrałam najspokojniejszy kąt, później zabezpieczę agrowłókniną . Pozdrawiam zapracowanych i tych leniuchujących :-)
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

IMG-20200809-WA0000.jpeg
IMG-20200809-WA0000.jpeg
Załączniki
IMG-20191027-WA0002.jpeg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

Grzyby wyborne ,na fotce widać jakie zdrowe.
Na suszone? czy do octu? albo na obiad?
pozd
ANDU
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Bettiw »

U nas też pojawiły się grzyby, chciałabym wybrać się do lasu.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2020-09-08, 20:51 Grzyby wyborne ,na fotce widać jakie zdrowe.
Na suszone? czy do octu? albo na obiad?
pozd
Dzień dobry - bylam w lesie, pojechaliśmy tam gdzie rosną maślaki . Średni zbiór, juz sie suszą .Lubię te grzybki, po ususzeniu mielę je i dodaje do sosu czy do innych potraw . Stoja sobie w słoiku nie zajmują dużo miejsca i poprawiają smak potraw .
Wybieram sie na ryneczek po roślinki .Mam jednak opory, zawsze mialam piekne różności w
15996374867827876042560967850283.jpg
donicach w tym roku klops .Kwiaty marne i juz sie kończą .
ODPOWIEDZ