Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Pare kwiatków :-) z mojego ogrodu i wierzba, która przysparza sporo
w domu 27 wrzesnia 2016 095.JPG
pracy .

Rdest auberta oplótł wierzbę .
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2020-08-31, 20:34 Pare kwiatków :-) z mojego ogrodu i wierzba, która przysparza sporow domu 27 wrzesnia 2016 095.JPG pracy .

Rdest auberta oplótł wierzbę .
Imponująca ta wierzba ,domyślam się co się dzieje jesienią ,a ten rdest kiedyś miałem ,ale w jeden sezon zarósł sporą część ogródka więc musiałem się go pozbyć. Widzę,że mamy podobne lilie i masz też budleje .
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2020-08-31, 20:46
anna1946 pisze: 2020-08-31, 20:34 Pare kwiatków :-) z mojego ogrodu i wierzba, która przysparza sporow domu 27 wrzesnia 2016 095.JPG pracy .

Rdest auberta oplótł wierzbę .
Imponująca ta wierzba ,domyślam się co się dzieje jesienią ,a ten rdest kiedyś miałem ,ale w jeden sezon zarósł sporą część ogródka więc musiałem się go pozbyć. Widzę,że mamy podobne lilie i masz też budleje .
pozd
Dzień dobry - chciałabym mieć różności, jednak ogranicza mnie pole działania . Ogród przydomowy, więc ograniczona powierzchnia . Rdest mam na płocie tnę go mocno a jesienią ścięłam przy samem ziemi . Mieszkam blisko starego parku, często spacerowicze pytają co to za wierzba, że tak ładnie kwitnie :-) . Lubię też funkie i mam pare szt . Uzbierałam trochę nasion glistnika i wysiałam w malinach, to bardzo pożyteczne ziele, przyda się w przyszłym roku .Dzisiaj jest dzień dobry do pracy w ogrodzie, własnie zamierzam zająć się drugą częścią płotu i doprowadzić do porządku . Pozdrawiam .
DSC07734.JPG
DSC07738.JPG
DSC07742.JPG
DSC07728.JPG
Załączniki
DSC07729.JPG
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: malina »

Oryginalny kolor tej pierwszej funkii - hosty , mam w donicy z innymi kwiatami miniaturkę funkii , nie sadzę na rabatach kwiatowych bo funkie kochają ślimaki :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Faktycznie , ciekawy kolor tej funkii na pierwszym zdjęciu. Czy ona rzeczywiście taka niebieska, czy to fotka tak ją przebarwiła? Spytam o nazwę , choć pisałaś, że nie zwracasz uwagi na nazwy, ale może akurat będziesz wiedziała? Też mam małą kolekcję host, począwszy od olbrzymiej Sum & Substance, a skończywszy na miniaturce Cracker Crumbs. Mój ogród to 8 arów, ale ciężko znaleźć miejsce na nowe nasadzenia. A jaki duży jest Twój przydomowy?
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dzień dobry - mam przerwę w " ogrodowych zabawach " , przesadziłam pysznogłówkę , cała karpa poszła w nowe miejsce . Urosła bardzo, na wysokość 1,8 m . Ziemia raczej uboga w miejscu gdzie rosła, zobaczę co będzie w przyszłym roku . Wycięłam też irysy, koty urządziły sobie harce i je połamały, żeby odstraszyć je, polałam to miejsce wodą po wycięciu liści .

Funkia to chyba " blue angel " kształt liści i barwa są zbieżne z prezentowanymi w internecie . Ale co do nazw .............to tak jak pisałam :hyhy: . Często mam nabytek nie koniecznie ze szkółki czy sklepu, to i nazwy są często "ludowe" . Zbieram takie zabiedzone,[ często wyrzucone na śmietnik roślinki i hoduję . Nie zawsze udaje się odratować a te odratowane dają później czadu .
DSC05471 (1).JPG
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

WITAJ

Hosty bardzo ładne i takie świeże ,bez dziur po ślimakach, fotki chyba robione wiosną. Mam też kilka tych roślin, ale latem po deszczach mocno są objedzone przez ślimaki - wolą bardziej hosty niż niebieskie granulki.
pozd
ANDU
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: elakrztuk »

Witaj Aniu. Ślimaki to wszystkich tych co mają ogródki koło domu i tych co mają działki są. U mnie teraz gdy są deszcze i dni mokre wszędzie ich jest. Nie ma na nich lekarstwa. Widać już jesień na działkach kwiaty tak obficie nie kwitną. Zdarzają się i nietypowi goście.Obrazek Obrazek
w tym roku nareszcie zakwitła mi piwonia żółta na którą czekałam rok
Obrazek
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

WITAJ

Piękna ta piwonia i zakwitła teraz tak późno? Gdyby nie liście to można ten kwiat skojarzyć z różą.
U mnie ślimory ,po tych deszczach , też wszędzie pełzają - już nawet ich nie ścigam rośliny stare, twarde więc mało co zniszczą.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

elakrztuk pisze: 2020-09-02, 19:15 Witaj Aniu. Ślimaki to wszystkich tych co mają ogródki koło domu i tych co mają działki są. U mnie teraz gdy są deszcze i dni mokre wszędzie ich jest. Nie ma na nich lekarstwa. Widać już jesień na działkach kwiaty tak obficie nie kwitną. Zdarzają się i nietypowi goście.Obrazek Obrazek
w tym roku nareszcie zakwitła mi piwonia żółta na którą czekałam rok
Obrazek
Ja zbieram ślimaki i wynoszę do parku . Stawiam też pułapki w postaci miseczki z piwem albo kładę mokre deski i wcześnie rano wyciągam je z pod nich . Zdarzają się oczywiście jakieś nie lubiące :-) piwa , te znajduję pod liściem albo w skalniakach . Dzisiaj pracowałam w ogrodzie i zauważyłam sporo cebulowych obudzonych i gotowych do życia . Moja obcięta budleja zakwita na nowo i hortensja dębolistna też ma nowe grona i to piękniejsze niż te w lipcu .Cuda .

Moje piwonie nie popisały się tego roku, kwiaty były małe i tylko kilka szt . Nie mam żółtej i już nie będę miała z braku miejsca . Twoja piękna, warto było czekać .Pozdrawiam .
1500281364177.jpg
1500281364177.jpg (31.78 KiB) Przejrzano 1696 razy
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2020-09-02, 18:26 WITAJ

Hosty bardzo ładne i takie świeże ,bez dziur po ślimakach, fotki chyba robione wiosną. Mam też kilka tych roślin, ale latem po deszczach mocno są objedzone przez ślimaki - wolą bardziej hosty niż niebieskie granulki.
pozd
Moje hosty są zabezpieczone przed ślimakami, jest rozsypana kora . To im utrudnia pełzanie a i lepiej je widać . Mam też pomocników rozsmakowanych w tych mięczakach, to jeże . Te zaradne :-) , które wędrują z domkiem na plecach maja u mnie bonus . Mogą sobie pełzać, nie są aż tak żarłoczne i nie czynią wielu szkód, oczywiście gdy występują pojedynczo a nie gromadnie . Jakbym nie radziła sobie ze zbieraniem dałabym im granulki .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

S5002615.JPG
to są dwa okazy przyniesione ze szkolnego śmietnika . Oblepione były misecznikiem . Udało się . Stoją teraz w ogrodzie .
S5002618.JPG
S5002622.JPG
S5002625.JPG
to z wiosny fotki .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Musze napisać wyjaśnienie - proszę nie sugerować się datą na fotkach, mam taki aparat, który sam przestawia datę > Mam już zdjęcia datowane 2030 rok . Nie warto już go reperować , wolę kupić sadzonkę za te pieniądze .
S5002624.JPG
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dzień dobry - od kilku godzin pada deszcz, będą grzyby . W naszych lubuskich lasach jest ich zatrzęsienie :-) . Mam jeszcze rydze w słoiczkach z ub. roku . Miałam dzisiaj ciąć maliny, a tu nici z roboty . Praca zaczeka a deszcz jest na miarę złotówek :-) . Zbieram deszczówkę :-) a kasa zostaje w kieszeni . Przez przypadek mam świeże ogórki i pomidorki będę miała w październiku jeśli pogoda dopisze . Otóż latem zakupiłam kilka krzewów hortensji bukietowej w wykopane dołki wsypywałam ziemie kompostową . Kompost jak to kompost zapodziały się w nim i przetrzymały lekką zimę nasiona z wyrzuconych odpadów ogórków i pomidorów . Ku mojemu zaskoczeniu porosły piękne, zdrowe sadzonki, które już owocują . Co ciekawe, że nie są porażone jakimś grzybem czy inną zarazą . Liście zielone, soczyste a ogóreczki palce lizać :-) . Dobrego dnia życzę
S5002631.JPG
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

WITAJ ANIU

U mnie podobnie pomidory, które na dziko wyrosły jako samosiejki (koktajlowe) nie chorują .
A ta mordka to ile ma miesięcy? super jest, u nas niestety kota musieliśmy uśpić .
pozd
ANDU
ODPOWIEDZ