Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Elzbieta M pisze: 2021-02-28, 18:08 Aniu , a może tu nam się pokażesz?
poznajmy-sie-t9086.html
Wklejamy tu swoje zdjęcia, poznajemy się bliżej , atmosfera bardziej przyjacielska. Co Ty na to?
He,he Elu, ja się nie mogę wkleić, bo będę do góry nogami . Jak zrobię laptopa " to czemu nie " . Ale z grubsza się opiszę : jestem ładna, jestem zgrabna :-D :-D :-D :-D . Postaram się .
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

No i jeszcze pełna energii i wesoła . Pozdrawiam , Aniu. Zbieram sie na wieś :lol:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: malina »

anna1946 pisze: 2021-02-28, 18:49
Elzbieta M pisze: 2021-02-28, 18:08 Aniu , a może tu nam się pokażesz?
poznajmy-sie-t9086.html
Wklejamy tu swoje zdjęcia, poznajemy się bliżej , atmosfera bardziej przyjacielska. Co Ty na to?
He,he Elu, ja się nie mogę wkleić, bo będę do góry nogami . Jak zrobię laptopa " to czemu nie " . Ale z grubsza się opiszę : jestem ładna, jestem zgrabna :-D :-D :-D :-D . Postaram się .
To ja Ci pomogę , wklej , a postawię ciebie do pionu ;)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

Aniu koniec z deprechami , właśnie wiosenny miesiąc się zaczął. Kupiłem dzisiaj bulwy begonii bo część mi się nie przechowała.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2021-03-01, 14:42 Aniu koniec z deprechami , właśnie wiosenny miesiąc się zaczął. Kupiłem dzisiaj bulwy begonii bo część mi się nie przechowała.
pozd
:-) :-)
Dzień dobry - parę dni było wręcz z wiosenną temp. Mój czosnek wschodzi pięknie, wierzba obsypana " baźkami" , wychodzą z ziemi cebulowe a kamelia przetrzymała tegoroczne mrozy . Może zakwitnie tego roku . :padam: Wysiałam marchewkę średnio wczesną, wygrabiłam pozostałości po zimie i przygotowałam grządkę pod dymkę . Mały ten mój "ogrodowy raj "muszę jakość kombinować, żeby i to i to w nim umieścić . W część kwiatową wejść nie mogę, bo tak "naćpane" jest różności, że zdepczę przy moim szczęściu to co jest najładniejsze i dla mnie . Begonie już mają rozwinięte liście, znaczy, że bulwki przetrzymały zimę w domowej piwniczce . Pozdrawiam pracusiów . :-)
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Tak rozrosła się moja kliwia ...
16151213109984818062778170534352.jpg
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dzień dobry - co tam w marnej trawie słychać 😁. Chłodno i mokro kiedy ta utęskniona wiosna zawita z temp. + 20 st . W ogrodzie słabo, tylko krokusy i śnieżyczki w pełnej krasie, reszta wpół rozwinięta czeka na promyk słoneczka . A czosnek bije po oczach 😁 . Takiego jeszcze nigdy nie miałam w ogrodzie . Pozdrawiam serdecznie i cieplutko .
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Bettiw »

Po kilku ciepłych dniach z trudem godzimy się na ochłodzenie, dzisiaj postraszyli w radiu opadami śniegu. Ja posiałam w domu w skrzynce pomidory, a na działce też czosnek ładnie wschodzi, szczypior ma na 5-6 cm.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Bettiw pisze: 2021-03-17, 09:30 Po kilku ciepłych dniach z trudem godzimy się na ochłodzenie, dzisiaj postraszyli w radiu opadami śniegu. Ja posiałam w domu w skrzynce pomidory, a na działce też czosnek ładnie wschodzi, szczypior ma na 5-6 cm.
Dzien dobry - wystarczy promyk słoneczka i już lepsze samopoczucie . U mnie szczypior siedmiolatki juz spory, czosnek też cudny - taki krzepki 😁. Sadziłam nasz ogródkowy, kupiony na wsi - nie w sklepie . Wczoraj było biało śnieg sypał gęsty i piękne wielkie płatki spadały majestatycznie .Długo nie poleżał .Moje koty miały zabawę .Ciągnie mnie do ogrodu, jednsk jeszcze trzeba poczekać aż ziemia troszkę dojdzie " do siebie" .Wczoraj poszłam " w pola" z psem .Ogrom obsianych facelją .Bedzie pięknie .Dobrego dnia życzę .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

20210313_175159.jpg
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Moje ciemierniki zaczynają kwitnąć .( dopiero) .Za to wierzba ma juz seledynową otoczkę, gdy patrzę na nią z daleka .Wnet liście się rozwiną .Dzisiaj posadzę cebulkę dymkę niech rośnie na chwałę właścicielki grządki .Ciekawe, bo szczaw już jest na tyle spory, że zupę mogę ugotować . Dobrego dnia życzę .
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Alexa »

Aniu, wpadam z rewizytą😀
Pobieżnie przejrzałam Twój ogrodowy pamiętnik.
Fajnie się go czyta. Gdy dzielisz się informacjami o tym co robisz w ogrodzie, w ten sposób podpowiadasz zapominalskim o konieczności wykonania pewnych, ważnych prac w ogrodzie. Dlatego będę do Ciebie zaglądać😀
Widać, że kochasz swój ogród, kochasz pracę w ogrodzie. To dobrze. Myślę, że większość tu zaglądających traktuje ogród i pracę w nim jako miejsce relaksu.

Życzę Tobie i nam wszystkim nadejścia upragnionej wiosny.
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dzień doberek - ja dzisiaj mówiąc mową młodzieżową naginam w ogrodzie .Jest przepięknie temp.ok + 10 st.C . Wszystko już ( prawie) żyje na zielono a forsycja tuż, tuż, i będzie barwiła ogród kurczakowym 😀kolorem .Figa przetrzymała mrozy, dzisiaj ogarnęłam ją z zimowego zabezpieczenia . Kamelia też w bardzo dobrej kondycji w dodatku ma grube pąki, myślę, że to jednak liścienne .A może się mylę 😉 ? Wysiałam rzodkiewkę i sałate do gruntu i przykryłam siatką, żeby koty nie harcowały . Jesienią zadołowałam hortensje, to ta pod wdzięczną nazwą " uciekająca panna młoda " .Jutro wyjmę ją z gruntu i przeniosę do kosza .Marzy mi się taka olbrzymia zwisająca w dodatku obsypana kwieciem 🤔. Dobrego, zdrowego dnia życzę .
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Zazdroszczę ci pogody. W Krakowie nadal ponuro , choć już bez przymrozków. Jutro wybieram się na działkę z nadzieją , że słoneczko rozweseli dzień.
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: krysta »

U nas też już dzisiaj piękna pogoda ale jeszcze na polu mokro :hyhy:
ODPOWIEDZ