Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Aniu, dzięki za odwiedziny w mieczykowym świecie. Ja też już prawie nie mam miejsca w moim ogrodzie na nowe nasadzenia, więc ostatnio część mieczyków sadziłąm w donicach.
Mam mały warzywnik, 2 lata temu namiot foliowy zagościł na działce z przeznaczeniem na ogórki i pomidory, poza tym mam truskawki w kilku odmianach, aby w miarę możliwości przedłużyc zbiór. No i trochę zieleniny na bieżące potrzeby.
Ja też już zaczynam przygotowywać się do wiosny - dziś odwiedziłam sklep ogrodniczy :hyhy:
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Elzbieta M pisze: 2021-01-26, 19:46 Aniu, dzięki za odwiedziny w mieczykowym świecie. Ja też już prawie nie mam miejsca w moim ogrodzie na nowe nasadzenia, więc ostatnio część mieczyków sadziłąm w donicach.
Mam mały warzywnik, 2 lata temu namiot foliowy zagościł na działce z przeznaczeniem na ogórki i pomidory, poza tym mam truskawki w kilku odmianach, aby w miarę możliwości przedłużyc zbiór. No i trochę zieleniny na bieżące potrzeby.
Ja też już zaczynam przygotowywać się do wiosny - dziś odwiedziłam sklep ogrodniczy :hyhy:
Dzień dobry - i co zakupiłaś ? U nas dzisiaj brzydko i taki dziwny ziąb, chociaż temperatura na plusie . Pada śnieg, mokry i momentalnie zamienia się w wodę . Już tak mocno tęsknię za pracą w ogrodzie, że nie mogę sobie poradzić . Sprzątam, myję i układam, ale ileż można to robić tak co dziennie i codziennie . Może zabiję dzisiaj czas przeglądając fora ogrodnicze i sprzedaże wysyłkowe kwiatów i warzyw . Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dzień dobry - u nas dzisiaj biało :-D , czysto i świeżo . Plan mój uległ zmianie, nie mogę wyjechać autem, bo się boję . Zakupy przełożę na inny dzień . Dobrze, że śniegu napadało, rośliny a zwłaszcza krzewy będą miały trochę wilgoci . Zrobiłam trochę zdjęć, nie mogę jednak wstawić, bo będą " do góry nogami " . Mój doniczkowy na kuchennym oknie będzie kwitł ( szukam nazwy w necie i coś podobnego widzę pod nazwą aleos ościsty ). Wyhodowałam na dość spory okaz . Ma też towarzystwo kaktusowe też bez kolcowe, ale też nie wiem co to . Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Lubię bałagan w ogrodzie . kwiaty nie maja rabat rosną tam gdzie się wysieją albo ja cos wetknę :-) przypadkowego . To stare zdjęcia z mojego laptopowego :-) archiwum . Siedzę i nakręcam się starymi fotkami .
rok 2012 i 2013 rozne 002.JPG
tak było przed laty ......
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2021-01-30, 16:29 Lubię bałagan w ogrodzie . kwiaty nie maja rabat rosną tam gdzie się wysieją albo ja cos wetknę :-) przypadkowego . To stare zdjęcia z mojego laptopowego :-) archiwum . Siedzę i nakręcam się starymi fotkami .rok 2012 i 2013 rozne 002.JPG tak było przed laty ......
Piękna ta fota ,to pewno ta słynna wierzba.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Tak , pięknie - ślicznie ośnieżone to drzewo.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2021-01-30, 18:19
anna1946 pisze: 2021-01-30, 16:29 Lubię bałagan w ogrodzie . kwiaty nie maja rabat rosną tam gdzie się wysieją albo ja cos wetknę :-) przypadkowego . To stare zdjęcia z mojego laptopowego :-) archiwum . Siedzę i nakręcam się starymi fotkami .rok 2012 i 2013 rozne 002.JPG tak było przed laty ......
Piękna ta fota ,to pewno ta słynna wierzba.
pozd

To brzoza, wierzba jest o wiele, wiele większa . O taka ..
27 czerwca rano 2016 r 004.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Piękna, ale pewnie połowę mojego ogrodu by zajęła :-D
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Elzbieta M pisze: 2021-02-05, 20:14 Piękna, ale pewnie połowę mojego ogrodu by zajęła :-D
Tak usytuowana, ze zajmuje konarem trochę ogrodu, cały chodnik i 3/4 jezdni . Na szczęście zasłania tylko zachód słońca .Pracy sporo przy grabieniu opadłych liści i wydatek przy przycinaniu,.bo musi być podnośnik .To ozdoba całej dzielnicy . Ciężko będzie się z nią rozstać . :(
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

anna1946 pisze: 2021-02-06, 07:56
.To ozdoba całej dzielnicy . Ciężko będzie się z nią rozstać . :(
[/quote]

Pewnie, że byłoby jej szkoda - ale chyba nie ma takiej konieczności?
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: krysta »

Moje hortensje nie są okryte .Zakładam karton na "uciekającą panne młodą" i na kamelie .Ale tylko przy zapowiedzi większych mrozów
"
Z jakiej części kraju jesteś że masz kamelie w ogrodzie ?
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

krysta pisze: 2021-02-06, 12:30
Moje hortensje nie są okryte .Zakładam karton na "uciekającą panne młodą" i na kamelie .Ale tylko przy zapowiedzi większych mrozów
"
Z jakiej części kraju jesteś że masz kamelie w ogrodzie ?
W Lubuskim - to druga zima ( dopiero ), poprzednia była łagodna . Nie wiem czy przetrzyma, u nas do tej pory najwyżej 9 st na minusie . Zobaczymy wiosną .
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Fajnie jest mieć kamelie w ogrodzie. Otuliłaś ją przed zimą?
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Elzbieta M pisze: 2021-02-08, 12:05 Fajnie jest mieć kamelie w ogrodzie. Otuliłaś ją przed zimą?
Zakładam Elu karton przy większym mrozie . Karton wielki, kilkuwarstwowa tektura i luz . Żadnej włókniny nie używałam . Wiosną zobaczymy czy się uda . :-)
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: krysta »

Ja kiedyś zbierałam liście z wierzby płaczącej {są drobne} i jak byly duże mrozy to do środka suche liście i moje piwonie miały jak u Pana Boga za piecem :P
ODPOWIEDZ