Kret, karczownik, mysz polna, nornica...

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Kret, karczownik, mysz polna, nornica...

Post autor: erazm »

Może w tym temacie podzielmy się swoimi doświadczeniami w walce z kretami, myszami, karczownikami, nornicami.
Warto przeczytać w poradniku forum:
Krety, nornice, karczownik, mysz polna - zwalczanie
Jak pozbyć się nornic z ogrodu

Ja kupiłem sobie SOLARNY ODSTRASZACZ KRETÓW - MAX 43cm kret dźwiękowo - wibracyjny. Dźwięki emituje co 40 sekund o częstotliwości 400 - 1000Hz. Jest dość duży jak widać na zdjęciach 43 x15 cm. Jak zda egzamin okaże się w przyszłym roku. Puszki po piwie i wiatraczki na drutach nie zdają egzaminu, gdy nie ma wiatru.
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Kretami nie przejmuję się
Naprawdę? Nie przeszkadzają Ci ciągle nowe kopce?

U mnie problemem są obce koty,które ściągają bez przerwy ,nawet teraz nad staw i polują na ryby.Oczywiście przeganiam ja,pies ale one wracają kilka razy dziennie.
Oczywiście zostawiają też odchody i obrzydliwy zapach. :evil:
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Nie przeszkadzają mi kretowiska może dlatego, że rzadko je mam. Kret nie wyrządza szkód (z kopca pozyskuję ziemię) a wręcz przeciwnie tępi szkodniki więc nie jest dla mnie uciążliwym sublokatorem. Może,gdy będzie odwiedzał mnie częściej to zmienię o nim zdanie
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Witam!Od niedawna próbuję opanować opuszczoną od wielu lat działkę-żywa encyklopedia chrabąszczy , żuczków, ślimaków, szerszeni{dwa razy mnie pokąsały}!Są i kreciki.Musiałam przekopać korytarze.Jeżeli jakiś zostanie, to się zaprzyjaźnimy!
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
mada164
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-27, 09:55

kret

Post autor: mada164 »

Ja swojego kreta złapałam w pułapkę zakupioną w sklepie ogrodniczym,tj. rurka z klapkami , jak kret wejdzie w nią to już nie wyjdzie. Złapany kret gdy chce wyjśc rusza pułapką ,trzeba ją sprawdzac rano.Kreta wynosimy bardzo daleko bo może wrócic . Musiałam go złapac bo upodobał sobie grządki z tulipanami i moją suchą rzeczkę :!: Teraz ma spokój z łobuziakiem-krecikiem. Sąsiad z kolei stosuje kretołap Target i rzeczywiście krety w naszej okolicy ostatnio przestały się pojawiać :-)
magda
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Ja na razie nie mam kłopotów z kretami. Jak jestem na działce (przeciętnie co 2 - 3 dzień) to włączam na dwie godziny SOLARNY ODSTRASZACZ KRETÓW - MAX 43cm kret dźwiękowo - wibracyjny. Ale u sąsiadów kopiec na kopcu.
Awatar użytkownika
smonika
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2008-02-27, 19:54

Psie włosy

Post autor: smonika »

Przy wizycie z psem u fryzjera weterynarz poradził mi żebym do dziur nornic i krecich wziąć sobie troche psiego futerka które było strzyżone. PODZIAŁAŁO! - miałam 4 kopce na części warzywnej gdzie pies nie wchodzi (i nie znaczy terytorium). Krety najpierw przeniosły się na trawę ale tu czuły psa więc wyniosły się całkiem. POLECAM.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Jestem ciekaw jak długo to "psie futerko" będzie działać. :lol:
A jakie doświadczenia w walce z kretem mają inni?
Awatar użytkownika
smonika
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2008-02-27, 19:54

psie futerko

Post autor: smonika »

Sprawdzony przeze mnie sposób z psim futerkiem działa, ale nie wiem jak długo bo z mojej działki kret się wyniósł i zabiegu nie powtarzałam. Są to jednak zasoby odnawialne bo psy podlegające strzyżeniu prowadzi się do fryzjera min. co 3 miesiące. Pozdrawiam.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Kilka miesięcy temu znajomy sprzedawca ze sklepu ogrodniczego podał mi rzekomo niezawodny sposób na krety.

Część dalsza postu usunięta przez Administratora. Ochrona prawna kretów nie dotyczy wprawdzie terenu ogrodów działkowych, jednak nie popieramy przedstawionych tu drastycznych metod eliminowania tych zwierząt!
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Erazm - Krety w Polsce podlegają ochronie prawnej .
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 r. kret jest zwierzęciem objętym całoroczną ochroną, ale nie obejmuje ona terenów zamkniętych ogrodów, działek, szkółek, lotnisk i wałów przeciwpowodziowych. Tam zwierzęta wolno tępić - niestety. :-(
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Przy zwalczaniu gryzoni jak mysz polna, domowa, nornik polny możemy wykorzystać nasiona groszku żółtego. Wykładamy je przy wlotach korytarzy i norkach . Jest on trujący dla gryzoni - dla człowieka też.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Gnojówka z bzu czarnego na krety, norniki
-1 kg świeżych lub 200 gram suszonych liści, pędów i kwiatów należy zalać 10 litrami wody. Po 4 - 6 dniach używać do zalewania nor. Nie trzeba przecedzać gnojówki.
Awatar użytkownika
danula
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2008-05-08, 08:14

Post autor: danula »

A ja mam sprawdzony sposób na krety i nornice: na grządce, gdzie dotąd buszowały- posadziliśmy czosnek. Wygląda na to, że zwierzaczkom przeszkadza zapach czosnku i wyniosły się. Proste i mam nadzieję, że na dłużej skuteczne.
Proponuję wypróbować- Danula
ODPOWIEDZ