Kret, karczownik, mysz polna, nornica...

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

monipolka pisze: Czy ja równiez mogę prosić nazwę?
Proszę bardzo :-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
monipolka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-01, 00:03

Post autor: monipolka »

Herbi pisze:
monipolka pisze: Czy ja równiez mogę prosić nazwę?
Proszę bardzo :-)
Bardzo dziekuję za wiadomość.

Po weekendzie wybieram się na zakupy i rozpocznę wojnę z kretami i nornicami, które w tym roku rozkopały mi już pół trawnika:((
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Nie ma sprawy :-D

To jeszcze zdjęcie środka z materiałem pomocniczym w postaci ściętej sierści królika domowego.
A co :mrgreen: niech zwierzę też zapracuje na darmowy wikt i opierunek jaki dostaje od lat. ;-)
Obrazek

Ostatnio zmieniono nazwę Kreto strach na Kreto Terror ale jest to ten sam mam nadzieję wszędzie skuteczny środek na krety i gryzonie.
Wystarczy poszukać pojemnika w takich barwach jak na zdjęciu.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Asiek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 166
Rejestracja: 2008-12-22, 12:40

Post autor: Asiek »

O nieźle! Krzyśku ogoliłeś królika jak owcę? :lol:
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Fiftol
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-10, 19:24

SOLARNY ODSTRASZACZ KRETÓW

Post autor: Fiftol »

Proszę o opinie na temat w/w odstraszacza. Czy jest skuteczny na działce o powierzchni 35 x 100 m2.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Na moje oko to tylko przez pierwsze dni, no może kilkanaście...
stomex
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-06-01, 15:49

Koniec z kopcami

Post autor: stomex »

Ja mam dość dużą praktykę jeżeli chodzi o krety, ponieważ pracuję w takiej firmie co się tym zajmuje. W dzisiejszych czasach jest setki preparatów i urządzeń, które niby pomagają w walce z kretami ale już ze skutecznością jest gorzej. My w naszych działaniach używamy preparatu w płynie FRETOX 2 i naprawdę nasi klienci są zadowoleni z jego działania. Działa on odstraszająco i antykoncepcyjnie, dzięki hormonom, jakie zawiera w swoim składzie. Zapobiega rozmnażaniu się oraz odstrasza dzięki feromonom naturalnych wrogów, jakimi są kuny, lisy, koty.

Jeżeli już ktoś zakupił odstraszasz solarny niech pamięta, że może go oddać w przeciągu 14 dni od daty zakupu, jeżeli się przekona, że nie działa. Nasi klienci wydawali naprawdę potężne pieniądze na te odstraszacie i nic.

Jeżeli ktoś ma problemy z kretami, nornicami itp. niech napisze do mnie a postaram się pomóc swoim doświadczeniem.

POZDRAWIAM KRZYSZTOF
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

U mnie się sprawdził. Kretów nie mam od 3 lat na działce. :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dzięki za nazwę preparatu, na pewno się przyda niejednemu z nas. A jeśli chodzi o porady, to po to mamy forum, że porady udzielamy na jego łamach. A to dlatego, by w przyszłości inni użytkownicy bez problemu też mogli z nich skorzystać. Mam nadzieję, że o takiej pomocy ze swojej strony piszesz Krzysztofie.
kamil8887
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-21, 17:09

Re: Koniec z kopcami

Post autor: kamil8887 »

stomex pisze: My w naszych działaniach używamy preparatu w płynie FRETOX 2 .. Działa on odstraszająco i antykoncepcyjnie, dzięki hormonom, jakie zawiera w swoim składzie. Zapobiega rozmnażaniu się oraz odstrasza dzięki feromonom naturalnych wrogów, jakimi są kuny, lisy, koty.
POZDRAWIAM KRZYSZTOF
Witam
A ja mam pytanie dotyczące tego środka. Czy to, że zawiera on feromony nie spowoduje przyciągnięcia na działkę "innych" szkodników w postaci właśnie kun, kotów, lisów?
One też potrafią zdziałać sporo szkód. Nie wiem co lepsze kopczyk kreta, czy przewody w aucie poprzegryzane przez kunę, albo kocie odchody na trawie? :-(

Stąd pytanie do użytkowników tego środka czy nie przyciąga on kotów, kun itp?
No i czy jest skuteczny?
zdzisiek1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-19, 05:56

Post autor: zdzisiek1 »

Witam!
Dwa lata temu wprowadziła się (teraz wiem, że rodzinka) rodzinka kretów.
Próbowałem różnych sposobów: lanie wody do tuneli, petardy, karbid itd. nic nie pomagało na dłużej niż kilka dni. W tym roku na wiosnę miałem już dość lokatorów na mojej działce i zakupiłem na allegro kretołapiki. I o dziwo po złapaniu 6 kretów od prawie dwóch miesięcy zakończył się mój problem z nimi.
Myślę, że warto spróbować naprawdę polecam.
kwapik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-22, 22:53

SIatka na krety

Post autor: kwapik »

Mam zamiar właśnie zakładać trawnik i kuzyn polecił mi siatkę na krety aby położyć ją pod trawnikiem, tzn siatkę się zasypuje ziemią, sieje trawę. Popatrzyłem to jest tego trochę w necie. Kuzyn już trzy lata ma pod trawnikiem siatkę plastikową na krety dokładnie tą:

link niezgodny z regulaminem

Jest zadowolony, kretów nie ma
Ale słyszałem, że warto założyć siatkę metalową, czy to prawda?
Awatar użytkownika
amarela
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-18, 23:08

Post autor: amarela »

Ja miałam odstraszacz (solarny, taki wydający różne dźwięki). Kupiłam go na allegro za chyba 16 zł, bo co roku kupowałam nową Magnolię i co roku każda była tak obgryziona, że usychała. W końcu kupiłam nową Magnolię i odstraszacz. Muszę powiedzieć, że działał około 1,5 roku po czym się zepsuł, ale przez ten czas spełnił swoje zadanie. Tylko to, że to działa na 400 m2 to jest raczej nieprawda. Mój stał bezpośrednio koło drzewka i Magnolii nic nie ruszyło. A kopców nie było gdzieś 15m2 na około.
A ze swojego wieloletniego doświadczenia mogę powiedzieć że na krety, myszy, nornice i inne tego typu najlepszy i najbardziej niezawodny jest kot :lol:
hugo
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2010-07-14, 11:31

Post autor: hugo »

Mam podobny kłopot. Na trzy arowej działce, której 3/5 powierzchni to trawa podziemne zwierzęta urządziły sobie wysoce komfortową kwaterę.
Problem nasilił się w tym roku i to już wiosną. Przeorany trawnik, rabaty, winogrona to obraz, który wyzwala we mnie dużą dawkę złej energii. Według staropolskiego zwyczaju, miałem powbijane w ziemie metalowe pręty, na końcu których dźwięcznie stukały plastikowe butelki - widok - siara, ale miało działać (już po pościągałem bo nic nie warty ten sposób).

Początkowo chciałem zalać kanał,wykopany przez kreta (jak domniemam). Woda z kranu lała się półtora godziny do dziury i nic - końca nie widać. Pierwszy raz takie coś widziałem, choć za znawce tematu uważać się nie mogę.

Krecia robota się nasila. Co raz więcej kopców, co raz mniej trawy.

Pytanie pierwsze - jak poznać, że to krety.
Pytanie drugie - jaki jest najlepszy sposób na tą ziemną klątwę ? (preferuję chemie)

pzdr,
hugo
ODPOWIEDZ