Kret, karczownik, mysz polna, nornica...

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.

Re: Kret, karczownik, mysz polna, nornica...

Postautor: lilia0405 » 2013-04-04, 17:15

No niestety ja nie znam żadnej grzecznej metody wyproszenia szczurów, jedynie co mi się nasuwa to zlikwidować kompostownik, wiem, że w Anglii odradzają posiadanie kompostowników ze względu na tych lokatorów.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Danka » 2013-04-04, 18:09

Albo stoją plastikowe. Takie ma w ogrodzie mój zięć ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: lilia0405 » 2013-04-04, 20:31

Danka pisze:Albo stoją plastikowe. Takie ma w ogrodzie mój zięć ;-)

To prawda Danusiu plastikowe , tak jak kosze na śmieci, szczelnie zamknięte, można tylko wrzucać odpadki ogrodowe, trawa gałęzie, chwasty.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: pogodynka » 2013-04-06, 22:32

Mam plastikowe kompostowniki.Wrzucam tam własciwie odpady jarzyn,a latem skoszoną trawę.Spozywczych produktów nie wyrzucam ,bo mam psy ,które uwielbiają resztki z talerza.
Nie mam szans na przesunięcie kompostownika,bo też nie widzę w tym sensu.Zresztą co ma zrobić sąsiad z garażem,pod którym też jest podkop? :roll:

A.....moze sąsiad zrobi porządek z intruzami?
pogodynka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Postautor: Drzewko » 2013-04-24, 21:10

elusial pisze:Ja mogę podpowiedzieć jak ja radzę sobie z kretami. Jak tylko zauważę tunel ( nasze krety kopią tuz pod powierzchnią) , wkopuję pułapkę i po kilku godzinach - max 2 dni kret jest złapany....

Możesz podać nazwę tego urządzenia lub producenta, zdjęcie lub link do takiego produktu?
Drzewko
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: erazm » 2018-06-29, 10:19

Co to może być za szkodnik.
Robi w ziemi otwory o średnicy 3 - 4 cm, korytarze 2 - 3 cm pod ziemią w części warzywnej i na trawniku, niektóre korytarze od otworu idą pod katem na głębokość nawet 50 cm, brak kopców, nie reaguje na szmaty z ropą, pułapki zatrzaskowe, odstraszacze, wysypaną truciznę. Odstraszacz, który wsadziłem w jego norę "anty-kreta" na dwa akumulatorki 1,2V o ciągłym sygnale wypchnął z korytarza. Szkodnik działa u sąsiada obok. "Wykopał" mu już prawie całą cebulę. Podejrzewałem nornicę ale nie zjada specjalnej trucizny na te szkodniki.
Otwory wyglądają tak:
Załączniki
DSCN1982.JPG
DSCN1983.JPG
DSCN1985.JPG
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: malina » 2018-06-30, 08:29

U mnie w ogrodzie takie otworki robiły myszy polne , nornica u mnie wybierała miękkie podłoże by dostać się do korzonków roślin , idzie blisko powierzchni i pozostawia wybrzuszenie ziemi . Kret robi kopce i zjada larwy i inne żyjątka , to co masz to pewno myszy polne , w jednym z moich ogrodów miałam podwyższone grządki i na spód zamiast siatki dałam dachówki , jakie było moje zdziwienie kiedy rozbierałam te grządki i zobaczyłam pod tymi dachówkami ładnie poukładane marchewki , zrobiły sobie tam spiżarnię :hyhy: Walka z tymi co w tytule jest nie do opanowania , trzeba to polubić :]
To moje zdanie , może ktoś ma inne spostrzeżenie tego problemu .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Poprzednia

Wróć do Zwierzaczki w ogrodzie