koty demolują trawnik, co robić?

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
garfield
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2014-06-30, 21:58

koty demolują trawnik, co robić?

Post autor: garfield »

jak w temacie. koty z sąsiedztwa notorycznie sikają mi w trawniki i wypalają dziury. Kto zna jakiś sposób poza wiatrówką i trutką, żeby się ich pozbyc???? dodam, że pies wolno biegający też nie wchodzi w grę....
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: koty demolują trawnik, co robić?

Post autor: tadek »

.
Proponuję abyś pokochał koty - z ich siusianiem :zawstydzony: i... Zrobił im w zacisznym miejscu toaletę.
Usyp w niewidocznym kącie ogrodu coś na wzór piaskownicy, wypełnionej piaskiem...
Kotki lubią wszystko co miękkie. :oczami:
1-P1150680.JPG
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: koty demolują trawnik, co robić?

Post autor: malina »

Nie wiem jaki masz duży ogród , ale te miejsca na , których Ci zależy , by były nierozkopane i zasiusiane , spryskaj specjalnym płynem odstraszającym koty i psy , do kupienia w sklepach - pewno z chemią . Ja osobiście nie używałam , tylko moja koleżanka .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: koty demolują trawnik, co robić?

Post autor: mmmm5 »

A może usypać górkę ze żwirku dla kotów ,jeśli domowe do kuwety ze żwirkiem chętnie chadzają to może i te od sąsiada polubią taką toaletę zostawiając trawnik w spokoju.

Powinneś docenić obecność kotów bo pewnie masz o połowę mniej ,niż mógłbyś mieć, myszy i innych gryzoni :hyhy:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: koty demolują trawnik, co robić?

Post autor: rafaloku »

Pewien sposób to gdzieś poza Twoim ogrodem posadzić rośliny lubiane przez koty, żeby tam się gromadziły. Z kolei u siebie posadź rośliny, których koty nie lubią. Więcej o takich roślinach w naszym poradniku: rośliny odstraszające koty

Z szybszych sposobów możesz potraktować trawnik środkiem odstraszającym koty, np. spray na koty i psy
Rafał
ODPOWIEDZ