Kostrzewa czerwona

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
qbozek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-04, 18:35

Kostrzewa czerwona

Post autor: qbozek »

Witam,
W tym roku założyłem swój pierwszy, nowy trawnik.
Oczyscilem i wyrownalem teren. Rozłożylem siatke na krety i przysypalem 10 cm sypkiej ziemi. Spakowałem i posiałem ziarna (zdjęcie ziaren w załączniku). Następnie przykryłem ziarna ziemiom z worka warstwa około 1,5 centymetra.
Trawa wyrosla dopiero po kilkunastu dniach i większości jest to bardzo brzydka szerokolistna trawa chyba kostrzewa czerwona. Trawnik jest bardzo brzydki. Co mogę zrobić zeby usunąć ta trawe? Czy mogę jakoś selektywnie usunąć tylko szerokolistna trawe ?
Jak usunąć trawa nie niszcząc siatki na krety ?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady które pomogą mi poprawić wygląd tego trawnika.
Jakub
Załączniki
20190704_184902.jpg
20190704_184847.jpg
20190704_184817.jpg
20190626_230844.jpg
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: Kostrzewa czerwona

Post autor: CityMatic »

Witam
Że względu że trawą ma różny czas wzrostu, i kiełkowania podlewać i podlewać. Nie dopuścić do wysuszenia. Gdy będzie miała z 10-15 cm ściąć ją ostrym nożem kosiarki. Nawadniać, kosić itd. Gdy wszystkie gatunki wykiełkują będzie ładna i gęsta.
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kostrzewa czerwona

Post autor: Petrus »

Na tym zdjęciu trawy to nie widzę ani kostrzewy (Festuca) ani tej życicy (Lolium), w ogóle co innego Ci wyrosło. Przypomina mi to włośnice zieloną.
Nie wysiała Ci się czasem w glebie? Tam pomiędzy tą domniemaną włośnicą widzę pojedyncze wschody delikatnej trawki...prawdopodobnie z tej mieszanki.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
green70
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2016-12-02, 15:24

Re: Kostrzewa czerwona

Post autor: green70 »

Ta "szerokolistna trawa" to chwastnica jednostronna - chwast. Zwalcza się ją częstym i niskim koszeniem. Generalnie trawnik z kostrzewy jest trudny do utrzymania. Trzeba go często i nisko kosić (od 2 cm do 5 mm) w przeciwnym razie będzie się "dusił" i filcował.
"... Ponidzie wiosenne, Ponidzie leniwe, prężysz się jak do słońca kot ..."
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kostrzewa czerwona

Post autor: Petrus »

Trawniki z kostrzewy lepiej rosną na niezbyt urodzajnych ziemiach. Kostrzewa lubi suchszą glebę, na podłożu bardzo zasobnym i nawożonym często (w przypadku trawnika) rośnie wybujała i może łapać choroby.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ