Kostka brukowa - walka z glonami

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lara
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-07-20, 20:38

Kostka brukowa - walka z glonami

Post autor: Lara »

Witajcie.
Mam wyłożone patio kostką brukową. Jak zniknie śnieg to jestem pewna, że pojawi się zielonkawy nalot z glonów. Zawsze kupuję w Castoramie preparat na te wstrętne glony i wspólnie z mężem szorujemy to szczotą ryżową. Ostatnio pomyślałam, że może ułatwił nam pracę zakup myjki ciśnieniowej ale w marketach nie ma nic ciekawego. Może ktoś coś może nam polecić lub macie inne pomysły na czyszczenie kostki brukowej. Mieszkam w woj śląskim - koło Katowic.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. :lol:

Lara
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Lara, może rozejrzyj się za preparatami impregnującymi kostkę. One też ograniczają ekspansję glonów i innych. Nie podaję żadnej nazwy, bo w wyszukiwarce z łatwością znajdziesz.

Najlepiej jednak gdy zastosowany jest na nowo położonej kostce.
Awatar użytkownika
Lara
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-07-20, 20:38

Post autor: Lara »

Moja kostka brukowa ma już 4 lata więc o impregnacji chyba nie ma już mowy, ale mąż kupił dzisiaj karchera i od razu mimo paskudnej pogody go wypróbował. Efekt jest zaskakujący i wyobrażam sobie co będzie gdy zrobi się cieplej i zastosujemy jakiś preparat na glony. A może jak ją tak doczyścimy to może da się zaimpregnować, ale o tym najwcześniej za miesiąc.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Po takim czyszczeniu sądzę, że można spróbować impregnacji. Oczywiście muszą byc na to warunki pogodowe.

Powodzenia
:-)
ODPOWIEDZ