Kosiarka Husqvarna? Warto?

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
bronek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-20, 18:09

Kosiarka Husqvarna? Warto?

Post autor: bronek »

Konkretnie mi chodzi o modele ZTH. Myslicie że warto? Nie zniszczę trawnika? Pozdrawiam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Musisz mieć spory trawnik jeśli myślisz o takiej kosiarce. Jeśli jest spory to jeszcze jest problem ze skoszoną trawą, pozostawienie jej na trawniku może go zniszczyć. Dlatego warto rozważyć kosiarkę z mulczowaniem.

Na te tematy jest trochę w poradniku naszego forum:
1) Kosiarki samojezdne Husqvarna - jaką kupić, co potrafią
2) Traktorki ogrodowe Honda - do koszenia trawy i innych prac
3) Mulczowanie trawy - co to jest, jaka kosiarka z mulczowaniem

A jeśli ktoś już jest zupełnie leniwy: Kosiarka automatyczna - robot do koszenia trawy
bronek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-20, 18:09

Post autor: bronek »

No mam kawałek do koszenia. W sumie to przyjemność tak pokosić sobie po pracy trochę. Można się odprężyć. A możesz jakiś konkretny model z tej husqvarny polecić? Pozdrawiam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Doradzić nie mogę bo się na nich nie znam, sprawdziłem tylko jaka to kosiarka, o którą pytałeś. Mogę za to powiedzieć co ja mam. Do koszenia mam ok. 300m2 trawnika i używam do tego kosiarki elektrycznej z koszem 55 litrów o mocy 1300W. Koszenie tego areału zajmuje mi ok. 2 godzin ale za to nie muszę trawy zbierać. Czasem trzeba przegrabić by rozluźnić darnie i wygrabić gnijące resztki a skoszona trawka trafia na kompostownik.
bronek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-20, 18:09

Post autor: bronek »

No ja niestety mam trochę więcej do koszenia i znudziło mi się latanie z kosiarką ( spalinową a nie elektryczną). Dlatego chcę sobie wybrać coś nowego. I wpadłem na pomysł żeby coś z husqvarny wziąć bo ponoć solidne jest i na długo wystarczy. I chciałem konkretnie tego typu coś kupić
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

To wg mnie najlepiej zapytać się specjalisty z Husqvarny, określić co się potrzebuje, jakie ma się wymagania co do sprzętu, co ma się na oku i co on na to. Kosiarek tego typu raczej nie kupują ogrodnicy czy działkowcy, gdyż jest to kosiarka wielkoobszarowa. Taką kosiarkę kupi ktoś do koszenia boiska czy pola golfowego i ewentualnie sadownik do koszenia trawy między drzewkami.
bronek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-20, 18:09

Post autor: bronek »

Dzięki za doradzenie. Jutro się wybiorę do husqvarny i się zapytam. Dodam że zawsze chciałem mieć takie coś :). Mam trochę pieniędzy to sobie kupię. Mam nadzieję że sprawdzi się u mnie do koszenia. Może zacznę jeszcze na tym zarabiać i kosić trawę u sąsiadów ;). Pozdrawiam
bronek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-20, 18:09

Post autor: bronek »

No i kupiłem i teraz czekam do wiosny do pierwszego koszenia :D. Kurcze cieszę się jak dziecko z tego zakupu :D. Dobrze się na tym siedzi. Polatam tym sprzętem już nie długo :D. Pozdrawiam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Więc co kupiłeś? A po pierwszym koszeniu opowiesz jakie wrażenia i rzeczywiste możliwości?
bronek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-20, 18:09

Post autor: bronek »

Kupiłem nie ZTH jak pisałem tylko CTH220 Twin. Bardziej mi się spodobała. Jak będę miał pierwsze koszenie to zdam sprawozdanie jak się na tym pracuje
jakub
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-06, 20:01

Post autor: jakub »

ja również posiadam ciągnik husqvarny, dokładnie ct151 i jestem zadowolony. a w razie waszych pytan czy watpliwosci polecam punkt w Piotrkowie-znają się na rzeczy, mają dobre ceny a ciągniki podobno na terenie całego kraju rozwożą za free
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Co się tak upieracie na tę Husqvarne? To drogi sprzęt, można kupić podobnej jakości o wiele tańszy mniej rozreklamowanego producenta.
Rafał
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

Ktoś za wszelką cene robi im reklame
"po trupach do zwycięstwa"
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-24, 18:03

Post autor: Subh »

Może to i głupie co napiszę, ale większość chyba zależy od silnika w kosiarce... zatem "husqvarna husqvarnie nie równa..."
... rozpościeram skrzydła!
Movens
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2010-05-19, 12:34

Post autor: Movens »

W zasadzie wszystko zależy od parametrów danej kosiarki, czyli także od Twoich potrzeb. Ogólnie mogę wypowiadać się o firmie w samych superlatywach.
ODPOWIEDZ