kosiarka akumulatorowa

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
wacek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2017-09-24, 12:29

kosiarka akumulatorowa

Post autor: wacek »

]czy ktoś z Was posiada kosiarkę akumulatorową? Jak to się sprawdza w praktyce, widzialem jeden model od ryobi takiej hybrydy i ciągle mi chodzi po glowie pomysł zakupu, trawnik około 100 m2, czyli nie aż tak dużo, do tej pory miałem elektryczną ale irytował mnie majtający się kabel, spalinowe jakoś mi nie podchodzą
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: kosiarka akumulatorowa

Post autor: rafaloku »

W mojej opinii - odpuść sobie. Urządzenia akumulatorowe są mało wydajne. Więcej będziesz to ładować niż kosić trawę. Kosiarki akumulatorowej wprawdzie nie używałem ale mam doświadczenia z tego typu odkurzaczem. Prawie nic nie wciągał, po kilku minutach się rozładowywał, a naładowanie zabierało godziny. Niby to znana niemiecka marka, cena sugerowała dobrą jakość. Nigdy więcej żadnego urządzenia akumulatorowego nie kupię :-x
Rafał
wacek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2017-09-24, 12:29

Re: kosiarka akumulatorowa

Post autor: wacek »

to co byś polecal do takiego trawnika? W miarę sensownym budżecie do tysiaka, o akumulatorowej pomyslałem bo mam w domu kilka sprzętów ryobi i one mają ten wymienny akumulator który pasuje do wszystkich urządzęń i do kosiarki też chyba ten by pasował.
Zales_Marcin
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2017-05-13, 11:14

Re: kosiarka akumulatorowa

Post autor: Zales_Marcin »

Witam,
ja mam zamiar do swojego (ok 160m2) zakupic kosiarke reczna gardena 400. Mysle ze to bedzie akurat to, a jak wyjdzie naprawde to sie juz za kilka m-cy przekonam.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: kosiarka akumulatorowa

Post autor: Petrus »

Więcej się narobisz tą ręczną i trzeba to robić regularnie. Aha i jakość trawnika musi być idealna bo przy zaniedbanych murawach ręczna się nie nadaje.
Wacek kup sobie małą zwinną kosiarkę spalinową na ten swój trawnik. Jest tego dużo w sklepach. Akumulatorowe tak jak wspomniał Rafał to więcej zachodu niż roboty.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ