Konkurs - najpiękniejsza kompozycja... (koniec zgłaszasania)

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Camomille
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-28, 12:22

Post autor: Camomille »

Zdjęcie przedstawia kompozycję roślinną w przypadkowym ogrodzie. Podczas spaceru po Kazimierzu dolnym, na który wybrałam się z przyjaciółmi, zobaczyliśmy ten oto piękny ogród. Zrobiłam od razu zdjęcie owogo ogrodu, który przedstawiam poniżej. Kręgosłupem kompozycji jest stara, pogięta jabłoń. U jej podtawy rosną: pióropusznik strusi, męczennica roczna, berberys Thunberga odm. 'Aurea'. Zwieńczenie kompozycji stanowią jałowiec pospolity po prawej stronie oraz bukszpan po lewej stronie. W tle widać dwie plamy barwne: bordową oraz zimną niebieską, które powoduję, że kompozycja ma głębię są to perułkowiec podolski oraz świerk kłujący.
Załączniki
maj 2006
maj 2006
elak
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-11-28, 12:55

Re: Konkurs - najpiękniejsza kompozycja roślinna (nowy!)

Post autor: elak »

Przedstawiam moje roślinki, które "mieszkają" w zakładzie pracy, tu maja odpowiednio dużo miejsca, stoją "na wejściu" do biura, powiem, że robią wrażenie na wchodzących (obcych, bo swoi są opatrzeni), a ponieważ są duże okazy to trudno takie ukraść, co niestety i tak się zdarza.Pozdrawiam Ela
Załączniki
P1010104.JPG
P1010101.JPG
C.c.
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-11-28, 16:00

konkursowy - kompozycja zieleni

Post autor: C.c. »

Kompozycja podpatrzona w trakcie tegorocznego Expo 2008 w Warszawie (niestety nie pamiętam jaka firma ja stworzyła). piękne połączenie nowoczesności w formie i kolorze z tradycyjnymi gatunkami i naturalizmem zastosowanych drzew (brzoza omszona). Trzy zdjęcia przedstawiają różne miejsca tej samej kompozycji (całość była dość duża zatem przedstawiam tu jej najciekawsze ujęcia). życzę miłego oglądania i mam nadzieje że wykonane przeze mnie zdjęcia będą dla państwa ciekawym doznaniem artystycznym i inspiracja w działaniach ogrodowych. pozdrawiam. C.c.
Załączniki
cc3.JPG
cc3.JPG (39.81 KiB) Przejrzano 11380 razy
cc2.JPG
cc2.JPG (56.13 KiB) Przejrzano 11380 razy
cc.JPG
cc.JPG (37.19 KiB) Przejrzano 11380 razy
Awatar użytkownika
agaxx
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 101
Rejestracja: 2008-02-27, 23:22

Post autor: agaxx »

Cienisty zakątek jaki powstał w objęciach dwóch drzew świerka srebrnego i metasekwoi rozjaśniają byliny generalnie w tonacji żółto- pomarańczowej. Posadzone byliny lubią stanowiska półcieniste. Są to rośliny niewymagające, a do tego ich wielkości są proporcjonalne do świerka, który jest ich tłem. Rosną tu orliki ogrodowe żółte i żółto- różowe, tojeść kropkowana, dziewanna, języczka pomarańczowa, oman wielki, krwawniki różowe i żółte i zadarniającą rosliną jest poziomkówka indyjska, która kwitnie i owocuje do samych przymrozków.
pozdrawiam Agaxx


PS.
mam kłopoty z załączaniem zdjęć, bo do tej pory nie włączałam. chyba będę oddzielnie wklejać.
przepraszam
Załączniki
CNV00009.JPG
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Jest północ, a zatem zgodnie z regulaminem, zamykam wątek. Za chwilę otworzę nowy temat z ankietą, w której będzie można głosować na wybrane 10 najlepszych prac.

Najpierw jednak odsłonię prace spełniające warunki regulaminu. Prace niezgodne z regulaminem zostaną usunięte.

Dopisane po 30 minutach:

Jest już nowy temat z ankietą. Na najpiękniejsze kompozycje roślin głosujemy tutaj:
konkurs-najpiekniejsza-kompozycja-rosli ... vt1293.htm
Rafał
Zablokowany