Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: rafaloku »

Zapraszam do udziału w konkursie „Królewski Trawnik 2016”. Atrakcyjne nagrody ufundowała firma Vila Sp. z o.o. , producent nawozów marki VILA. Regulamin konkursu oraz szczegółowy opis nagród poniżej.


REGULAMIN KONKURSU

1) W konkursie udział mogą brać osoby zarejestrowane na forum. Osoby nieposiadające konta na forum, prosimy o rejestrację. Osoby, które mają konto ale nie pamiętają hasła, mogą skorzystać z opcji generowania nowego hasła.

2) Nagrody w konkursie ufundowała firma Vila Sp. z o.o. , http://vila-nawozy.pl

3) Konkurs rozpoczyna się w dniu 29 kwietnia 2016 roku w momencie opublikowania niniejszego wątku, a kończy się 5 czerwca 2016. Odpowiedzi udzielone po tym dniu nie będą brane pod uwagę.

4) Odpowiedzi na pytanie konkursowe należy udzielać na forum, w niniejszym wątku, poprzez funkcję "odpowiedz", zaś zdjęcia należy wstawiać jako załączniki do postów. Odpowiedzi i zdjęcia wysyłane na e-mail, PW lub wpisywane w innych tematach nie będą brane pod uwagę.

5) Odpowiedzi nie będą widoczne do momentu zakończenia konkursu (posty będą czekać na zaakceptowanie przez Administratora). Po zakończeniu konkursu wszystkie odpowiedzi zostaną wyświetlone na forum.

6) 1 użytkownik może umieścić tylko 1 post z odpowiedzią.

7) Po zakończeniu konkursu Administrator forum zamknie wątek i wyświetli posty konkursowe.

8) W ciągu 7 dni od zakończenia konkursu przedstawiona zostanie lista zwycięzców. Prace konkursowe będą oceniane przez przedstawiciela firmy Vila oraz Administratora Forum, będziemy wybierać najciekawsze zdjęcia i opisy (szczegóły w pkt. 14 - zadanie konkursowe).

9) Nagrody otrzymają 3 osoby - autorzy najciekawszych prac konkursowych. Lista nagrodzonych zostanie przedstawiona na forum jako ostatni wpis w wątku konkursowym.

10) Nagrodzone osoby zostaną poproszone o przekazanie swoich adresów do wysyłki nagród na PW lub adres e-mail Administratora Forum. Podanie adresu oznacza zgodę na przekazanie go sponsorowi konkursu, firmie Vila Sp. z o.o. , która wyśle nagrody do zwycięzców.

11) Informacje o konkursie oraz zawartość prac konkursowych (zdjęcia i opisy wraz z nickiem autora) mogą być prezentowane na stronach internetowych, których właścicielem jest Vila Sp. z o.o. Sp. k oraz w mediach społecznościowych.

12) Nagroda rzeczowa nie podlega wymianie na gotówkę lub inny produkt.


13) NAGRODY:

Miejsce 1: duży worek ProComplex 25kg + nawóz do Tui 3kg + koszulka Vila + czapeczka Vila

Miejsce 2: worek Szybki Wzrost 12kg + nawóz do Tui 3kg + koszulka Vila

Miejsce 3: worek Szybki Wzrost 12kg + nawóz do Tui 3kg + czapeczka Vila
nagrody_konkurs_poradnik_ogrodniczy.jpg

14) ZADANIE KONKURSOWE

"Królewski Trawnik 2016"
Pokaż 3-5 zdjęć Twojego trawnika. Może być to np. wygląd trawnika o różnych porach roku, relacja jak powstawał czy historia sukcesu od zaniedbanego do pięknego trawnika. Zdjęcia uzupełnij opisami i informacjami o tym jak dbasz i pielęgnujesz swój trawnik. Uzasadnij jednym zdaniem dlaczego Twój trawnik zasługuje na miano Królewskiego trawnika 2016.

Zapraszamy do udziału w konkursie i czekamy na Wasze zdjęcia oraz opisy. Powodzenia!
Rafał
Jakubczyk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-26, 20:26

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: Jakubczyk »

Mam 15 lat i bardzo interesuje sie działka w tym roku pomyślałem sobie,ze chce mieć piękny trawnik,wiec pożyczyłem wertykulator i areator, kupiłem nawóz na mech i od dwóch tygodni podlewam.
Bardzo kocham swoją działkę i mysle zeby zostać w przyszłości ogrodnikiem. :-)
Załączniki
image.jpeg
Memfiz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-31, 10:23

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: Memfiz »

Przedstawiam mój trawnik, podlany świeżo przez wiosenną, przed południową burzę.
Jestem młodą ogrodniczka, samoukiem. Ogródek przed domem -szeregowką był w ubiegłym roku przeze mnie odnawiany.
Wiedzę czerpałam z internetu. Trawnik jest kiepski, pomimo wertykulacji, biohumus do ziemi i do trawy.
Trawa celowo, wyjątkowo nie była już dawno koszona. Intuicja mi podpowiada, że lekko się wzmocni.
Od kilku dni odkrywam jego piękno, kwitnace trawy oraz kilka upragnionych stokrotek:)
Piękno natury w środku dużego miasta:)
Pozdrawiam!
Załączniki
IMG_20160531_101957.jpg
1464684112319-1537538408.jpg
monisia123456789
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-31, 10:12

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: monisia123456789 »

Na poczatku kwietnia trawnik zasilam nawozem wieloskladnikowym przeznaczonym do trawnikow.Dwa razy w sezonie wegetacyjnym zasilam trawnik kompostem.Jest to doskonaly nawoz bo dostarcza prochnicy.Ostatnie nawozenie zwyklym nawozem wykonuje w polowie sierpnia.Wiosna gdy zaczyna wyrastac mloda trawa podlewam trawnik regularnie zawsze wczesnym ranem niekiedy poznym popoludniem.Latem podlewam czesciej z powodu suszy.Koszenie zaczynam wczesna wiosna a pozniej regularnie kosze jeden raz w tygodniu.Wlasnie tak pielegnuje swoj trawnik.Dzieki czemu pieknie rosnie i wyglada.
Załączniki
20160531_103506.jpg
20160531_103433.jpg
20160531_103532.jpg
20160531_103454.jpg
20160531_103549.jpg
janusz1980
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-31, 14:57

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: janusz1980 »

Może i nie jest duży ale za to cieszy oko ;-) Jest i ścieżka z cegiełek i piękne wysepki kwiatowe. Trawka rośnie szybko i trzeba ją kosić co 4 dni by dalej miała swój urok
Załączniki
DSC_0105.jpg
DSC_0106.jpg
DSC_0107.jpg
DSC_0104.jpg
kongokrzysiek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-31, 19:07

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: kongokrzysiek »

Mój trawnik jest stosunkowo młody, bo dopiero 2-u letni niemniej jednak staram się bardzo o jego wygląd: nawożę, "czeszę" trawkę, napowietrzam no i nie żałuję wody. Aby wszystko ładnie się komponowało wokół trawnika obsadziłem tuje i kompozycje kwiatowe.
Jako że jestem młodym ogrodniczkiem i młody mój ogródek, który bardzo kocham za spokój i relaks jaki mi dostarcza to on zasługuje na miano Królewskiego Trawnika 2016.
Załączniki
trawnik 1.jpg
trawnik 2.jpg
trawnik 3.jpg
trawnik 5.jpg
jarek2333
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-31, 21:11

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: jarek2333 »

wiosna
wiosna
Witam serdecznie. Chciałbym przedstawić swój trawnik, który pielęgnuję i dbam jak tylko potrafię przez cały rok od czasu kiedy zakupiliśmy działkę /2010 rok/. Po zimie wertykuluje trawnik bardzo dokładnie, aby oczyścić go z mchu oraz sprawić aby trawnik żeby ponownie oddychał. Następnie sypie nawóz oraz robię dosiewkę w miejscach gdzie jest ona potrzebna. Jeżeli nie występują odpowiednie opady deszczu to systematycznie staram się go podlewać.
pozdrawiam
Jarosław NEHRING
Załączniki
wiosna
wiosna
20160531_154121.jpg
andy56
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-01, 07:25

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: andy56 »

Panorama całego ogrodu 2015
Panorama całego ogrodu 2015
Trawnik na górnym tarasie - maj 2015
Trawnik na górnym tarasie - maj 2015
Trawnik na górnym tarasie - kwiecień 2016
Trawnik na górnym tarasie - kwiecień 2016
Ten sam trawnik w kwietniu 2016
Ten sam trawnik w kwietniu 2016
Trawnik na dolnym tarasie ogrodu w maju 2015
Trawnik na dolnym tarasie ogrodu w maju 2015
Trawnik powstał na przełomie 20014/2015 roku. Ze względu na tarasowy układ całego ogrodu , składa się z 5 części o powierzchni od 20 do 60m2. Podłoże jest ciężkie , gliniaste co powoduje znaczne trudności w utrzymaniu i pielęgnacji trawnika.
Na wiosnę tego roku / marzec / dokładnie wygrabiłem zeschnięte części traw specjalnymi grabiami do wertykulacji. Pod koniec marca nawoziłem cały trawnik saletrą amonową a pod koniec kwietnia nawozem wieloskładnikowym do trawników. Koszę cały trawnik 1 raz w tygodniu na wysokość ok. 5 cm. Do tej pory nie musiałem dodatkowo podlewać trawników bo pogoda w tym roku nam jak na razie sprzyja i opady są regularne.
W razie potrzeby uruchomię układ automatycznego podlewania deszczówką, którą gromadzę w specjalnym zbiorniku.
Efekty moich działań można zobaczyć na załączonych zdjęciach.
POZDRAWIAM !!!
birbone
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-26, 21:28

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: birbone »

Na zdjęciach przedstawiam jak wyglądał mój trawnik po zimie i jak wygląda teraz myślę że nie jest najpiękniejszy ale mając pieska i kotki jest to niemożliwe i tak się bardzo cieszę że sama własną pracą doprowadziłam go do porządku. Uwielbiam pracę w ogrodzie jak tylko czas pozwala dedykuję go na ogród.
Załączniki
PicsArt_06-01-08.13.30.jpg
agnes150268
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-01, 08:32

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: agnes150268 »

co zrobić żeby był królewski?
co zrobić żeby był królewski?
Dzień dobry. Jestem tu nowa. Nie wiedziałam, że królewski trawnik wymaga aż tak wiele wysiłku. Zakładając 3 lata temu dwa niewielkie trawniki przed domem myśleliśmy, że będzie to najmniej pracochłonna część naszego ogrodu. Zakładaliśmy je sami. Najpierw umieściliśmy siatkę od kretów, potem zasypaliśmy ją ziemią i posialiśmy trawę. Wzeszła pięknie. Potem zaczęły pojawiać się nieliczne chwasty. Wyrywałam je ręcznie. Trawa była tak gęsta, że nie było ich wiele, a pielenie nie było uciążliwe. Pierwsze problemy pojawiły się gdy przyszły upały. Trawniki schły w oczach, a codziennie podlewanie wężem ogrodowym nie wystarczało. Kolejny problem pojawił się gdy trzeba było trawę potraktować nawozem. Wysiany "z ręki" spowodował łaty na naszych pięknych trawnikach. Potem pewna firma, w ramach reklamy potraktowała jeden z naszych trawników profesjonalnym nawozem i środkami chwastobójczymi. no i ... profesjonalnym siewnikiem. Lewy trawnik był piękny, a z prawym było znacznie gorzej. Ponieważ usługi tej firmy były dla nas zbyt drogie kupiliśmy siewnik do nawozów, taki na kółkach za jakieś 70 zł. Niestety okazał się niewypałem. Zapychał się i nie wysiewał nawozów równomiernie. Trudno było nam też wyliczyć odpowiednią dawkę. Na trawniku powstały jasno i ciemnozielone łaty. Poza tym w upalne, zeszłoroczne lato nasze trawniki w wyeksponowanym miejscu przed domem zamiast zdobić zaczęły straszyć. Były wypalone słońcem. W tym roku nie daliśmy za wygraną. Założyliśmy wreszcie nawodnienie. I to też jest pewien problem. Trawa jest co prawda zielona, ale ponieważ jest rzęsiście podlewana co drugi dzień pojawiły się małe grzybki. Nie wiem co zrobić aby je skutecznie usunąć. Jednak największy problem stanowi wertykulacja i areacja. Co roku na początku wiosny robię to sama. Za pomocą ręcznego wertykulatora, z dwóch trawników o łącznej powierzchni ok. 90 metrów kwadratowych wygrabiam po kilka taczek suchej trawy. Niewiarygodne, że tyle się tego nazbiera. Pewnie błąd polega na tym, że robię to tylko raz w roku - na wiosnę, a powinnam to również robić na jesieni. Mając jednak wielki ogród na wszystko nie starczy czasu. Wertykulacja moich trawników trwa średnio wszystkie popołudnia jednego tygodnia. Pot płynie mi po plecach ponieważ robię to bardzo solidnie, a i tak mam wrażenie, że nie usuwam wszystkiego. W tym roku nie zdążyłam przeprowadzić areacji. Obiecałam sobie, że w kolejnym sezonie zlecę tę usługę profesjonalistom. Na razie trawniki są w niezłej kondycji, ale kiedy będą naprawdę królewskie? W załączeniu kilka zdjęć naszych trawników. Pozdrawiam. Agnieszka
Załączniki
trawnik po wysiewie nawozu z kiepskiego siewnika, powstały pasy
trawnik po wysiewie nawozu z kiepskiego siewnika, powstały pasy
wiosna 2016
wiosna 2016
wysuszony słońcem mimo codziennego podlewania wężem (2015)
wysuszony słońcem mimo codziennego podlewania wężem (2015)
trawnik dziś
trawnik dziś
beata.baran@merazet
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-01, 13:39

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: beata.baran@merazet »

Witam,
zalączam kilka zdjęć mojego ogrodu, może trawnik nie jest idealny, pomimo, że staram się o niego dbać jak najlepiej
jednak ogród jest miejscem naszego wypoczynku i bardzo lubię spędzać w nim czas siedząc na tarasie lub huśtawce albo spacerując boso po trawniku :-)
pozdrawiam,
Beata
Załączniki
DSC_0331.JPG
DSC_0330.JPG
DSC_0329.JPG
DSC_0333.JPG
DSC_0332.JPG
Stacha
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-01, 18:58

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: Stacha »

Witam, mój trawnik zajmuje pół mojego ogrodu działkowego mierzącego 6arów. trochę go w tym roku zaniedbałam ponieważ dwukrotnie wyjeżdżałam a w tym czasie grzało mocno słonko. Ja sama uprawiam moją działeczkę więc słonko zrobiło swoje.
Mój trawnik liczy sobie już dobrych kilka lat. Corocznie na wiosnę jest areowany, wygarbuję następnie mech i suchą trawę i zasilam go nawozem. Po tych zbiegach trawka ślicznie rośnie i cieszy moje oko. Najbardziej lubię jak jest wykoszony i jest taki gładziusieńki. Trawnik wbrew pozorom wymaga ode mnie dużo pracy. Ja jestem alergiczką więc stosuję jak najmniej środków chemicznych. Pielę go z chwastów, takich jak mlecz czy koniczyna, z czego śmieją się moi współdziałkowicze. Mnie to nie zraża więc sobie robię co uważam. Jak jest susza to często go podlewam i wtedy rzadziej koszę aby nie dopuścić do przesuszenia korzeni ponieważ trawa ma płytki system korzeniowy.
Na działce wybudowałam trejaż i trawnikiem zrobiłam do niej dojście i przerobiłam rabatki kwiatowe. Moja działka stale ewoluuje i stale zmienia się również trawnik.
Marzy mnie się jeszcze wydzielić pewną część trawnika aby zrobić łąkę. To w przyszłym roku ponieważ na jesień będę przycinać zbyt wysokiego świerka a w tej części chciałabym wydzielić miejsce na łąkę.
Myślę, że mój trawnik zasługuje na nagrodę.
Załączniki
pod świerkiem jest kosodrzewina i trawnik do krzewów na granicy działki
pod świerkiem jest kosodrzewina i trawnik do krzewów na granicy działki
nowy trawnik jako dojście do trejażu
nowy trawnik jako dojście do trejażu
moja konica obok oczka wodnego
moja konica obok oczka wodnego
trawnik na drugiej granicy działki z ognikami berberysami i malinami
trawnik na drugiej granicy działki z ognikami berberysami i malinami
trawnik do koszenia gotów to po przyjeździe z urlopu
trawnik do koszenia gotów to po przyjeździe z urlopu
joanna57
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-01, 19:18

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: joanna57 »

Maj 2016
Maj 2016
Kupiłam bardzo zaniedbany ogród,mam go ok 5 lat. Trawnika prawie nie było,teraz jest niezły,ale ciągle nad nim pracuję żeby był lepszy. Ogród jest przy głównej alei, a tam rosną lipy duże,korzenie ściągają wszystko co najlepsze,trawnik ma mniejsze szanse,ale walczymy nad ulepszeniem trawnika,z roku na rok jest lepiej.
Załączniki
mój trawnik 010.jpg
mój trawnik 012.jpg
mój trawnik 007.jpg
mój trawnik 016.jpg
smakiziemi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-01, 21:37

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: smakiziemi »

14) ZADANIE KONKURSOWE

"Królewski Trawnik 2016"
Nie jest to super relacja fotograficzna - bo i sprzętu fotograficznego nie mam, aby wyglądało pięknie i kolorowo... ani też nie jest to trawnik stricte 'Królewski' - gdzie jest przestrzeni sporo i pałac stoi.., ale z racji, że mało było zgłoszeń, to przesyłam kępki traw z działki na której żyję :)

Kiedyś był tam dziko porośnięty sad, nieregularne krzewy, trawa po kolana - a dziś...
w porównaniu do tego co było - jest wizualnie świetnie, pomimo, że nie dba się za mocno o trawę dożywiając ją - porastają tam i stokrotki i mech się wdziera - ale czy wszystko musi być 'od linijki' i wg 'norm'? :)

Poza tym podobają mi się stokrotki, co roku z nich nawet syropy robię!:-)
...jak dbasz i pielęgnujesz swój trawnik.
otóż... w zasadzie tylko koszenie jest tu elementem pielęgnacyjnym.

W planach jest lekkie odkwaszenie - i próba szczepienia grzybni pod drzewa i w trawę, tak aby miejscami pojawiło się coś szlachetnego na jesieni oraz trawę porastały też kanie - czy się uda? zobaczymy :)
Uzasadnij jednym zdaniem dlaczego Twój trawnik zasługuje na miano Królewskiego trawnika 2016.
Po prostu.. jest to mój pierwszy konkurs i lubię grzebać w przydomowej ziemi, a nikt jeszcze nie powiedział dobrego słowa za włożony wysiłek :)

Wszystkiego dobrego życzę dla Administracji Forum a także dla innych uczestników Konkursu Królewskiego Trawnika :)
Załączniki
DSC05335.jpg
DSC05336.jpg
DSC05337.jpg
DSC05338.jpg
i zagospodarowanie starych schodów przedwojennego domku.
i zagospodarowanie starych schodów przedwojennego domku.
schodki z drugiej strony z wiekowym kamiennym kołem po pradziadku :) czyli cd chaosu krzaków na kamieniu :)
schodki z drugiej strony z wiekowym kamiennym kołem po pradziadku :) czyli cd chaosu krzaków na kamieniu :)
madziachabros
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-02, 14:59

Re: Konkurs: Królewski Trawnik 2016

Post autor: madziachabros »

Witam mój trawnik może dla innych nie jest królewski ale jest mój i go uwielbiam i dla mnie jest jedyny i zarazem królewski , musze nad nim jeszcze poracować by był idealny znacznie ułatwiły by mi w tym produkty z Vila słyszałam bardzo dużo dobrych opini o tej firmie dlatego zgłosiłam sie do konkursu i chciałabym go bardzo wygrać , pozrawiam magda
P.S mam kiepska jakość zdięć niestety mój aparat się zepsłół a telefon tylko takie dał rade zrobić
Załączniki
to moja trawa z bliska jestem z niej dumna
to moja trawa z bliska jestem z niej dumna
to mój trawnik po skoszeniu teraz czeka na nawożenie
to mój trawnik po skoszeniu teraz czeka na nawożenie
To część wjazdowa trawnika nad którą musze bardziej popracować niezmiernie by mi było gdyby to były produkty Vila z konkursu chętnie bym je wypróbowała
To część wjazdowa trawnika nad którą musze bardziej popracować niezmiernie by mi było gdyby to były produkty Vila z konkursu chętnie bym je wypróbowała
Zablokowany