Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: rafaloku »

Miło mi zaprosić Was do udziału w konkursie na naszym forum - Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat?

„...Więc chodź pomaluj mi życie
Niech świat mój się zarumieni,
Niech mi zalśni w pełnym słońcu
Kolorami całej Ziemi.

Więc chodź, pomaluj mój świat na...”*

... no właśnie na jakie kolory „pomalowany” jest Twój ogrodowy świat? Jakie kolory w aranżacjach kwiatowych są Twoimi ulubionymi w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Czekamy na zdjęcia, w których główną rolę odgrywa KOLOR kwiatów! :D

NAGRODA:

Do zdobycia 5 x Katalog Roślin: drzewa, krzewy, byliny, stanowiący cenne źródło informacji i inspiracji ogrodniczych.

Obrazek Obrazek

Katalog Roślin: drzewa, krzewy, byliny polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich to praktyczny przewodnik po roślinach ogrodowych produkowanych i dostępnych w Polsce. Oprócz portretów 2 680 roślin - od drzew po byliny, dowiemy się jak je sadzić i pielęgnować, chronić przed szkodnikami i chorobami, a w wyborze odpowiednich gatunków i odmian do warunków i zastosowania pomogą zestawienia tabelaryczne oraz inspirujące przykłady aranżacji. Więcej informacji na stronie Wydawcy katalogiroslin.pl oraz w recenzji katalogu w naszym poradniku.

Regulamin konkursu poniżej. Zapraszam do udziału i życzę powodzenia w konkursie!

REGULAMIN KONKURSU

1) W konkursie udział mogą brać osoby zarejestrowane na forum. Osoby nieposiadające konta na forum, prosimy o rejestrację.

2) Nagrody w konkursie ufundowała Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.

3) Konkurs rozpoczyna się w dniu 6 czerwca 2019 roku w momencie opublikowania niniejszego wątku, a kończy się 12 czerwca o 23.59. Odpowiedzi udzielone po tym dniu nie będą brane pod uwagę.

4) Odpowiedzi na pytanie konkursowe należy udzielać na forum w niniejszym wątku poprzez funkcję "odpowiedz". Odpowiedzi wysyłane na e-mail, PW lub wpisywane w innych tematach nie będą brane pod uwagę.

5) Odpowiedzi nie będą widoczne do momentu zakończenia konkursu (posty będą czekać na zaakceptowanie przez Administratora). Po zakończeniu konkursu wszystkie odpowiedzi zostaną wyświetlone na forum.

6) 1 użytkownik może umieścić tylko 1 post z odpowiedzią.

7) Po zakończeniu konkursu Administrator forum zamknie wątek i wyświetli posty konkursowe.

8) W ciągu 7 dni od zakończenia konkursu przedstawiona zostanie lista zwycięzców. Jury konkursu będzie wybierać najciekawsze zdjęcia Waszych ogrodów (szczegóły w pkt. 12 - zadanie konkursowe).

9) Nagrody otrzyma 5 osób - autorzy najciekawszych prac konkursowych. Lista nagrodzonych zostanie przedstawiona na forum jako ostatni wpis w wątku konkursowym.

10) Nagrodzone osoby zostaną poproszone o przekazanie danych do wysyłki nagród wraz ze zgodą na przetwarzanie ich przez Sponsora w celu dokonania tejże wysyłki. Wymagane dane: imię, nazwisko, adres do wysyłki, numer telefonu do kontaktu dla kuriera- należy przesłać na PW lub adres e-mail Administratora Forum.

11) NAGRODY:

5 osób otrzyma nagrodę:
"KATALOG ROŚLIN - kwiaty, trawy i paprocie polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich"


12) ZADANIE KONKURSOWE

Pokaż 1-3 zdjęć z Twojego ogrodu, prezentujących wielobarwne zestawienia roślin.

Zdjęcia proszę uzupełnić krótkim opisem z informacją jakie rośliny są posadzone na rabacie (wymienić przynajmniej 3) oraz uzasadnić dlaczego zdecydowaliście się na posadzenie takich właśnie roślin (np. za co je lubicie).

Zdjęcia proszę umieszczać wyłącznie jako załączniki do postów.

Uwaga!
Zdjęcia umieszczane za pośrednictwem zewnętrznych hostingów nie będą brane pod uwagę.
Nie jest dopuszczone pokazywanie kolaży (kilku zdjęć połączonych w jedno).

* fragment tekstu utworu „Chodź pomaluj mój świat” grupy 2 plus 1
Rafał
kasiula
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-15, 14:28

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: kasiula »

Mój ogród już od początku maja ukazuje piękno ogrodu,zakwita wiele drzew,bylin czy krzewów,które pięknie wyglądają w każdym zakątku ogrodu.To krzewuszki,to piercis,które urzekają nas kolorami,to różowe,to białe.Judaszowiec,który pięknie kwitnie..Ja na konkurs wybrałam moje wiesiołki,z których robi się taka mała łąka wyglądająca jak słoneczko nawet w pochmurny dzień..a jak słoneczko świeci,w jego blasku razem z błękitnym niebem są cudne i przyciągają oko.Na balkonie od tarasu mam posadzone petunie ,surfinie,które rosną sobie w jakby takich podstawkach z tykwy,którą jesienią suszę i przechowuje w suchym miejscu,niedawno je pomalowałam bezbarwnym lakierem i służą kwiatkom.W koszu też są posadzone petunie i surfinie wokół jest pełno kwiatów a to jest fragment zdjęcia,będą też kwitły begonie,kobea,która sobie rośnie i koleusy wspaniałe kwiaty,jest kaktus,i wiele innych.Na ławeczce postawiony jest kwietnik zrobiony z drewna,gdzie przybite są małe kółeczka na kwiatki,postawiłam tam żółtą begonię,skrętniki,dwa kolory,i kwiat z ozdobnymi liśćmi oraz petunię.Myślę,że jest pięknie,wyjątkowo kolorowo..
Załączniki
P1270105.JPG
P1340171.JPG
P1340290.JPG
Agam
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-06-06, 16:07

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: Agam »

W moim ogrodzie kolory zmieniają się wraz z porą roku. Wczesną wiosną kwitnie biała gęsiówka kaukaska, czerwone rododendrony a latem lawenda i ukochana róża.Ogólnie jest kolorowo i każdy znajdzie coś dla siebie:-)
Załączniki
IMG_20180608_175644.jpg
IMG_20190522_192521.jpg
IMG_20190522_192809.jpg
Rychobis
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-10-22, 14:03

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: Rychobis »

Mój roślinny świat w przydomowym ogródku kwiatowym stanowi "nieład artystyczny", tak pod względem rozmieszczenia roślin, pokroju oraz barw (kolorów). Rosną tu piwonie o kwiatach w wielu kolorach, krzewiaste magnolie, maki,, hortensje, azalie, róże i lilie i inne.
Już od wczesnej wiosny i do późnej jesieni coś kwitnie. Każdego roku najpiękniej i najdłużej kwitną piwonie, bowiem każdy kolor zakwita w innym czasie. Te właśnie piwonie o różnych kolorach kwiatów pełnych i półpełnych, białych, różowych, żółtych i fioletowych i krwisto czerwonych najbardziej cieszą oczy nasze i przechodniów, którzy często zatrzymują się przy parkanie i zapewne podziwiają kolorystykę. :-) :lol:
Piwonia krwisto czerwona (nowy nabytek) i biała
Piwonia krwisto czerwona (nowy nabytek) i biała
Piwonia żółta
Piwonia żółta
Widok ogólny jednego z ogródków
Widok ogólny jednego z ogródków
KrzysztofROD
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-06-06, 21:51

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: KrzysztofROD »

Uroczy zakątek działki ROD a tam irysy, różnokolorowy łubin, w tle jaśminowiec, skalniak, trwa, inne byliny, kwiaty, dekoracje.. uwielbiam kolor, różne piękne kolory kwiatów oraz wszelkiej zieleni..
Załączniki
IMG_20190508_183123-1.jpg
IMG_20190527_195321.jpg
Atha88
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-06-07, 12:30

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: Atha88 »

Jeden wspaniały krzew odzwierciedla wszystkie barwy mojego ogrodu. Niewinna biel konwalii majowej, kaliny koralowej, lilaka pospolitego krasawica moskwy, jaśminowca wonnego, hortensje anabel i różaneczników cunningham white przełamania jest romantycznym różem azalii japońskiej i dzikiej róży canina. Krzewuszka cudowna odmiana polka jest moim tegorocznym nabytkiem i sama jedna doskonale odzwierciedla barwy całego ogrodu.
Jeden wspaniały krzew odzwierciedla wszystkie barwy mojego ogrodu. Niewinna biel konwalii majowej, kaliny koralowej, lilaka pospolitego krasawica moskwy, jaśminowca wonnego, hortensje anabel i różaneczników cunningham white przełamania jest romantycznym różem azalii japońskiej i dzikiej róży canina. Krzewuszka cudowna odmiana polka jest moim tegorocznym nabytkiem i sama jedna doskonale odzwierciedla barwy całego ogrodu.
Jeden wspaniały krzew odzwierciedla wszystkie barwy mojego ogrodu. Niewinna biel konwalii majowej, kaliny koralowej, lilaka pospolitego krasawica moskwy, jaśminowca wonnego, hortensje anabel i różaneczników cunningham white przełamania jest romantycznym różem azalii japońskiej i dzikiej róży canina. Krzewuszka cudowna odmiana polka jest moim tegorocznym nabytkiem i sama jedna doskonale odzwierciedla barwy całego ogrodu.
jarkub49
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-06-07, 19:32

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: jarkub49 »

Mój ogród chociaż nie duży ale łączy różne kolory w sobie - przeważają odcienie borda, żółci, czerwieni i niebieskiego. Barwy w ogrodzie cieszą oczy i umilają życie..
Załączniki
Perukowiec i żarnowiec super duet
Perukowiec i żarnowiec super duet
Tawuła, berberys, trawy w akcji
Tawuła, berberys, trawy w akcji
Na jednym krzewie 3 kolory - Hibiskus tri color
Na jednym krzewie 3 kolory - Hibiskus tri color
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: Danka »

Ogród na byłym polu zaczęłam tworzyć w 2010 roku. Przez te lata przeżyły różne zawieruchy pogodowe. Z początku sadziłam rośliny, które mi się spodobały. Och!!!jaki piękny :rotfl: Ale z czasem okazało się, że te rarytasy nie polubiły moich warunków ogrodowych i zginęły. Więc zostały te, które polubiły mój ogród, ziemię i warunki jakie w nim panują. Jestem z nich zadowolona, bo dobrze się spisują. Przeżyły już mroźne bezśnieżne lub mokre zimy i bardzo suche lata. A mimo to rosną i cieszą... moje i sąsiadów oczy :mrgreen:
żurawki, hosty, estragon, zawilec japoński, białe kwiatki serduszka Alba, kalina, w głębi liliowce, żółty berberys, konary to amfora krzewiasta.
żurawki, hosty, estragon, zawilec japoński, białe kwiatki serduszka Alba, kalina, w głębi liliowce, żółty berberys, konary to amfora krzewiasta.
na pierwszym planie żywotnikowiec, miskant chiński Roter Pfeil,goździki, krzewy to odmianowe tawuły, na siatce powojnik,róża- jeszcze nie kwitnie, żółty berberys , żywotnik Ohlendorffii, dereń Compressa
na pierwszym planie żywotnikowiec, miskant chiński Roter Pfeil,goździki, krzewy to odmianowe tawuły, na siatce powojnik,róża- jeszcze nie kwitnie, żółty berberys , żywotnik Ohlendorffii, dereń Compressa
Podwórkowy niby skalniak, a właściwie podwyższona rabata z sucholubnymi roślinami.  Czyli rojniki, rozchodniki, wrotycz haradjana, floks szydlasty, wilczomlecz złocisty, a potem trzmielina.
Podwórkowy niby skalniak, a właściwie podwyższona rabata z sucholubnymi roślinami. Czyli rojniki, rozchodniki, wrotycz haradjana, floks szydlasty, wilczomlecz złocisty, a potem trzmielina.
izabelachl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2019-06-08, 20:27

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: izabelachl »

Działkę mamy dopiero od dwóch lat, także rośliny są jeszcze małe. Przed domkiem posadziłam róże parkowe w kolorze różowym ze względu na zapach i kolor. Doborowym towarzystwem jest pachnąca lawenda, przed którą jest begonia w kolorze ciemnego różu oraz płożący jałowiec zielono-żółty
Na drugiej rabacie rośnie pysznogłówka fioletowa, berberys pomiędzy którym są floksy różowe. W centralnym punkcie jest stary pień, po którym pnie się powojnik w kolorze fioletowym.
Załączniki
IMG_20190608_171233.jpg
marabut
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2019-06-09, 12:26

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: marabut »

Skalniak, który co miesiąc zmienia barwy. tu widać kwitnące floksy, żagwina i gęsiówkę.
Załączniki
15180.jpg
MariaPa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2014-09-30, 20:27

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: MariaPa »

Mój ogród jest różnokolorowy, bo lubię wszystkie kolory. Tak się jednak złożyło - zupełnie przypadkowo - że różowego jest najwięcej. Wielobarwne wiosenne rabaty z biegiem czasu robią się różowo-białe: różowe i białe bzy, jaśminy, piwonie, różaneczniki, krzewuszka, hortensja, rozchodnik okazały izimowity. Nawet na zielniku dominuje różowo liliowy kolor - tymianek, szałwia lekarska, oregano, kocimiętka, nawet kwitnący szczypiorek też jest różowy. W trzech zdjęciach nie sposób tego pokazać. Wybrałam więc wiosenną rabatę, piwonię drzewiastą i hortensję.


Już trzeci raz próbuję dodać zdjęcia i mam z tym ogromne problemy. Maria Piątkowska
Biała hortensja krzewiasta wygląda jak ogromny bukiet.
Biała hortensja krzewiasta wygląda jak ogromny bukiet.
Biała hortensja krzewiasta wygląda jak ogromny bukiet.
Wiosenna rabata mieni się różnymi kolorami.
Wiosenna rabata mieni się różnymi kolorami.
Wiosenna rabata mieni się różnymi kolorami.
Piwonia drzewiasta ma ogromne, pachnące kwiaty i kwitnie bardzo obficie.
Piwonia drzewiasta ma ogromne, pachnące kwiaty i kwitnie bardzo obficie.
Piwonia drzewiasta z ogromnymi, pachnącymi kwiatami kwitnie bardzo obficie.
Iwona Pilawska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-06-06, 20:13

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: Iwona Pilawska »

Mój roślinny świat jest głównie w odcieniach zieleni.Mam działkę w miejscowości Żarki-Letnisko, oddalonej 50km od miejsca zamieszkania.Działka jest wśród sosnowych lasów.Jak przyjeżdżam z Sosnowca to tak jakbym wysiadała w innym świecie. Pachnie lasem i tujami a śpiew ptaków dopełnia całości.Gleba jest wprawdzie marna, piaszczysta.Ale mam jednak sporo iglaków, głównie tuje Brabant i Smaragd , ale także cisy, jałowce, świerki Conica, modrzew, Aby nie było zbyt monotonnie zielono, mam na działce żółte trzmieliny oraz kilka czerwonych akcentów w postaci kwiatów, preferuję pelargonie i begonie.Na wiosnę wykonuję dużo cięć, formuję tuje, cisy,modrzew a z obciętych gałązek robię co roku nowe sadzonki.Działka jest moją Arkadią, miejscem gdzie chce się wracać, do którego się tęskni, o którym myśli się codziennie gdy stopnieje śnieg.
Załączniki
20190608_091428.jpg
20190608_090724.jpg
20190608_091106.jpg
Awatar użytkownika
ogry3
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-06-10, 20:59

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: ogry3 »

Dopiero zaczynam przygodę z ogrodem ale kocham :-D wszystkie barwy :-D bardzo lubię biały, różowy i niebieski, a w otoczeniu innych te barwy jeszcze zyskują.
Załączniki
Ligustr- ładnie pachnie i sprawia że ogród odwiedza dużo motyli i pszczół :)
Ligustr- ładnie pachnie i sprawia że ogród odwiedza dużo motyli i pszczół :)
Lewkonia, bugenwilla, lwie paszcze-są piękne i kolorowe
Lewkonia, bugenwilla, lwie paszcze-są piękne i kolorowe
smagliczka, stokrotka afrykańska , bratki, poziomki- pięknie uzupełnią każdą kompozycję
smagliczka, stokrotka afrykańska , bratki, poziomki- pięknie uzupełnią każdą kompozycję
just
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-31, 13:43

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: just »

Dzień dobry,

Lubię wesoły, kolorowy ogród. Sadzę w nim rośliny o żywych, nasyconych barwach nie tylko kwiatów, lecz również liści.
Miło jest w pochmurne jesienne i zimowe dni, ujrzeć zielony krzew dlatego jest gryczpan (bukszpan), rododendron i świerk, jak również tworzące zielony dywan barwinek wraz z floksami i zimozielonym bluszczem
Gdy przychodzą pierwsze wiosenne promyki słońca , po szarych zimowych dniach, pragniemy nasycić nasze oczy kolorami wiosny, fioletowe floksy i barwinek spełniają to zadanie, nadając tajemniczości. Towarzyszy im bergenia sercowata, a w wyżej przepięknie pachnący lilak (bez)
Żółty kolor nadaje wyrazu, zatem nie może zabraknąć wilczomlecza, który później wybarwia się na odcienie pomarańczowo – czerwone, uroku dodaje tojeść, wspaniale kontrastująca z zielono – białymi liśćmi hosty (funkja) ubierającymi skalniak przez cały sezon, aż do późnej jesieni.
Lekkości wśród roślin nadaje kolor biały, pięknie prezentuje się wśród wielu odcieni wiosennej zieleni zawilec gajowy, ubiorek i biały floks.
Różnorodność roślin , maluje mój świat nie tylko „na żółto i na niebiesko”, lecz na kolory tęczy, przez cały rok, choć zimą dominują odcienie zieleni.
Załączniki
WP_20160518_006.jpg
WP_20160529_003.jpg
WP_20160529_004.jpg
Lawenda
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2016-02-26, 19:04

Re: Konkurs: Drzewa, krzewy, byliny - jaką barwę ma Twój roślinny świat ?

Post autor: Lawenda »

Jedną z moich ulubionych roślin jest żywotnik zachodni Rheingold. Zachwyca mnie nie tylko zaskakująca zmiana odcieni (począwszy od żółtego, poprzez złote aż do rudo-rdzawego, zależnie od pory roku) ale kształt i jej wyjątkowe zagęszczenie, dzięki któremu istnieje spora szansa że już wkrótce (choć całkiem możliwe że w tym roku już się to wydarzyło) założą gniazdko w ich wnętrzu jakieś niewielkie ptaszki, które z miłą chęcią goszczę u siebie w ogrodzie:)
Moje okazy nie osiągnęły jeszcze wielkich rozmiarów, ale z uwagi na to, że Rheingold’y zbytnio nie spieszą się z rośnięciem, mam czas na delektowanie się nimi dłużej;) i obserwowanie, jak pięknie nabierają kształtów:)

Kolejnymi ukochanymi roślinami, jakimi obsadziłam fragment ogrodu są Weigele. Są po prostu ..cudowne!:))) (nazwa zamienna to właśnie „Krzewuszka Cudowna” o czym zapewne każdy miłośnik ogrodu wie:) Każda z jej odmian zachwyca mnie pięknymi kwiatami, które właśnie teraz (początek czerwca) są już w pełnym rozkwicie. Rabata mieni się kwiatami w bardzo dużej ilości, by w późniejszym okresie, gdy już przekwitną, cieszyć oko przeplatającymi się ciekawymi barwami ulistnienia - paleta zieleni, ale i pstrokate i bordowe również.
Zauważyłam, że kwiaty krzewuszki są chętnie odwiedzane przez pszczoły od sąsiada:) ale i inne owady również;) Najzabawniej wyglądają trzmiele, gdy tak się huśtają na tych kieliszkowatych kwiatowych tubach:)
Lubię przebywać w ogrodzie w czasie, gdy jest tam owadzi ruch, cieszy mnie to ogromnie, mam wówczas świadomość, że mój ogród nie jest tylko ozdobą, ale również tętni życiem:)

Kolejną z roślin, która urzekła mnie swoim i kształtem i kolorem, jest berberys Thunberga Aurea. Roślina ta wzrok przyciąga głównie za sprawą swoich tak pięknie przebarwiających się liści – zaczyna od jaśniutko seledynowych by skończyć na pięknie czerwono przebarwiających się na jesieni:) i chociaż też zakwita (drobne białe kwiatuszki) to jednak szczyci się i skrada serce swym ulistnieniem. Posadzone są wzdłuż ścieżki, tuż u podnóża Krzewuszek, a po drugiej stronie ścieżki rosną tuje Smaragd, które docelowo będą stanowić cień dla berberysów (od wsadzenia zamontowałam nad nimi prowizoryczne daszki z gontu, by jako małe sadzonki chociaż trochę były chronione przed ostrym południowym słońcem, jednak tuje będą tą rolę spełniały już lada ..rok:) ..wówczas będzie można już zrezygnować z „daszków”. Żółte odcienie berberysów pięknie prezentują się na tle żywozielonych Smaragd'ów, ale i fajnie komponują się w towarzystwie Weigeli.
Załączniki
Rheingold1.jpg
Weigela1.jpg
Berberys1.jpg
Zablokowany