Komunikaty o chorobach i szkodnikach

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Komunikaty o chorobach i szkodnikach

Post autor: erazm »

Polecam wszystkim stronę https://www.agrofagi.com.pl - PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA czyli Internetowy System Sygnalizacji Agrofagów.
Są już pierwsze komunikaty o zagrożeniu chorobami i szkodnikami. Trzeba najechać myszką na nazwę choroby i kliknąć. Wyświetli się komunikat.
Należy sprawdzać nie tylko swój powiat ale też ościenne, a nieraz całe województwo.
Dlaczego? Bo nie w każdym powiecie podają komunikaty o zagrożeniu szkodnikami i chorobami dla konkretnych drzew, krzewów, roślin. Są tu nie tylko informacje o zagrożeniu ale też podają jakich użyć preparatów.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Świetna strona :-D , dziękujemy Ci Andrzeju
Załączniki
misiek3.gif
misiek3.gif (3.34 KiB) Przejrzano 17025 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

By być na bieżąco strony swojego powiatu - województwa należy odwiedzać 2 - 3 razy w tygodniu. :lol:
sąsiad
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 311
Rejestracja: 2008-03-11, 23:09

Komunikaty o chorobach i szkodnikach.

Post autor: sąsiad »

Dzięki Andrzeju za link do PIORUiNa.
Na pewno przyda się do uprawy w sadzie i na warzywniku. Ja preferuję ochronę ekologiczną, a w tym przypadku ważne jest wczesne wykonywanie zabiegów.
Pozdrawiam Staszek .
Awatar użytkownika
agaxx
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 101
Rejestracja: 2008-02-27, 23:22

Post autor: agaxx »

Dobrze, że wpadłeś na ten pomysł i podałeś te strony www. Będą pomocne w wielu wypadkach. pozdrawiam Agaxx
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Przypominam wszystkim, że to już ostatnie chwile na oprysk brzoskwini przeciwko kędzierzawość liści. W celu zwalczenia tej choroby należy na przedwiośniu w temp. powyżej 6 st. C wykonać 1 - 2 zabiegi preparatem m.in. Syllit lub Carpene 65 WP + środek na przyczepność (np. Superam 10 AL) przed pękaniem pąków. Producent nie zaleca używania do rozrabiania preparatu bardzo zimnej wody.
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Dzięki Andrzeju, ja jeszcze tego nie zrobiłam, jutro pobiegnę i kupię te preparaty. I tak miałam to zrobić, ale oczywiście zapomniałam nazw tych środków. Jeszcze raz dziękuję.
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

A czy ktoś może mi powiedzieć, czym pryskać porzeczki? Widziałam, że mój sąsiad na działkach pryska ale nie spytałam czym, a następnym razem jak pójdę na działkę, to wolałabym mieć ze sobą już wszystko i zrobić to co trzeba.
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

U mnie sąsiedzi we wtorek też pryskali wszystkie drzewa i krzewy, a ja jeszcze nie mam nic na opryski. Dzięki za przypomnienie.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Porzeczki przed kwitnieniem opryskujemy p- ko amerykańskiemu mączniakowi agrestu i opadzinie liści. Ponadto przy porzeczce czarnej ręcznie usuwamy nienaturalnie nabrzmiałe pączki.
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Dziękuję Andrzeju.
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
ODPOWIEDZ