Kompostowanie w workach, czyli "pic na wodę"

Naturalne metody uprawy, biopreparaty, nawozy organiczne, ogród przyjazny dla ptaków i innych stworzeń.
ODPOWIEDZ
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 88
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Kompostowanie w workach, czyli "pic na wodę"

Post autor: maniaW »

W ubiegłym roku, na jesieni kupiłam zestaw: worki do kompostowania + aktywator. Włożyłam do worków: wilgotne liście, ścięte pędy różnych roślin, położyłam w zacienionym miejscu i... czekam na efekty. Minął rok i liście oraz badyle mają się dobrze, nie mają zamiaru przekształcić się w "dobrą ziemię". Dobrze że zabierają u nas odpady zielone, to przy najbliższej okazji wystawię worki za bramę.
I to tyle radości z własnego kompostu w workach. :mrgreen:
m
PS. Tymczasem złożone w kompostowniku odpadki coraz bardziej przypominają dobrą ziemię. Dodaję wapno dolomitowe, mączkę bazaltową.
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Kompostowanie w workach, czyli "pic na wodę"

Post autor: Alexa »

Może popełniłaś jakiś błąd?
Ja kompostuję nie tylko w kompostowniku, ale też w zwykłych workach po ziemi ogrodowej lub korze z dobrym efektem.
Załączam link do strony ze szczegółowym opisem:
https://poradnikogrodniczy.pl/kompostow ... UX81P7ELdU
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 88
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: Kompostowanie w workach, czyli "pic na wodę"

Post autor: maniaW »

Tak wyglądają kompostowane w workach liście jesienne(2021), posypane preparatem przyspieszającym kompostowanie w czarnych workach perforowanych (nie wiem dlaczego na zdjęciu są granatowe?) To są liście klonu i leszczyny, nie dębowe.
liście.jpg

A tak wygląda kompost 2021 w drewnianym kompostowniku: liście, resztki kuchenne, zielsko, przesypywane mocznikiem, mączką bazaltową
kompostownik.jpg
ODPOWIEDZ