Kolosy

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Kolosy

Post autor: mmmm5 »

To miejsce w którym chce się żyć :lol:
Załączniki
DSCN2601.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kolosy

Post autor: Danka »

Czy to twoje miejsce? :mrgreen:
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Tak tutaj teraz zyjemy chociaz mieszkania w bloku w innym województwie jeszcze się nie pozbylismy.
Lata spedzone w pudełku od zapałek wsunietym na pierwszym pietrze bo tak kojarzy mi się nasze m-4 uważam za niewolę.Emerytura i możliwosc przebywania prawie całego dnia na swiezym powietrzu to naprawdę szcześliwy czas oby nas tylko choroby chciały omijać
jak tylko skoncze prace w warzywniaku to wstawię parę zdjęc zrobionych wczoraj przez syna.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Kolosy

Post autor: Iga51 »

Widzę, że nie ja jedna po kilkudziesieciu latach w bloku uciekłam na wieś. Za nic już bym tam nie wróciła. Teraz naprawdę czuję, że żyję. Życzę powodzenia w tworzeniu Twojego miejsca na ziemi. :) Pozdrawiam Iga
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kolosy

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:Tak tutaj teraz zyjemy chociaz mieszkania w bloku w innym województwie jeszcze się nie pozbylismy.
Lata spedzone w pudełku od zapałek wsunietym na pierwszym pietrze bo tak kojarzy mi się nasze m-4 uważam za niewolę.Emerytura i możliwosc przebywania prawie całego dnia na swiezym powietrzu to naprawdę szcześliwy czas oby nas tylko choroby chciały omijać
jak tylko skoncze prace w warzywniaku to wstawię parę zdjęc zrobionych wczoraj przez syna.
Marysiu, znam to uczucie. Chociaż wychowałam się w mieście, to po wyjściu za mąż zamieszkałam na wsi. Po ponad 20 latach wróciłam do miasta ale niemalże w każdej wolnej chwili jadę na wieś :lol:
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

a co zrobic z cebulką sianą na wiosnę nie chce przestac rosnąć a nie jest to siedmiolatka /
a co zrobic z cebulką sianą na wiosnę nie chce przestac rosnąć a nie jest to siedmiolatka /
Ręce mi odpadają po tym kopaniu więc nic więcej nie napiszę .może tylko to ,że pogoda przepiękna i można pracować do upadłego :ok:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kolosy

Post autor: Danka »

Marysiu, cebulę wykopać. Suszyć przez całą zimę lub trzymać w ciepłym miejscu na tak zwaną dymkę. A wiosną posadzić do ziemi i będzie swoja cebula. Nie przestaje rosnąć, bo jest ciepło. Gdyby były mrozy to szczypior by przemarzł. ;-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Kolosy

Post autor: Bettiw »

Ja w tym roku cebulkę z siewu tą drobną postanowiłam zostawić w ziemi, pozbierałam wszystkie drobne siewki przepikowałam w jedno miejsce i będą zimować w ogrodzie. Zdecydowałam się na próbę, co roku pozostają w ziemi (zapomniane) jakieś drobne cebule na zimę, czy to czosnku czy cebuli i na wiosnę widzę jak puszczają szczypior, więc zakładam ,że tym razem też tak będzie.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Kolosy

Post autor: Zenia »

mmmm5 pisze: Lata spedzone w pudełku od zapałek wsunietym na pierwszym pietrze bo tak kojarzy mi się nasze m-4 uważam za niewolę.
Niestety mnie w tej pudełkowej niewoli przyszło żyć i nic już tego nie zmieni. Właściwie to pudełko dla mnie i dla M jest wystarczające, brakuje tylko działeczki na miejscu. ;) . Niemniej tobie życzę obyś mogła na nowym miejscu realizować swoje plany a także dużo zdrowia. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kolosy

Post autor: tadek »

Dołączam się do życzeń Zeni.
Marysiu, życzę Tobie dużo zdrowia, zadowolenia z nowego miejsca zamieszkania, no i woreczka pieniędzy aby można było bez bólu głowy realizować swoje marzenia.

Ja mam ogródek na miejscu, co prawda nie mieszkam w willi ale w wielorodzinnym domu, coś na zasadzie uproszczonej kamienicy, ale nie mogę narzekać.
Jedno co mi brakuje; że nie mogę jeść śniadania na tarasie, z którego dzieliło by mnie kilka kroków na ogródek.

Mieszkam na piętrze, i aby wyjść na ogród, najpierw muszę wyjść na ulicę, a następnie wejść furtką która prowadzi na tyły domu, i dopiero po przejściu podwórza jestem wśród swojego zielonego raju.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kolosy

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Mario :-D . I u mnie podobna sytuacja - kocham wieś, dlatego odkąd poszłam na emeryturę , prawie pól roku spędzam w letnim domku. Tak jaki Ty , mieszkanie w bloku mam , z tym , że przenoszę sie tam przed zimą .Czyli juz prawie jedną nogą tam jestem. A że pogoda jak na razie dopisuje , korzystam i... jem nie tylko śniadania na tarasie.
Jakie duże te Twoje włości? Syn tylko dojeżdża w odwiedziny,czy mieszkacie tam razem?
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Kochani b.dziekuję za dobre myśli wysyłane do mnie :padam:
Gospodarstwo jest po teściach ,którzy już b. dawno przeniesli sie do lepszego świata.Ma 6 ha i wiekszośc wydzierżawiliśmy sąsiadom,którzy maja odpowiednie maszyny aby je uprawiać.
Działka siedliskowa ma 1ha i tą bedziemy starali sie zagospodarować na ogród.Jest to takie duze wzniesienie z zapadliskami na zboczu.Dom stoi w dwoch trzecich wysokości i z tyłu za domem jest już prawie równo.Mamy na tej działce dużo starych drzew:orzechy 3 ,jabłonie ,gruszki,wisnie ,morele,czereśnie,brzoskwinie .Wzdłuż wschodniej granicy posadzone sa orzechy laskowe a na zachodniej granicy 100m zywopłot z ligustru-miał nas chronic przed nieprzyjaznym sasiadem i jego kurami ale nie zdał egzaminu .Kury przechodza przez niego ,a i sasiad czesto traktuje go randapem :idiota:
Dosc opisu na dzisiaj może uda mi się zamieścić trochę zdjęć.
P.S. Syn mieszka w warszawie a córka w Katowicach to już całkiem dorosli ludzie.
Załączniki
wykoszone sumaki rozprzestrzeniły się bez kontroli
wykoszone sumaki rozprzestrzeniły się bez kontroli
drzewa za domem
drzewa za domem
żywopłot
żywopłot
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kolosy

Post autor: tadek »

Romantyczna droga biegnie w wzdłuż przedstawionego przez Ciebie żywopłotu.
A co do nieznośnego sąsiada, (nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się że już o nim wspomniałaś), to jego dokuczanie kończy się tylko na podniszczeniu żywopłotu przez pryskanie randapem i nie trzymanie kur w swoim obejściu?
Ja już przeżyłem nieciekawe stosunki z wredną sąsiadką, :kijemgo: która w dzień, w dzień patrzyła aby dokuczyć każdemu, kto się nawinie pod jej rękę. Ta sąsiadka mieszkała w mieszkaniu pode mną.
- Obecnie spaceruje już na niebieskich łąkach...

Pies w ogrodzie
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Lista przewinień sąsiada jest długa......... ale ie będę podnosić sobie ciśnienia przypominająć je, no i nie po to jest ten wątek :hyhy:

-- Ostatnio dodano 23 paź 2013, o 17:31 --

Może troche wiosny jesienią
Załączniki
jesienne róże...
jesienne róże...
DSCN2592.JPG
DSCN2604.JPG
chryzantemy złociste
chryzantemy złociste
DSCN2655.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kolosy

Post autor: Elzbieta M »

Mario , to mnóstwo pracy Was czeka ! Hektar zagospodarowac to wyzwanie nie lada! A chryzantemy masz piękne - mój kolor
Zablokowany