Kolosy

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Re: Kolosy

Post autor: jolafol »

Witaj Mario, miło byłoby oglądać niebo przez dach, szczególnie rozgwieżdżone :)
Piękne to Twoje siedlisko, trochę zaczarowane i ten uroczy stary dom obrośnięty winobluszczem...
Wiem, wiem trzeba robić remont, będę zaglądała, bo jestem ciekawa efektu końcowego ;)
No i mam nadzieję, że wszelakie huragany będą omijały Twój dom i tego Ci życzę :)

Mario, chyba nie pisałaś, gdzie znajdują się Twoje 'kolosy' :?:
Jeśli chcesz, możesz uzupełnić swój profil o lokalizację.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
dess1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-10, 02:20

Re: Kolosy

Post autor: dess1 »

w którym miesiącu ''oprysk na sąsiadkę'' ;-)
pozdrawiam mariusz
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kolosy

Post autor: tadek »

Mariuszu, "oprysk na sąsiadkę"? Obrazek

Czyżbyś miał byś jakieś szkodliwe sąsiedztwo? ;) :lol:


Bezpieczeństwo pszczół podczas oprysków insektycydami
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
dess1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-10, 02:20

Re: Kolosy

Post autor: dess1 »

Ja to nawet profilaktycznie... :-D . Mam szczęście posiadać dom z gospodarstwem na tzw koloni. Jak mówią 'można toples biegać po podwórku'. Ale ''termin'' mógłby zainteresować kilka osób :lol:
pozdrawiam mariusz
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

tadek pisze:Mariuszu, "oprysk na sąsiadkę"? Obrazek

Czyżbyś miał byś jakieś szkodliwe sąsiedztwo? ;) :lol:


Bezpieczeństwo pszczół podczas oprysków insektycydami
Tadku ! kogo chciałbys opryskac ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kolosy

Post autor: tadek »

Marysiu, w ten sposób wyobraziłem sobie naszego Mariusza, który lata z wężem - sikawką wzdłuż granicy swojej działki, polując w ten sposób na sąsiadów (jak się przed chwila okazało) których nie ma - aby ich popryskać. :lol: ;)

Cieszę się że znalazłaś się. Robota Ciebie pochłonęła? A jak czosnki Marysiu, udało się je zamarynować?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Kolosy

Post autor: Zenia »

Marysiu...a jak miewają się twoje nowo nabyte hortensje ?. Ja jedną trzymam na działce w domku, drugą przywiozłam do bloku. Ciekawe która lepiej przezimuje...a może żadna. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Musze zrobić zdjęcie aby pokazać jak zabezpieczyłam nowo nabyte hortensje na razie w formie pisemniej przekażę,
Zużyłam szesć rurek z dawnego daszku i na nim zawiesiłam agrowłókninę 'powstał prostąkąt( przy uzuciu igły i nici zrobiłam tunele na ktore nawlekłam te rurki) powstałą przestrzeń zasypałam suchymi liścmi orzechowymi i teraz czekam czy wystarczająco ciepło będzie nowym hortensjom.A wogóle to musze napaść sąsiadkę o pędy z jej hortensji do ukorzenienia a pnieważ szykuje się (sasiadka) do chrzcin to nie bardzo mogę zawracać jej głowę. :/
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Kolosy

Post autor: Iga51 »

Marysiu, osłonkę na hortensję zrobiłaś bardzo pomysłowo. Na pewno tak zrobiona przetrwa zimę. :padam: Oby Ci się udało z patyczkami hortensji od sąsiadki. :)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kolosy

Post autor: Krysia »

Witaj Marysiu!
Pies , na fotkach jest cudnej urody. Uwielbiam rudzielce.
Co do domku na wsi, to mieliśmy taki za Gorlicami i co roku wyjeżdżaliśmy z małymi dziećmi do leśniczówki, bo to pod samym lasem było. Na dwa miesiące, dziadkowie, dzieci, pies olbrzymi wilczur, nasz kot i królik. Przygód było co niemiara. Tyle, że woda w studni i bez żadnych wygód. Dzieci dorosły, córka ma już własne. Syn latem będzie się żenił i się wyprowadzi. No to zostajemy sami. To pudełko miastowe, w którym mieszkamy jest na obrzeżach Krakowa, gdzie blisko las i łąki ciągną się tuż za domem. No to na balkonie robię taki substytut ogródka, bo od dziecka uwielbiam rośliny. I polubiłam to co mam, bo lekarz na osiedlu i galerie handlowe, gdzie lubię robić zakupy, bo są też Leroy Merlin, Obi czy insze Castoramy. Tam czasem udaje mi się upolować jakieś kwiatki. Ale gdy pytam męża czy jeśli mielibyśmy taką możliwość, czy przenieślibyśmy się na wieś, to on nawet chętny. Bo teraz czytam mu Twój wątek. Fajnie u Ciebie, drzewa cudne a i domek niczego sobie.
Co do passiflor, to moje były kupowane w maluśkich kartonikach, są już wiekowe, najstarsza ma 7 lat z firmy Patio Plant z Holandii. Ale teraz nawet w Lidlu po 6 zł były sadzonki w kwietniu. Passiflor, lantan, datur. Jeśli nie masz tego sklepu gdzieś blisko, to Ci kupię, bo mnie otwarli i często tam zaglądam. Bo z tej firmy, o której piszę to te sadzonki około 20 zł kosztują. Z nasionek nie wysiewałam, one im starsze tym obficiej kwitną. I przechowane muszą być w temp około 12 stopni przez zimę tzn od pazdziernika do maja. Pod koniec lutego będę je przesadzać do nowej ziemi. Od maja będą na balkonie. Pozdrawiam Cię serdecznie.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kolosy

Post autor: Elzbieta M »

mmmm5 pisze:.A wogóle to musze napaść sąsiadkę o pędy z jej hortensji do ukorzenienia a pnieważ szykuje się (sasiadka) do chrzcin to nie bardzo mogę zawracać jej głowę. :/
W lutym jest dobrze uciąć - i do wody , szybko się ukorzenią. W lutym juz może będzie po chrzcinach?
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Elu, Krysiu odpowiadam zbiorczo bo może interesują Was te informacje , nie jestem zbyt zarozumiała ?
Chrzciny u sasiadki dotyczyły jej wnuka Antosia i córka która na stale pracuje Anglii (znaki czasu ,dziewczyna po geologii na AGH) siedziała u mamusi do wczoraj.Po hortensje wybrałam się jakies 10 dni temu i mąż sasiadki złapał za szpadel i wykopał mi dwa olbrzymie kłącza,zdrętwiałam ale co można zrobić wobec takiego dowodu serdeczności i życzliwości .Posadziłam je w najbardziej dogodnym miejscu, może uda się im przeżyć :przestraszony:
Mieszkam w odegłości ok.50 km od Krakowa ale jak to bywa bardzo ciężko wybrać się nam do dużego miasta,zakupy najczęściej robimy w Busku Zdroju a tam trudno o takie rosliny jakie oglądam na forum, często robię zakupy w internecie, ale nie zawsze trafia sie na uczciwych dostawców.
Krysiu ,kiedy pokazują się passiflory w sprzedaży i kiedy najlepiej je kupować może Twoja pomoc w zakupie tych roslin pomimo duzego zaangażowania z Twojej strony byłaby mozliwa :?:
No i zapomniałam napisać,że hortesje sąsiadki były scięte do samego podłoża i podobno kwitną corocznie !
:szok:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kolosy

Post autor: Krysia »

Pewnie, że Ci pomogę, tzn kupię. One pokazują się w kwietniu i trzeba upolować. W Lidlu są najtańsze, w Obi droższe bo cena za białą to 11,99 taka była w ubiegłym roku. Lidl to 6 zł. Napisz tylko jakie Cię interesują.I od kwietnia to ja już odwiedzam te Centra Ogrodnicze. Sadzonki są małe, ale jednoroczne, to jest szansa, że zakwitną. Nie wiem jak to jest z nasionkami. Pozdrawiam serdecznie. I Twój piesiul jest przeuroczy, ja lubię kwiaty, ale zwierzaki to też bardzo, bardzo.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kolosy

Post autor: Elzbieta M »

mmmm5 pisze:
No i zapomniałam napisać,że hortesje sąsiadki były scięte do samego podłoża i podobno kwitną corocznie !
:szok:
Jolu , skoro je ścina wiosną to znaczy że kwitną na pędach tegorocznych - to nie będą ogrodowe . Mogą być bukietowe lub krzewiaste ( arborescens). Pamiętasz może , jak kwitną? Podłużne , stożkowe kwiatostany czy okrągłe? Białe czy różowe? A może różowieją w trakcie kwitnienia?
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Krysia pisze:Pewnie, że Ci pomogę, tzn kupię. One pokazują się w kwietniu i trzeba upolować. W Lidlu są najtańsze, w Obi droższe bo cena za białą to 11,99 taka była w ubiegłym roku. Lidl to 6 zł. Napisz tylko jakie Cię interesują.I od kwietnia to ja już odwiedzam te Centra Ogrodnicze. Sadzonki są małe, ale jednoroczne, to jest szansa, że zakwitną. Nie wiem jak to jest z nasionkami. Pozdrawiam serdecznie. I Twój piesiul jest przeuroczy, ja lubię kwiaty, ale zwierzaki to też bardzo, bardzo.
Krysiu! bardzo chętnie skorzystam z Twojej pomocy.Przejrzę jeszcze raz passiflory z balkoniku i cos wybiorę...chociaz podobają mi się wszystkie !!!!
Oglądałam dom w którym spędzaliście wakacje,bardzo romantyczny,chociaż żyje się w takim domu troche trudniej niz w bloku.
Ja dorobiłam sie ubikacji i łazienki nawet mam w nich okna i pełno kwiatów o czym zawsze marzyłam .Metraz też mi się znacznie powiększył w porównaniu z mieszkaniem w bloku.
I co najwazniejsze, jak idę wysypać śmieci to nie muszę "robić makijażu" tak jak w mieście.
Załączniki
bardzo leniwa<br /><br />bardzo leniwa
bardzo leniwa

bardzo leniwa
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Zablokowany