Kolosy

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kolosy

Post autor: Elzbieta M »

Mario , źródełko na własnej działce! Ja bym z pewnością zagospodarowała - naturalne oczko wodne - piękna sprawa :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Kolosy

Post autor: wasilewska101 »

Spory ogród i sporo pracy ci czeka ,wiem bo ja mam aż dwa hektary tylko że na piaskach na których nawet las porządnie nie chce rosnąć ..
Pomalutku po kawałku aby tylko zdrowie dopisywało zagospodarujesz ,zawsze coś ci rośnie ,ja zaczynałam od łąki ..
Zazdroszczę ci tylko wody bo jak nie było wodociągu to mi brakowało wody w dwóch studniach i trzeba było dowozić ..
Ogród to dobra gimnastyka na nasze kości, przynajmniej mnie pomaga ... Jak już zaczniesz sadzenie to mogę poratować twój ogród bylinami które u mnie mocno się rozrastają .. Ja kupuję roślinki od dziewczyn z forum ,przynajmniej nie są pędzone i dobrze rosną nawet na moich piaskach .. A i dostaję to co zamówiłam ..
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Kolosy

Post autor: lilia0405 »

Witaj Mario po raz pierwszy w Twoim watku , fajnie będzie obserwować jak będzie się zmieniać Twoje siedlisko.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

lilia0405 pisze:Witaj Mario po raz pierwszy w Twoim watku , fajnie będzie obserwować jak będzie się zmieniać Twoje siedlisko.
Dziekuję za odwiedziny,pewnie dużo wody upłynie zanim będzie u mnie co ogladać,Często natomiast oglądam rośliny w Twoim wątku i jeśli mogę coś zasugerować to zmniejszenie napisu "Lilia 0405" bo czsami zakłóca obraz :oczami:
Załączniki
owoce winobluszczu pożywienie dla wszystkich ptaków
owoce winobluszczu pożywienie dla wszystkich ptaków
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kolosy

Post autor: tadek »

Marysia napisała:
Dziękuje za odwiedziny,pewnie dużo wody upłynie zanim będzie u mnie co oglądać
Marysiu, ja się z Tobą nie zgadzam.
Uważam, na podstawie przedstawionych przez Ciebie zdjęć, że masz wyjątkowy ogródek i jest w nim już teraz co oglądać. :|

Wtrącę się jeszcze do Twojej uwagi, aby "Lila zmniejszyła napis 'Lilia 0405' bo czasami zakłóca obraz".

Marysiu, Lila nie ma wpływu na wielkość tego napisu.
Wielkość napisów oraz zdjęć zależy od rozdzielczości monitora na którym jest wyświetlany.
- Ja miałem jeszcze nie tak dawno monitor 14 cali. Oprócz tego że niektóre strony nie mieściły się w ekranie, to jeszcze wiele programów jak i stron wymusiły na mnie kupno nowego monitora.
Coraz częściej w przypadku zainstalowanych programów, wyświetlał się komunikat że dany program nie możne być otwarty z powodu złej rozdzielczości, proszę zmienić rozdzielczość. Dodam że po zmianie rozdzielczości, którą w takich przypadkach musiałem zmniejszać, obraz jak i litery były bardzo małe, niekiedy prawie nie możliwe do odczytania. Bez takiej zmiany nie widział bym niektórych klawiszy do naciśnięcia myszką.
A w przypadku niektórych stron Internetowych, w czasie ich wczytywania, pojawiał się komunikat że strona ze względy złej rozdzielczości może nie być wyświetlona, albo będzie źle wyświetlona.

Obecnie mam monitor płaski, panoramiczny, o przekątnej 19,5 cala w rozdzielczości 1250.
Poniżej wstawiłem zrzut ekranu wątku Lili, jak ja go widzę na moim monitorze. :zawstydzony:
1-Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2013-10-29 192400.bmp.jpg
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Tadku ,wydaje mi sie,ze piszemy o dwóch różnych sprawach.Mnie chodzi o napis na zdjęciu rodzaj podpisu autora i myslę,że to zależy od Lili 0405.Zrzut z ekranu Twojego komputera nie pokazuje tej częsci zdjęcia na którym złożony jest ten napis.Ogladałam zdjęcia Danki tam także jest sygnatura autora ale mała w prawym rogu i nie zastawia istotnych elementów zdjęcia,a szkoda bo fotografie Lili sa bardzo barwne .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kolosy

Post autor: tadek »

:wstyd: Marysiu, ja byłem w 100% pewien że chodzi Tobie o podpis pod awatarem. :oops:
Ale obciach! :P
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Kolosy

Post autor: Zenia »

tadek pisze: :wstyd: Marysiu, ja byłem w 100% pewien że chodzi Tobie o podpis pod awatarem. :oops:
Ale obciach! :P
Kiedy i ja tak zrozumiałam. :zawstydzony: . Ale to nic..już wszystko jasne. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Podpisy pod awatarem nie zależą od nas a tylko od administratora i programu który prowadzi te stronę,przynajmiej jak tak pojmuję.
Jestem poczatkująca ale nie wchłaniją mnie mechaniczne powielania i programy na zasadzie klikam i mam !!!! :przestraszony:

-- Ostatnio dodano 31 paź 2013, o 19:29 --

Załączniki
DSCN2569.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kolosy

Post autor: tadek »

Ciekawe zdjęcie. :|
Marysiu, czy to jest stodoła na którą wlazła dzika winorośl?
- Widzę że przez dach tech budynku zaczyna być widać niebo... ;)

Jak wykonać opaskę żwirową wokół domu
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Tadku! spię pod tym dachem i nie widzę nieba choć czasem chciałabym :D Jest on zrobiony z bardzo solidnej ceramicznej dachówki i trzeba wysiłku aby uzupełnic jej braki spowodowane przez rozrastajacy się winobluszcz :rotfl:

-- Ostatnio dodano 1 lis 2013, o 15:53 --



-- Ostatnio dodano 1 lis 2013, o 15:59 --

Załączniki
To jest dach podczas remontu
To jest dach podczas remontu
DSCN2561.JPG
DSCN2588.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kolosy

Post autor: tadek »

Widzę że coś się dzieje w okół twojego domku. Rozbudowujesz go?
Ale jesteś dzielną dziewczyną Marysiu! :padam:
- A ja strzelam ciągle gafy... (ostatnia to niedziurawy dach) :P ;)


Pnącza ogrodowe (Część 1)
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Nowe drewniane parapety dzisial zkupione ,pokazę jak dostanę nowy tablet i bedzie latwiej fotografować no i Tadek nie bedzie się śmiał,że ogladam niebo przez dach !!!! Szukalismy dzisiaj dachówek na uzupełnienie dachu tzn.jest kilka miejsc w zagrodach gdzie gospodarze nie niszczą starych dachówek ceramicznych kiedy wymieniaja je na blaszane pokrycie dachu ale jeszcze jest sprawa rozmiaru i ceny :przestraszony: Mam nadzieje,że kiedys uda nam się zrekonstruowac całe pokrycie dachu.Wtedy żaden hguragan nie bedzie nam straszny bo taki dach nie pofrunie do sąsiada ani nigdzie dalej :zdziwko:
Załączniki
DSCN2566.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kolosy

Post autor: tadek »

Bardzo ładnie się prezentuje przedstawiony przez Ciebie dach.
Widzę że budynek został co nieco podniesiony.

Marysiu, czekam na dalsze fotografie, no i napisz jak poszło Tobie z opanowaniem tabletu.
Ja mam to urządzenie już rok, a pierwsze dni były dla mnie fatalne.

Nie dosyć że brakowało mi w wielu przypadkach cierpliwości do obsługi dotykowego ekranu (wszystko jak by było wściekłe, ciągle uciekało mi z ekranu. W skrócie wyłączało się przez zły dotyk :evil: )
to jeszcze miałem jakąś dziwną przypadłość z opuszkami palców.
Po kilku godzinach użytkowania tabletu, czułem w nich jakby drętwienie z mrowieniem, które nie ustępowało przez parę godzin.
Jak zwykle odpowiedzi na ten problem szukałem w sieci, ale nic nie znalazłem.
Moim sposobem na tą dolegliwość, było używanie codziennie innego palca. Mam ich jak każdy 10, więc pozostałe mogły odpoczywać przez 9 dni.
Wy się śmiejecie, ale to fakt... :lol: sam się teraz z tego śmieję.

Na szczęście po roku jakoś opanowałem obsługę tabletu, no i ustąpiła ta przypadłość.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kolosy

Post autor: Danka »

Widzę, że prace remontowe postępują. Po takim gruntownym remoncie dach powinien nie jeden huragan i trąby powietrzne wytrzymać.
Zablokowany