kolekcjonerka kwiatów

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
mikolaja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2014-10-09, 18:19

kolekcjonerka kwiatów

Post autor: mikolaja »

IMG_7229.JPG
IMG_4962.JPG
Od lat mam nie lada zadanie, aby w danym roku dostosować ogród do potrzeb najbliższych. Zainteresowania dzieci zmieniają się wraz z dorastaniem, więc ogród przeobraża się corocznie. I tak jak rosną dzieci, rosną rośliny które w miarę wzrostu nadają miejscu coraz to nowe oblicze.
W kąt poszły już zjeżdżalnie, piaskownice dla dzieci i huśtawki. I chociaż nadal jest to miejsce, gdzie można uprawiać sporty i świetnie się bawić, to znajduje się tu coraz więcej miejsca i czasu na relaks w ciszy, spokoju w morzu kwiatów. A moją pasją stało się tworzenie….. „letnich pokoi” i kolekcjonowanie kwiatów tych samych gatunków w różnych kolorach i odmianach. Mam już bogatą kolekcję kolorowych odmian min. irysów, ostróżek, floksów, kosmosów, słoneczników, dalii, aksamitek, marcinków, chryzantem ). zapraszam do galerii
IMG_3539.JPG
IMG_4415.JPG
IMG_4962.JPG
IMG_7229.JPG
Załączniki
IMG_6910.JPG
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: kolekcjonerka kwiatów

Post autor: goskamaja »

Witamy na forum, masz bardzo elegancki ogród, wszystko takie wypieszczone i dopracowane. Na pewno kosztował sporo pracy, ale opłacało się - efekt petarda:) pozdrawiam Gośka
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: kolekcjonerka kwiatów

Post autor: malina »

Ogród że dech zapiera ,jesteś perfekcjonistką :orany:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: kolekcjonerka kwiatów

Post autor: Iga51 »

Witaj raz jeszcze. Masz cudowny ogród. Jest co podziwiać. Gratuluję. :padam:
mikolaja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2014-10-09, 18:19

dziekuję za ładne słowa

Post autor: mikolaja »

Mój ogród to przeróbka działki, na której 15 lat temu stało wielkie ogrodnictwo teściów, a raczej pozostałości po nim, pozbijane szklarnie, inspekty,pobojowisko, wszystko przy pomocy najbliższych uprzątnęłam i zaczęłam tworzyć "coś", Trzy lata temu było jeszcze tak
IMG_3310.JPG
. Przez parę lat był to głównie plac zabaw dla dzieci.
DSC09672.JPG
Ale od 2 lat zmieniłam styl i głównie kwiaty stały się moją pasją Większość bylin to zdobycze od znajomych, aby nakład finansowy był minimalny, oraz tworzenie uroczych zakątków, a przyznam ,że jest ich w ogrodzie sporo.
IMG_3929.JPG
IMG_5322.JPG
IMG_5322.JPG
pozdrawiam tych wszystkich, którzy nie boją się ciężkiej pracy w ogrodzie
IMG_6005.JPG
Użytkownik Usunięty

Re: kolekcjonerka kwiatów

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Witaj. Ogród marzenie. Wspaniały. :-) :-)
Użytkownik Usunięty

Re: dziekuję za ładne słowa

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Ale pięknie. Widać efekty, które zawsze bardzo cieszą. My zielono zakręceni lubimy tworzyć coś sami i najbardziej cieszy nas efekt .Myślę, że każdy ogród zmienia się co roku, więcej lub mniej. Masz dużo miejsca na tworzenie "pokoi" trzymaj tak dalej.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: dziekuję za ładne słowa

Post autor: malina »

Mikołaja masz piękny ogród ,praca daje efekty -my też ciężko pracujemy -pozdrawiam . :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: kolekcjonerka kwiatów

Post autor: malina »

mikolaja pisze:dzięki za podpowiedz jak się poruszać po tych stronach bo w sprawach informatycznych, forum itd. to ja jestem :( , aż wstyd!!!
Każdy z nas /może jednak nie/ był na początku zielony ,ja na stronie głównej otwierałam każdy temat i zapoznawałam się co tam kto pisze ,bo są jeszcze pod tematy i tak przebrnęłam przez to nasze forum .Poza tym pytaj spece Ci podpowiedzą . :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: kolekcjonerka kwiatów

Post autor: Petrus »

Witaj. Ogród piękny, pawilon z materiału też super. Jest bardzo przydatny w dużych ogrodach ;-)
Jestem ciekaw kolejnych zdjęć z Twojej kolekcji ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
mikolaja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2014-10-09, 18:19

Re: kolekcjonerka kwiatów

Post autor: mikolaja »

Moja jedna z kolekcji - ulubione floksy:
IMG_4978.JPG
IMG_5435.JPG
IMG_5303.JPG
IMG_5301.JPG
IMG_4962.JPG
IMG_4967.JPG
IMG_4998.JPG
Odmiana późna wiechowata
Odmiana późna wiechowata
IMG_5609.JPG
Ostatki kwitnące ostatniego dnia września
Ostatki kwitnące ostatniego dnia września
Moje najnowsze nabytki dołączone do kolekcji niedawno to: różowe z jasnoróżowym oczkiem i fioletowe. Wiem że pojawiły się floksy w prążki, wszystkich, którzy wiedzą gdzie można zakupić takie sadzonki, proszę o podpowiedz,pozdrawiam z zapachem floksów ;-)
Użytkownik Usunięty

Re: kolekcjonerka kwiatów

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Ależ piękne te Floksy. Przyznam, że nie ich nie mam ale w planach już widzę, gdzie mogą u mnie rosnąć...... :-)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: kolekcjonerka kwiatów

Post autor: Petrus »

To witaj w klubie bo też zbieram różne odmiany floksów. Mam znajomego który je produkuje ;-) Może mi też stworzyć różne mixy :] np trochę jaśniejsze kwiaty lub różne krzyżówki :mrgreen:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: kolekcjonerka kwiatów

Post autor: Agnieszka123 »

Floksy, jak wiele innych "babcinych" kwiatów wraca do łask i dobrze, bo to piękne kwiaty. Ja mam niestety tylko dwa kolory - biały i ciemnoróżowy, ale będę kolekcjonować, bo bardzo mi się podobają. Ogród piękny i tętniący kolorami, pokazuj nam Mikołajko inne kolekcje swoich kwiatów :D
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
mikolaja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2014-10-09, 18:19

Re: kolekcjonerka kwiatów

Post autor: mikolaja »

]Kolekcja dalii - początek
Do dalii przekonałam się dopiero w tym roku, więc nazywam to dalie- początek. Ale już mam "nagrane" od znajomych kolejne bulwy, więc myślę, że za rok będzie ciekawie.
IMG_5796.JPG
IMG_5392.JPG
IMG_6005.JPG
IMG_6409.JPG
IMG_6448.JPG[
Ta odmiana jest bardzo wraźliwa na mroz
Ta odmiana jest bardzo wraźliwa na mroz
[attachment=0]IMG_1437.JPG
Pozdrawiam miłośników dalii,
Załączniki
IMG_6448.JPG
Nie wiem jak nazywa się ta odmiana, ale jest dla mnie najlepsza zakwitły na początku lipca, obficie kwitną do dzisiaj, olbrzymie kwiaty. Z małej bryłki mam krzak  2m!!!!wysoki i około 2m szeroki. Zagłuszył mi monardę i godecję, ale warto było. Polecam!!!!
Nie wiem jak nazywa się ta odmiana, ale jest dla mnie najlepsza zakwitły na początku lipca, obficie kwitną do dzisiaj, olbrzymie kwiaty. Z małej bryłki mam krzak 2m!!!!wysoki i około 2m szeroki. Zagłuszył mi monardę i godecję, ale warto było. Polecam!!!!
IMG_5790.JPG
ODPOWIEDZ