Kolekcja moich storczyków

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: DiAbLuSiA »

To zdecydowanie :) oba należą do woskowych:))
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: Merghen »

Tak mi to wyglądało ze zdjęcia a na takiego żółtego w bordowe łatki sama kiedyś polowałam, bezskutecznie a teraz na razie nie mam już miejsca :(
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: DiAbLuSiA »

Pomimo problemów nie mogę oprzeć się kupowaniu kolejnych okazów do mojej kolekcji.
Dziś dołączył kwiat walentynkowy od mojego M. Plamiuch:)


Obrazek

Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: talibankaa »

Śliczny, takiego jeszcze nie widziałam.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: DiAbLuSiA »

Niestety, dwa falki chorujące na fytoftorozę... umarły "śmiercią naturalną" choroba postępowała... mimo drastycznych środków jakie podjęłam roślin nie udało się uratować:( NIESTETY!
Ale zima dobiega końca! Obecnie... walczę z jakimś grzybem, niewiadomego pochodzenia...
Aby "uzupełnić kolekcję" dziś do mojej skromnej hodowli zawitały dwa nowe okazy:)

Kwitnący zakupiony w normalnej cenie :) oraz przekwitnięty "badyl" - jak to mówi mój M. :) - białe kwiatki z różowym środkiem - dociekliwa detektywka :P poznałam po przekwitniętych pąkach:) - W cenie 7zł:) z masy zaniedbanych, zasuszonych i przelanych udało się wybrać JEDNEGO:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- Ostatnio dodano 21 lut 2012, o 15:04 --

Dodam jeszcze że jeden z moich storczyków zakwitł:) Dwa pączki otworzył dosyć szybko. Zdziwiłam się że tylko dwa kwiatki na jednym pędzie - po miesiącu zaczął wypuszczać pęd dalej z kolejnymi pączkami - więc jednak zimą DA SIĘ:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: talibankaa »

Śliczne
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
użytkownik usunięty

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: użytkownik usunięty »

Ten ostatni, lawendowy, jest przepiękny, uwielbiam takie kolory w kwiatach. :-D
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: DiAbLuSiA »

Idąc za radą Eweliny wybrałam się do obi moim oczom ukazał się przepiękny widok... i zaczęłam mieć nowe dążenia:P w mojej hodowli storczyków;)

Piękny "blat" storczykowy... i co dziwne sprzedają stroczyki bez osłonek foliowych:)? pierwszy raz się z tym spotkałam - poza kwiaciarniami.
Przepiękne odmiany i kolory zafascynował mnie jeden... fioletowy hodowany w "koszyku> na takim ramieniu .... korzenie swobodnie zwisały:) PIĘKNY.

Niestety u mnie na przecenie wystawione były jakies 3 resztki nie godne uwagi. Ale wśród wszystkich znalazłam jednego ze złamanym pędem poszłam do Pani sprzedawczyni i sprzedała mi za 5zł.
Mówiła że przecena będzie po dostawie - jakos pod koniec przyszłego tygodnia mam zajrzeć wtedy przeceniają te "stare".

Był lekko oklapnięty ale podlałam go, zasiliłam i dziś prezentuje się już dużo lepiej.


Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: talibankaa »

Ten storczyk który widziałaś w koszyku z korzeniami na wierzchu to pewnie Wanda.
A co do nabytego okazu to jest śliczny, prawdopodobnie jest jakiś ciemny albo z przewagą ciemnego.
Do OBI warto zaglądać o okolicach piątku albo soboty wtedy jest najwięcej przecenianych roślin, nie tylko storczyków. A sprzedawane są bez foliowych osłonek bo część która jest wystawiana gdzieś na pokaz ma zdejmowany celafon.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: DiAbLuSiA »

Ostatnio do mojej kolekcji dołączyło 6 okazów:) zakupionych w promocji w jednym z marketów....
Na początek dodam zdjęcie moich dwóch dużych storczyków które już miałam i zaczęły kwitnąć... - tak na dowód na to że NIE NALEŻY obcinać pędów kwiatowych które same nie uschną
Każdy z moich storczyków, którego mam już od przed zimy wypuszcza nowe korzenie i liście - najbardziej jestem szczęśliwa z uratowania falka który był chory na fytoftorozę (pęd usychał mu na czarno) wypuszcza pięknego nowego zdrowego liścia, korzenia i najprawdopodobniej pęd:)))

Obrazek

Obrazek
A oto te kwitnące falki z 6 które zakupiłam - 2 kwitną jeden zaczyna wypuszczać pęd:))

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: Merghen »

Cieszę się Aniu,że udało Ci się uratować Phalaenopsisa chorego na fytoftorozę. Może pokażesz jego poczynania :)

A nowe nabytki ładne, powinny jeszcze pokazać na co je stać wszak wiosna już przyszła :D
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: talibankaa »

Śliczne, widać że czują wiosnę.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: DiAbLuSiA »

Storczyk chorujący na fytoftorozę, został uratowany. Można to już chyba stwierdzić bez obaw na zapeszenie.
Szybka reakcja pozwoliła uratować falka, który zapewne niedługo odwdzięczy się pięknym kwitnieniem.
Przypomnijmy:
W styczniu zaobserwowałam czernienie pędu kwiatowego za radą Gosi zakupiłam Previcur, przelałam nim storczyka oraz przetarłam liście i pęd. Pęd ucięłam początkowo w miejscu zdrowej tkanki niestety pęd dalej czerniał. Został ucięty prawie przy samym trzonie.
Obrazek

Oto falek dziś:
Na ostatnim zdjęciu widać że wypuszcza nowy korzonek i chyba nowy pęd? Choć strasznie powoli mu to idzie;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: DiAbLuSiA »

I u mnie w końcu pojawiła się wiosna;)))) Jeden z zakupionych zdechlaków wypuszcza pęd

Obrazek

Mój jeden "dużak" który stoi na oknie zakupiony z przeceny w leroy również wypuścił odnóże które zaczęło już kwitnąć ma jeszcze dużo pączków... więc będzie kwitł zapewne pięknie

Obrazek

Obrazek

I drugi duży - aktualnie kwitnący wypuszcza prawdopodobnie nowy pęd:))) HURA!

Obrazek

Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Kolekcja moich storczyków

Post autor: DiAbLuSiA »

Witajcie!

Dziś do mojej kolekcji zawitały dwa mini phalenoposis :). Udało mi się je kupić przecenione. Jeden z nich ma aż dwa keiki przy dorosłej roślinie widać dwa dodatkowe małe kwiatki.. ucieszyłam się że udało mi się kupić taki okaz. Niestety nie wiem jak z tym postępować oczywiście na forum dużo jest napisane lecz w mini to chyba korzeń nie będzie miał 5cm:)

Na pędzie tego z keik wyrasta jakby liść - z oczka.

Czy można np. zostawić to tak jak jest i np. dać do większej doniczki??

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te storczyki MINI mają jakieś dziwne podłoże, czy muszą być w takim podłożu? Kiedy ewentualnie należy przesadzić go do większej doniczki?


I przy okazji pytanko dwa moje storczyki - po ataku wełnowców - na nowo wypuszczonych liściach ma jakby odbarwienia... jakby cieńszy miąższ liścia w tym miejscu. Niestety aparatu nie mam chwilowo to zdjęcia są takie jakie są... Pytanie odnośnie tych liści czy mogą to być jakieś stare sprawy związane z tym że miałam wełnowce? W jednym ze storczyków liść jakby zatrzymał się w miejscu na długi czas po opryskach na wełnowce... zaczął rosnąć.

Obrazek

Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
ODPOWIEDZ