Kolekcja moich storczyków

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

;)) Jestem mega zadowolona bo cena tych kwiatów była po prostu oszałamiająca:))
Oczywiście Gosiu nowe storczyki stoją z dala od moich "starych" :)
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ale ładniusie! Chyba podobne do moich dwóch domowych, kwitną teraz muszę im fotkę cyknąć ;)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

W końcu doczekałam się półek;))

Obrazek
Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Pięknie się prezentują :) A jak z turgorem liści - lepiej już?
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Merghen pisze:Pięknie się prezentują :) A jak z turgorem liści - lepiej już?
Tak turgot liści się poprawił choć zraszam je lekko wodą z samego rana;) niestety chyba muszę zakupić nawilżacz powietrza jakiś bo u mnie słaba wilgotność:( 32% wieczorem...:) ale półki są super choć był mały problem z logistyką ich zamontowania :P ale najważniejsze że wszystko się udało!

I nawet nie wiesz Gosiu jaka jestem szczęśliwa że moje dwa zdechlaczki mają chęć do życia!:)))
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Rzeczywiście pięknie się prezentują. Życzę powodzenia w dalszej uprawie storczyków. :mrgreen:
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Półki na storczyki to świetna sprawa. Rozwiązują problem z otwieraniem okien, firankami (ja osobiście kilkanaście razy zrzuciłam storczyka z okna jak robiłam coś przy firance), oszczędzają miejsce i są dekoracją ściany.
Aniu Twoje storczyki na tych półeczkach prezentują się ślicznie, widać też że poprawił im się stan liści.
A co do wilgotności to polecam stawianie na grzejniku lub na parapecie pojemników z wodą. Ja tak robię ponieważ na moich grzejnikach nie sprawdzają się normalne nawilżacze, a w okresie grzewczym miewam duże problemy z wilgotnością.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Aniu, nie mogłaś napisać lepszych wiadomości. Zawsze gdy próbuję zdiagnozować problem mam wrażenie,że nie wszystko zauważyłam i źle przez to oceniłam a co za tym idzie moja rada może być nie trafiona i zamiast poprawić to pogorszy ich stan.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Rozkwitły dwa pączki jednego z moich wyhodowanych pędów:) 3 storczyki na zimę budzą się do życia!:) wypuszczają nowe listki:)))

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

z tego listka jestem najbardziej dumna;) rośnie dzielnie choć zaczyna zrzucać resztę liści (2 z 3) falek po przelaniu

Obrazek

niestety jakość zdjęć kiepska z powodu braku chwilowego lepszego aparatu:)
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

A za listkami pewnie pójdą nowe pędy kwiatowe i znów będzie u Ciebie kolorowo :)

Te liście nie są jeszcze w tak strasznym stanie, storczyk czerpie z nich siły jak z dobrej spiżarni a ponieważ ma wolę życia to teraz będzie tylko lepiej. Może już niedług wstawię dość ciekawy materiał o naturalnych środkach wzmacniania roślin i chroniących je przed szkodnikami.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Dziś z okazji dni majsterkowicza w leroy dorwałam w super cenie storczyka giganta;))). Obniżone o ponad 15 zł storczyki mimo braku funduszy... wprawiły mnie w niemałą radość i musiałam sobie jakiegoś sprawić:).
Widzę że storczyk wypuszcza drugi pęd, i być może trzeci lub to korzeń - z powodu braku aparatu zdjęcie z telefonu.. niezbyt dobrej jakości ale jak uda wam się coś dziewczyny rozszyfrować to czekam na info czy ten mały kiełek to korzeń czy raczej tak jak mi się wydaje pęd:))). Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Na pewno korzeń ale ten drugi pęd jest już duży więc kwiatów będzie ogrom :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Im więcej siedzę na tym forum i oglądam zdjęcia tym bardziej się nakręcam na kolejne storczyki!!!
pozdrawiam Kasia
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Aniu ten drugi to na 100000000% korzeń. Korzenie są zaokrąglone a pędy kwiatowe takie "postrzępione". Jak będę miała czas to zrobię zdjęcia aby pokazać różnicę.

Kasiu ze storczykami niestety tak jest, jak zobaczysz i kupisz pierwszego to będziesz kupować kolejne, to jak uzależnienie, jak narkotyk, zawsze pragniesz więcej. Popatrz na moją kolekcję, i ciągle ich przybywa.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

talibankaa pisze:Aniu ten drugi to na 100000000% korzeń. Korzenie są zaokrąglone a pędy kwiatowe takie "postrzępione". Jak będę miała czas to zrobię zdjęcia aby pokazać różnicę.

Kasiu ze storczykami niestety tak jest, jak zobaczysz i kupisz pierwszego to będziesz kupować kolejne, to jak uzależnienie, jak narkotyk, zawsze pragniesz więcej. Popatrz na moją kolekcję, i ciągle ich przybywa.
Dokładnie tak jest Ewelinko:D moja mama się śmieje że powinnam iść na jakieś leczenie storczykomani :P niedługo wrzucę ładniejsze foto bo odzyskałam aparat:)))
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
ODPOWIEDZ