Kolekcja Kasi:)

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Przy pistacjowym ciężko na razie powiedzieć bo zdjęcie nie pokazuje w zbliżeniu tej nowości ale jeści końcówka jest ostra a nie okrągłą to raczej pęd. Za kilka dni pewnie już będzie można powiedzieć na 100%. A inne szaleją u Ciebie z pędami - oj będzie się działo :D

A nie myślałaś o tym by phalaenopsisy o takich samych kwiatach wsadzić do jednej doniczki? Jak puszczą dwie, trzy sadzonki pędy to dopiero jest widok :roll: Ja tak wsadziłam dwa białe - jeden musiałam reanimować ale zapatrzył się na kolegę z doniczki i pięknie przyrasta w korzonki i listki. To też jest sposób na powiększenie parapetów.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Nie,jeszcze o tym nie myślałam,ale może czas to zmienić.Tylko powiedz mi czy o wiele większa musiałaby być ta doniczka jeśli włożyłabym dwa do jednej?Jak już do większej je dam to na pewno ona nie będzie przeźroczysta więc wtedy będzie problem z zobaczeniem korzonków...Sama nie wiem...
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Są i duże przeźroczyste, lekko barwione więc i estetyczne a doniczka wcale nie musi być dużo większa bo korzenie można lekko poprzeplatać (w sumie przed włożeniem do doniczki moczy się by były elastyczne). Tak po prawdzie wszystko zależy od systemu korzeniowego :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Merghen a czy mogłabyś w takim razie powiedzieć mi jaka doniczka tzn ilu centymetrowa byłaby najlepsza dla takich dwóch storczyków?Pisałam na PW ale nic nie otrzymałam.Pozdrawiam
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Szczegółowo odpisałam na PW ale i tutaj napiszę,że im ciaśniejsza tym lepsza. Chodzi o to by je tak przytulić by miały ciasno więc niekiedy wystarczy o nr większa. Wszystko zależu od systemu korzeniowego roślin.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

kolejny zakup:)

Post autor: kasiuniasty »

Witam ponownie.Ostatnio Merghen zaproponowała mi żebym wsadziła dwa podobne storczyki do jednej doniczki.Nie powiem bo pomysł mi się spodobał.Pojechałam więc wczoraj po dwa takie same storczyki do sklepu.Plan był dobry,ale ponieważ nie było dwóch podobnych do siebie skończyło się na tym ,że kupiłam dwa różne.Tym oto sposobem jestem bogatsza o 2 storczyki.To tyle jeśli chodzi o pozytywne wiadomości.Złe to takie ,że znalazłam w ziemi cymbidium robaczka.Wkleję zdjęcie ponieważ komuś na przyszłość może się przydać.W osłonce storczyka też jednego znalazłam.
Załączniki
Lokator z osłonki
Lokator z osłonki
Lokator z cymbidium
Lokator z cymbidium
P1340389.JPG
P1340392.JPG
P1340393.JPG
pozdrawiam Kasia
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Drugi:)
Załączniki
P1340318.JPG
P1340377.JPG
P1340404.JPG
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Ten lokator z cymbidium wygląda na jakiegoś krocionoga. Pierwszego będę musiała poszukać ale też mi kogoś przypomina :niepewny:

Ciekawa jestem jak wyjdzie Ci eksperyment...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Ten pierwszy to nie jest wciornastek? A jeśli chodzi o eksperyment z dwoma kwiatkami w jednej doniczce to się chyba wstrzymam :) Te co wczoraj kupiłam tak mi się podobają,że szkoda mi ich do jednej doniczki :) Poczekam na jakieś białe jak kupie.
A co radzisz zrobić z cymbidium? Oczywiście tego krocionoga usunęłam(był na ziemi jak go zauważyłam),ale zastanawiam się czy nie może ich być więcej w doniczce? Teraz cymbidium mi kwitnie więc szkoda mi go ruszać.
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Też myślałam o wciornastkach ale nie jestem pewna. Jeśli chodzi o krocionogi to możesz spróbować na rozkrojonego ziemniaka, może się skuszą a jak nie to chyba jakaś chemia ale na razie niewiele znalazłam na ten temat :kwasny: Zrób to jednak po kwitnieniu.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Mam pytanie dotyczące podłoża.Otóż kupiłam już jakiś czas temu phalaeonopsisa i jedyne podłoże jakie on ma to sphagnum.Czy tak może być?Czy może po kwitnieniu lepiej by było jakbym go przesadziła?I jeszcze pytanie dotyczące maluszków,małych storczyków ,które jeszcze nigdy nie kwitły.Czy lepiej żeby miały tylko sphagnum czy może lepsze jest podłoże mieszane między innymi korę?
pozdrawiam Kasia
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Storczyk bez względu na wiek może rosnąć w spagnum tylko trzeba wiedzieć jak się nim zajmować. Bardzo często przy przesadzaniu storczyków kupionych w markecie można znaleźć spagnum pomiędzy korzeniami. Ja sadze wszystkie w korę bo jest dla mnie prostsza w "obsłudze". Co do maluszków to lepsze jest dla nich spagnum ale ja swoje maluszki (rok po wyjęciu z in vitro) przełożyłam do kory bo nie umiałam upilnować wilgotności podłoża i w korze rosną dobrze. Przez jakiś czas miały zahamowany wzrost ale teraz wypuszczają już nowe listki i korzonki. Poprawił się też kolor liści. Wcześniej był jasno zielonkawy a teraz jest zielonkawy.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Przy spagnum trzeba uważać z podlewaniem, to że dłużej trzyma wilgoć niektórym utrudnia ocenę, kiedy podlać i często zalewają storczyki. Generalnie większość z nich świetnie sobie radzi w korze ale są storczyki botaniczne, które wolą spagnum.

Jeśli Ci na razie pięknie rośnie i np. kwitnie a już opanowałaś jego obsługę to na razie pozostawiłabym go w tym samym podłożu ale szczególnie zimą uważałabym na podlewanie.

U mnie maluszki mają różne podłoże i nie zauważyłam na razie różnicy między tym, czy rosną w korze czy spagnum. Dla mnie spagnum pozwala na rzadsze podlewanie co przy dość dużej kolekcji jest bardzo pomocne.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Muszę się pochwalić,że właśnie wygrałam kilka aukcji z maluszkami!!Mam nadzieję ,że temu podołam i ich nie zniszczę. To nazwy moich maluszków:
- Hygrochilus parishii
- Ionopsis utricularioides
-Rhychostylis retusa
-Dendrobium parishii
-Paphiopedilum parishii
No to teraz będzie dużo pytań!!Tak wiec drodzy forumowicze będę wdzięczna za każdą radę:)
pozdrawiam Kasia
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Ja to jeszcze trochę i założę osobny temat pod tytułem "Robaki Kasi".Dziewczyny ręce mi opadają.Normalnie człowiek by chciał żeby to wszystko się ładnie rozwijało a tu o!!Kolejny pasożyt!! :( Czy roztwór z czosnkiem może na te robale pomóc?
A druga sprawa to taka,że w jednym liście mi zaczęły żółknąć :( Możliwe,że to od odżywki?Co teraz z tym zrobić?Dodam tylko,że storczyk obecnie kwitnie.
Załączniki
Nieproszeni goście
Nieproszeni goście
23P1340480.jpg
21P1340475.jpg
22P1340468.jpg
pozdrawiam Kasia
ODPOWIEDZ