Kolekcja Kasi:)

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Kasiu,ja na Twoim miejscu przesadziłabym go jednak do podłoża dla storczyków,w takim podłożu jakie mu zafundowałaś możesz w warunkach mieszkaniowych szybko go "ukatrupić"{korzenie mogą ucierpieć,ze względu na małą przepuszczalność podłoża i szybko można zalać korzenie}....
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

I dochodzi jeszcze zbyt duża wilgotność podłoża. Ja tak też kiedyś eksperymentowałam ale nie osiągnęłam żadnych większych sukcesów.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Też jestem za tym by go przesadzić. Przez jakiś czas takie storczyk funkcjonuje, może nawet udać się reanimacja ale na dłuższą metę, jak nie widzimy korzeni i ciężko sprawdzić wilgotność podłoża w głębi doniczki to możemy stracić roślinę z tak wielkim wysiłkiem odratowaną :)
I o ile dobrze widzę na zdjęciu to on do trzonu wypuścił basal keiki (dzieciaczka), widać,że miał ogromną chęć walki i życia :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

nowy zakup:)

Post autor: kasiuniasty »

Witam,dziś zaprezentuje moje dwa nowe storczyki Cymbidium i Cambrie.Obydwa oprócz pędów z kwiatami mają jeszcze małe pędy :)
Załączniki
P1340145.JPG
P1340141.JPG
P1340160.JPG
P1340149.JPG
P1340145.JPG
pozdrawiam Kasia
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Śliczne. Cambria jest cudna.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Piękne nowości-Cambria to Burragera Nelly Isler :-D
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

basal

Post autor: kasiuniasty »

Tak wyglądały korzonki mojego basal keiki
Załączniki
P1340189.JPG
P1340181.JPG
pozdrawiam Kasia
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Witam moje cymbidium otwiera się właśnie na świat:)
Oprcz tego zauważyłam nieproszonych gości na jednym z phanaelopsis. Wdzięczna będę za każdą radę dotyczącą zwalczenia nieproszonych.Tak wyglądają zdjęcia liści ,zauważyłam takie bardzo małe robaczki białe.
Załączniki
A to już inne liście :(
A to już inne liście :(
P1340203.JPG
P1340259.JPG
P1340195.JPG
Czy ktoś wie skąd ta plamka na kwiatku?
Czy ktoś wie skąd ta plamka na kwiatku?
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

To mi wygląda na wełnowca :kwasny: Trzeba wymyć wacikami i pałeczkami każdy liść i szczelinę w storczyku (lubią siedzieć też w pąkach i kwiatach); warto użyć do tego wody z płynem do naczyń i kiloma kroplami spirytusu a potem oprysk Provado a do ziemi pałeczki Provado. Jeśli stał blisko innych roślin to i inne opryskać i włożyć pałeczki dla zabezpieczenia. Widzę,że zaczynają się epidemie niechcianych lokatorów :zly:

Cymbidium urocze :)

Niestety kwarantanna dla tego storczyka będzie długa bo te paskudy potrafią się zakamuflować też w podłożu i nawet po kilku miesiącach od nowa się pojawić. Dlatego ważne jest zastosowanie również pałeczek doglebowych.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Niestety potwierdzam diagnozę ogłoszoną przez Małgosię. Walka z wełnowcami jest trudna ale nie niemożliwa. Sama borykałam się z takimi problemami i teraz mam go znowu.
Oprócz tego co napisała Małgosia możesz jeszcze pozbierać z liści i zagłębień dorosłe okazy wełnowców i porozgniatać je np na chusteczce higienicznej. Ja za każdym razem tak robię bo jeżeli nie ma dorosłych osobników to nie mają się skąd wziąć jaja a jeżeli nawet jakiś zostanie to nie wyda na świat zbyt wiele potomstwa. Dodatkowo jeżeli storczyk wymaga przesadzenia (zbyt długie przebywanie w tym samym podłożu, zasolenie podłoża) możesz go przesadzić i usunąć dorosłe formy z korzeni.
Ja pałeczki i inne środki używałam tylko przy pierwszym zetknięciu z tymi robalami, później usuwałam tylko dorosłe formy i trzymałam storczyka w kwarantannie, ale to wymaga dłuższego czasu niż zastosowanie "lekarstw"
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Post autor: tadek »

Śliczne Twoje storczyki, ja nie mam ręki do ich hodowania, mimo zapewnienia zalecanych warunków, nie kwitną u mnie zbyt długo.
Być możne przyczyną jest kupowanie ich w marketach?
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Storczyki kupowane w marketach potrafią często i długo kwitnąć trzeba tylko wiedzieć na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Powiedzmy sobie szczerze że większość Phalaenopsisów które stoją w naszych domach pochodzą z marketów. Powodem wyboru "marketówek" jest ich cena i różnorodność kolorów. Utrzymywanie zalecanych warunków nie musi sprzyjać kwitnieniu. Przy uprawie storczyków stosuję jedną zasadę "im mniej robię wokół nich tym lepiej rosną i kwitną".
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Tadku, myślę,że musiałeś coś jednak przedobrzyć w tej opiece,że padł ;)

Kasiu, jeśli zdecydujesz się na przesadzanie to stare podłoże należy wyrzucić a korzenie dokładnie umyć. Jeśli jednal roślina kwitnie (bo nie do końca kojarzę czy tych lokatorów znalazłaś na rozpoczynającym kwitnienie cymbidium) to z przesadzaniem poczekaj. Naciesz swe oczy kwiatami a to będziesz mogła uczynić po kwitnienie. Niektórzy też, gdy nie mogą przesadzić rośliny to rozpuszczają jedną pałeczkę w wodzie (tylko trzeba uważać by stężenie nie było za silne inaczej popali korzenie) i przelewają podłoże tym roztworem a następnie wkładają dodatkową pałeczkę do podłoża dzieląc ją na pół i umieszczając kawałki po przeciwnych stronach doniczki.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Szykuje się kolejna uczta dla oczu:)
Załączniki
Trzeci pęd hybrydy:)
Trzeci pęd hybrydy:)
A to "pistacjowy"uraczy mnie korzonkiem lub nowym pędem:)
A to "pistacjowy"uraczy mnie korzonkiem lub nowym pędem:)
I chyba kolejny biały...
I chyba kolejny biały...
Z tego co pamiętam to chyba biały będzie:)
Z tego co pamiętam to chyba biały będzie:)
pozdrawiam Kasia
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Wydaje mi się że to będzie pęd kwiatowy. Ale zapowiada się ciekawie
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
ODPOWIEDZ