Kolejne podejście

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

No to
Załączniki
lapki00.gif
lapki00.gif (996 Bajtów) Przejrzano 4336 razy
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Jeśli chodzi o tekst o wysiewaniu nasion roślin egzotycznych to będzie gotowy w styczniu lub na początku lutego.

Koniecznie fotografujcie swoje poczynania przy wysiewie nasion i kiełkujące roślinki. Nie tylko po to aby pochwalić się na forum. Planuję konkurs z nagrodami.

Trzeba będzie przesłać do mnie opis swojej kolekcji roślin, ogrodu, itp. Coś w rodzaju "jak ja to robię". Tematy różne, np. jak założyłem/am oczko wodne, jak zbudowałem altanę na działce, jak przygotowuję rabtę kwiatową... no i myślę że coś o tym jak wyhodować roślinki z nasion to też dobry temat!

Ale uprzedzam - pomysł na konkurs to dopiero pomysł. Właśnie przygotowuję się do rozmów z ewentualnymi sponsorami. Także zbierajcie materiały na swoje opracowania i, proszę, cierpliwie czekajcie na oficjalne wieści w tej sprawie...
Rafał
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Nie wiem co się stało, ale dziś przy moich postach nie ma tekstu- załącz plik i nie potrafię wkleić zdjęcia :shock:

Od admina: to nie jest miejsce na zgłaszanie takich uwag. Problemy z forum proszę zgłaszać w dziale poświęconym sprawom forum - tutaj
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Rafaloku Dziękuję za pierwszy odcinek o wysiewie nasion roślin egzotycznych w "Poradniku Ogrodniczym".
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

piwonia pisze:Nie wiem co się stało, ale dziś przy moich postach nie ma tekstu- załącz plik i nie potrafię wkleić zdjęcia :shock:

Od admina: to nie jest miejsce na zgłaszanie takich uwag. Problemy z forum proszę zgłaszać w dziale poświęconym sprawom forum - tutaj
Przepraszam już się poprawiam :oops:
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

No to dzisiaj już się pochwalę moimi siewkami. Na razie są malutkie i rosną sobie w domu ;-) A na wiosnę będę się zastanawiać co dalej :oops:
Załączniki
pinia00.jpg
pinia00.jpg (40.75 KiB) Przejrzano 3650 razy
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Piwonio Sadzonki bardzo dorodne i zdrowe. Chętnie widziałabym jedną u siebie - weź to pod uwagę w czasie wiosennego myślenia ;-)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ewo- nie widzę problemu, podaj adres na PW, jak tylko się ociepli to Ci prześlę, a później bedziemy się wymieniać informacjami o hodowli bonsai :oops:
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Piwonio - cieszę się bardzo i dziękuję. Zobaczymy co nam wyjdzie z tego bonsai :?:
Zaczynam zbierać odpowiednią literaturę. Ty też będziesz debiutować?
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Tak Ewo, to będzie mój debiut, a na razie nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać :-? Próbowałam jedynie zrobić coś ala bonsai z sosny w ogrodzie ale nic z tego nie wyszło :cry:
Ewa-Maria

Re: Kolejne podejście

Post autor: Ewa-Maria »

W grudniu brałam udział w konkursie na forum roślin egzotycznych;
mogłam wybrać nasiona pewnych roślin.
Wybrałam:

-Biały kwiat nietoperz


KaRo co z Twoim kwiatem nietoperza? Wysiałaś już nasiona?
Awatar użytkownika
j-antoszczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-28, 17:03

Post autor: j-antoszczak »

W ubiegłym roku kupiłem w Allegro tego nietoperza ale gdzieś nocą wyfrunął,bo z 10 nasionek żadno nie zeszło. Ciekawy jestem jaki efekt będzie u Ciebie? :shock:
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

No to mnie Januszu załamałeś. Ja kupiłam w Gadar 4 szt - no to chyba będzie mniej niż zero (przy Twoich 10). Posiałam 6.01.
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Nie jeszcze nie sieję....
za mało jeszcze jest dziennego światła.
Zakupiłam szklarenkę,nasiona w pogotowiu i czekam niecierpliwie kiedy powiem sobie START.
Planuję dotrwać do końca lutego ...ale nie jestem pewna czy wytrzymam.
Oczywiście poinformuje Was ,kiedy zacznę wysiewy i potem o efektach.

Januszu - a może byłeś mało cierpliwy hodując nietoperza...
jest wymagający ,musi mieć temperaturę dużo powyżej 20*C ,dużą wilgotność i
potrafi kiełkować nawet do .. 9 m-cy,choć nie wiem jak ja bym to zniosła ;-) .
I jeszcze kwestia nasion ...
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

  • jest wymagający ,musi mieć temperaturę dużo powyżej 20*C ,dużą wilgotność i
    potrafi kiełkować nawet do .. 9 m-cy,choć nie wiem jak ja bym to zniosła ;-) .
    I jeszcze kwestia nasion ...[/quote]
    i właśnie dlatego tak wcześnie wysiałam i też wstawiłam do szklarenki, którą ustawiłam nad kaloryferem. Przeraża mnie tylko te maks.9 m-cy. Czy będę na tyle cierpliwa?
    ODPOWIEDZ