Klimaty Marylki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Klimaty Marylki

Post autor: marylka966 »

Co prawda nie mam jeszcze ogrodu, ale mam to co mam :mrgreen: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Sama natura,przynajmniej kury spokojnie spacerują tam gdzie chcą. I masz już pniaki do ogrodu. Czyli początki są :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Natura jak się patrzy, jest gdzie planować i marzyć o wspaniałym, idealnym ogrodzie. :lol:
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Pięknie, przestrzeń i spokój emanuje z tych zdjęć. Przed tobą dużo pracy i wielka frajda!
Powodzenia :-)
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Masz pięknie :!: a kurki pewnie rasowe.
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Dzięki wam za odpowiedzi Lubię te klimaty.Mam dużo miejsca na ogród , ale chwilowo
ograniczony czas.Co do kurek to czysty przypadek.Pamiątka po dawnej pracy.Te małe to zielononózki ,mają zdrowe jajka .Bez cholesterolu .A ten wielki to krzyżówka rasy japońskiej.Mam je już 4 lata . ;-)
;-)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Marylko zdjęcia się nie otwierają i niestety nie można nic obejrzeć. :-/
Awatar użytkownika
paulina1234
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 134
Rejestracja: 2010-07-02, 13:27

Post autor: paulina1234 »

piękne zdjęcia lubie taką nature:) a co do kurek też posiadam ich już spore grono także w tym zielononóżki:) tak tak to prawda maja zdrowe jajka:) no ale to nie temat na kury:)
a co do zdjęć widoki śliczne:) :-D
Paulinka śle pozdrowienia:)
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Przepraszam , ale nie mam jeszcze wprawy ze wstawianiem zdjęć. :oops: :cry: Postaram się poprawić. :!: Pozdrowienia dla wszystkich czekających na moje zdjęcia. ;-) :-)
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Ojej, ile przestrzeni :shock: :-D Czy na całości chcesz stworzyć ogród :?: Proponuję zostawić trochę natury. Fajne karpy, no i kurki urocze, tym bardziej, że znoszą, jak piszesz, zdrowe jajka :lol:
Fotki też mi się nie otwierają :-(
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Nie na całym terenie. Dom już stoi. Teren wokół domu jest nie za duży. Z dwóch stron mam granicę z sąsiadami i odległość około 6 m. Jest jeszcze taras do zrobienia. Trzecia strona domu to front - od wschodu. Odległość od drogi też coś 6m (ale droga w planach). Reszta to przestrzeń, można by było zrobić. Byłby fajny bo aż na 3000 m2, ale niestety czekam na wykup pod autostradę. Na pewno skupię się na terenie wokół domu. :lol: :-> Miałam trochę roślin, ale wymarzły. Na wiosnę jest teren podmokły (problem z melioracją). :!: :-/ Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Marylka,a może w ramach melioracji jakiś "naturalny" stawik. My tak zrobiliśmy. Ludzie zasypali rowy melioracyjne i tylko u nas został. Więc w porach deszczowych w tym miejscu było pełno wody. Więc mąż, pod wpływem moich uwag, wykopał "dziurę". I teraz mamy sadzawkę i sucho w ogrodzie. :lol: Podczas tegorocznej gorączki było nawet za sucho :roll:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Mają brać ten lasek :?: a ile ma zostać, jak odległość pozostanie do tej autostrady :?:
Pomysł Danusi z jakimś stawem jest genialny, odwodni teren wokół domu i będzie miejsce na ciekawe rośliny. :-D Ja zawsze marzyłam o stawie, ale na piaskach to trzeba by dolewać wody z kranu a to za drogo wychodzi. :-(
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Dzięki dziewczyny.O stawie myślałam, ale czasami los płata figle.Postaram się może przesłać mój plan działki.Mam wiele pomysłów ale życie miało dla mnie jak na razie inną drogę. :-| :-| Ciągle brakuje mnie czasu .Gromadzę rośliny. ;-) Pracy na terenie jest dużo. Po1 muszę odarnić. Po 2 zdobyć dobrej ziemi.Możliwości mam . :-|
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Witaj Marylko. No to witaj w klubie masz prawie to co ja miałam jakiś czas temu. Z małym wyjątkiem nie mam kurek i takich fajnych korzeni no i domu hehe czyli jesteś do przodu i tak ;) Autostrada .. brr mam nadzieję, że jakieś ekrany wam zrobią.
ODPOWIEDZ