Klimaty Marylki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

A ja planuję rozbudowę :lol: .
Właśnie ze względu na dołek finansowy zrobiliśmy taras minimum, tj. musiał być długi na 6 metrów, ale chciałam oszczędzić na szerokości i zrobiliśmy na 2 metry. Kiedy doszła balustrada i elewacja budynku zostało niewiele ponad półtora metra - kompletna porażka. Już 2-gi rok kombinuję, co z tym zrobić, ale w końcu chyba poszerzę częściowo i zrobię pogrubioną literę L. Tak to czasem z oszczędnościami bywa... :/
Pozdrawiam Edyta
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Czy mam zaplanowane- słuszne pytanie. :?: :!:

Też się borykam z finansami.Wiadomo chciałabym jak najładniej i funkcjonalnie.Taras mam od strony poludniowo - zachodniej.Ma być zadaszony.Balustrady owszem , ale to wszystko koszty.Na pewno metoda tradycyjna, czyli na razie zwykły beton.Wszystko okaże się w trakcie tworzenia.Ale muszę go chociaż zalać.Pozdrawiam i życzę udanych realizacji. :->
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Marylko bardzo ładnie u Ciebie i pewnie sporo zmian szykuje się tego roku :-) ...niestety finanse to problem większości z nas... Chciało by się tyyyyle, ale nie zawsze się da ;-) A z pewnością nie od razu. No ale małymi kroczkami pewnie osiągniemy swoje plany. Mój taras jest od wschodniej strony i na razie to tylko betonowa konstrukcja. Planuje tez zadaszenie z drewna, ale to musi mój tata przyjechać, on ma smykałkę do takich rzeczy :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Zmiany by się przydały, bo już mam dosyć tej wody , błota . :zly:

A taras to by było moje miejsce wypoczynku.Oczywiście musi być dużo kwiatów.A tu gdzie mieszkam można wypocząć. ;-) Nie ma jeszcze dużo budynków.I mieszkam 200m od szosy.Oddzielona jestem od szosy zagajnikiem z brzóz. :-)

Ale w tym roku owy taras muszę zrobić- to moje postanowienie. :lol:


A reszta to zobaczymy.Pozdrawiam.Oby nasze marzenia w tym roku stały się realne. :-D
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Jak czytam wiele osób ma taras od strony południowo - wschodniej - ja również :mrgreen: .
I tak ja Ty zastanawiałam się nad zadaszeniem. Jednak u mnie z zachodu wieją dość silne wiatry i bałam się, czy zadaszenie wytrzyma. Nie chciałam także zacieniać okien w salonie - taras z nimi sąsiaduje. Ostatecznie skończyło się na pergoli - latem porośnięta winoroślą doskonale cieniuje, zimą po opadnięciu liści zapewnia pełen dostęp światła. Jedynie od deszczu nie chroni ;-) .
Pozdrawiam Edyta
samba
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-26, 18:32

Post autor: samba »

oj, dobrze, że parapety mamy ... tworzymy namiastkę ogrodu a i wyobrażnię rozwijamy ;-) myśląc jak to będzie w tym roku w naszych królestwach :-)
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Ja w projekcie mam zaplanowane zadaszenie od strony południowej. Zachodnia część jest bez zadaszenia. I chyba tak pozostanie. Powoli zaczynają się roztopy na mojej działce. Jest okropnie. Muszę dzisiaj pozaglądać czy moje kwiatuszki cebulowe wytrzymały - tulipany, krokusy. Pozdrawiam. :->
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj Marylko.... przegląd w kwiatuszkach pewnie już zrobiłaś. ;) Jak tam twoje cebulowe. :?: ..myślę że już kwitnących troszkę dojrzałaś a i ziemia, chyba w niej nie ugrzęzłaś. :niepewny:
Pozdrawiam Zuzia
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Oj zrobiłam . :-(Mam trochę szkód - krokusy są w wodzie i nie zakwitły.Chyba nie będę miała czym się pochwalić . :cry: Ale pozytywne jest to że może będę miała tulipany.Powoli wysiewam nasiona w skrzyneczki, np . aksamitki- uwielbiam je.Pracy mam dużo, jak każda z nas .Oby nie było mokro.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Może jeszcze zakwitną krokusy. U mnie dopiero część (te, które rosną wyżej - na skalniaku) ma pąki. :->
Jeżeli u Ciebie tak mokro to polecam wykopanie tulipanów po przekwitnięciu i wkopanie z powrotem jesienią. Cebulki tulipanów nie lubią nadmiaru wilgoci latem. Jeśli mają za mokro to gniją :zalamany: .
Pozdrawiam Edyta
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Witam wiosennie.

Niewiele ale zawsze coś.
Załączniki
P4170377.JPG
A tak wygląda reszta terenu.Woda i błoto.
A tak wygląda reszta terenu.Woda i błoto.
P4170376.JPG
P4170378.JPG
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Niewiele a jak humor poprawia :)
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Oj poprawia, ale najbardziej przeraża mnie ta woda. Małe bagienko. :-(
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Oj, przegapiłam inne zdjęcia :oops: Zobaczyłam tylko narcyza :roll: No tak, bajorko humoru zdecydowanie nie poprawia :kwasny:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Oj faktycznie, długo ta woda u Ciebie stoi :( . Mam nadzieję, że nie wygląda tak cały teren, bo inaczej bez melioracji chyba nic się nie zrobi :| .
Pozdrawiam Edyta
ODPOWIEDZ