Kiedy przyciąć róże posadzone jesienią?

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
Mirka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2016-02-13, 12:33

Kiedy przyciąć róże posadzone jesienią?

Post autor: Mirka »

Witam serdecznie

Właśnie dołączyłam do Waszego grona i jednocześnie od razu pozwalam sobie zadać pytanie odnośnie wiosennego cięcia róż , oto i ono czy posadzone w pażdzierniku roku poprzedniego róże powinnam ciąć teraz na wiosnę ? Będę wdzięczna za poradę . Pozdrawiam Mirka :-)
Awatar użytkownika
Rewi
Ekspert
Posty: 48
Rejestracja: 2016-02-08, 15:24

Re: Kiedy przyciąć róże posadzone jesienią?

Post autor: Rewi »

A ile cm ma część nadziemna? ;-) Zalecane jest sadzenie róż na jesień, więc powinny się przyjąć, a na wiosnę powinny wystartować.
Uwielbiam wodę w ogrodzie! ;-)

Pozdrawiam, Ewa!
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kiedy przyciąć róże posadzone jesienią?

Post autor: Petrus »

Jeżeli mamy długie pędy róż posadzonych jesienią to można je tylko wsadzić a później kopczykować. Cięcie można wykonać później, czyli wiosną. Jeżeli masz zdjęcie możesz wstawić ;-) Wszystko zależy czy są to róże pnące, rabatowe, wielkokwiatowe, okrywowe czy wielokwiatowe :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Mirka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2016-02-13, 12:33

Re: Kiedy przyciąć róże posadzone jesienią?

Post autor: Mirka »

Dziękuję za odpowiedz i spieszę dodać ,że są to róże okrywowe PINK FAIRY, RED FAIRY, Scarlet Meillandecor,
na zimę kopczykowane i osłonięte agrowłókniną . Wysokość części naziemnej 30-35 cm .
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kiedy przyciąć róże posadzone jesienią?

Post autor: Petrus »

Witaj Mirko. Róż okrywowych nie trzeba przycinać wiosną. Natomiast jeżeli po zimie zobaczymy, że wierzchołkowe pędy podmarzły to możemy je przyciąć do miejsca, gdzie widzimy zielony kolor łodygi. Ja również mam u siebie 'Red Fairy' i 'Pink Fairy' i przycinam je wiosną tylko korekcyjnie, żeby niektóre pędy nie wychodziły mi na inne rośliny. Po kwitnieniu wystarczy przycinać tylko pęd kwiatostanowy poniżej przekwitniętego kwiatostanu i tyle. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ