Keiki i basal keiki

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Amara
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2011-09-01, 09:14

Re: Co zrobić?

Post autor: Amara »

A czy przesadzenie teraz nie zaszkodzi roślinie i keiki ?
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Co zrobić?

Post autor: talibankaa »

Z przesadzaniem zawsze jest związane pewne ryzyko. Jednak wydaje mi się że prawidłowo przeprowadzony ten zabieg i odpowiednia późniejsza opieka nie wpłynął ujemnie na roślinę ani keiki.
Możesz poczekać na inne wypowiedzi zanim podejmiesz decyzje o przesadzeniu
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Co zrobić?

Post autor: Merghen »

Przepraszam,że dopiero teraz odpowiadam ale mój net teraz się okropnie ślimaczy z otwieraniem stron.

Ewelinka ma rację - podłoże wygląda tak jakby już było nie wymieniane 2 lata - z wierzchu zakamienione, trudno ocenić jak bardzo rozłożone w środku. Zanim zaczniesz przesadzać trzeba kupić dobrej jakości gruboziarniste podłoże do storczyków. A przesadzać będzie można, w sumie nie przesadza się w momencie tworzenia pąków bo z reguły opadają ale jeśli zrobi się to jak najmniej inwazyjnie i zastosuje się do głównych reguł przesadzania to nie powinno się nic stać. Wręcz przeciwnie gdyż zaczyna się teraz, wiosną, okres wegetacyjny, również u storczyków.

WIele informacji można znaleźć tutaj na forum ale gdybyś miała jakieś wątpliwości to lepiej się zapytać wcześniej niż po fakcie.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Amara
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2011-09-01, 09:14

Re: Co zrobić?

Post autor: Amara »

Bardzo Wam dziękuje za wszystkie wskazówki i rady - przekazałam je babci
Ten storczyk jest dla niej wyjątkowo cenny bo dostała go od swojej wnuczki która zginęła w wypadku samochodowym więc bardzo jej zależy aby jak najdłużej rósł
ODPOWIEDZ