Karmienie rybek

Wszystko co związane z hodowlą ryb w oczku wodnym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lejwoda
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2013-01-10, 11:09

Karmienie rybek

Post autor: lejwoda »

Witam.Włączyłem dzisiaj filter wody,a wyłączyłem dotleniacz i grzałkę.to oznacza u mnie koniec snu zimowego,czyli zaczynam dokarmiać rybki.A jak tam wasze maleństwa po zimie?Może jakieś wiosenne pomysły?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Karmienie rybek

Post autor: Elzbieta M »

Nie za wcześnie na dokarmianie? Rybki zaczynają żerować , gdy temperatura wody jest wyższa niz 10 stopni.
Awatar użytkownika
lejwoda
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2013-01-10, 11:09

Re: Karmienie rybek

Post autor: lejwoda »

Pewnie masz rację.Tylko mam ok.10 sztuk przed rozsypkom. Jak nie zacznę ich dokarmiać to wytną mi małe,a mam 4 szt.ok.3/4 kilo.2 jasne 2 czarne.10 lat.Na stałe utrzymuje się ok.100 ryb.Woda zaczyna się zamulać więc widzę że zaczynają się ruchy.Jeśli chodzi o temp.to na pewno jest już miejscami odpowiednia.Oczko główne ma 80cm i tu jest pewnie zimno,ale z jednej strony są 2 wykotniki po metrze kw.z prześwitem 10cm. a po drugiej brodzik 2 m.kw.z prześwitem20cm.i tu grzeją się te duże.Nie jestem fachowcem więc jestem otwarty na rady.Dzięki.
Załączniki
DSCI0079.JPG
DSCI0080.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Karmienie rybek

Post autor: Elzbieta M »

Dużo masz rybek! Zaskoczyło mnie to , że przy głębokości 80 cm tak dobrze przetrwały zimę. Chyba każdą , bo piszesz , że masz je od 10 lat! Nie wiem , jak dużą masz powierzchnię oczka, ale czy aby rybkom nie jest za ciasno?
Awatar użytkownika
lejwoda
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2013-01-10, 11:09

Re: Karmienie rybek

Post autor: lejwoda »

Jeśli chodzi o przetrwanie to każdej zimy jest to samo,zwykła pompka akwariowa z wężykiem do samego dna i grzałka 5 wat i to wszystko.Wystarczy do ok.-20, jeśli jest zimniej trzeba kuć przerembel i pilnować żeby ryby nie zasnęły na płyciznach,bo zamarzną. Jeśli chodzi o wielkość to /głębia/ma 4 na 4 m.Rybki kupiłem tylko raz na początku(15 szt ok10cm każda.),ich ilość reguluje się sama(jeśli mówisz że to dużo to chyba pasuje im ten apartament).
Załączniki
Ta jest zawsze najgrubsza,ma chyba ze 3 lata
Ta jest zawsze najgrubsza,ma chyba ze 3 lata
A to jest troszkę większa,porównaj wielkość do karmy,mam takie 4
A to jest troszkę większa,porównaj wielkość do karmy,mam takie 4
To jest brodzik dla większych ryb,wys.kalosza
To jest brodzik dla większych ryb,wys.kalosza
To jest druga strona oczka,2 wykotniki głęb.pół kalosza,przedzielone/wodospadem/wysepka jest granicą i tam prześwit jest tylko ok 10cm.
To jest druga strona oczka,2 wykotniki głęb.pół kalosza,przedzielone/wodospadem/wysepka jest granicą i tam prześwit jest tylko ok 10cm.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Karmienie rybek

Post autor: Elzbieta M »

Ja niestety pompki dać do mojego oczka nie mogę , bo jesienią zamykamy domek i wyłączmy prąd.Dzis byłam na działce i widziałam pływające rybki - 2 czerwone karasie ( tyle było) , stadko małych ( pierwszy raz rozmnożyły się ubiegłej wiosny) , linów nie widziałam , ale one wolą po dnie. Też były 2.
Awatar użytkownika
lejwoda
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2013-01-10, 11:09

Re: Karmienie rybek

Post autor: lejwoda »

Jeśli przeżyły zimę bez pomocy to już jest osiągnięcie przy naszych zimach.Gdy do tego będą jeszcze miały młode to znaczy że to miejsce im odpowiada.Mam kolegę który ma oczko ponad 3m śr,co roku od ponad 10 lat dostaje odemnie porę rybek na rozmnożenie i tylko raz mu przezimowały.Wracając do karmy to daję im w tej chwili mniej niż pół dłoni,bo jedzą te najmniejsze te duże żerują więcej na dnie,(później będą dostawać 2 garście raz dziennie na 100szt.ok) :-D .
paattii4
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2013-04-23, 14:28

Re: Karmienie rybek

Post autor: paattii4 »

Wszystko ładnie, pięknie ale nadal nie wiem CZYM karmić rybki?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Karmienie rybek

Post autor: Elzbieta M »

Pati , w sklepie zoologicznym lub nawet w centrum ogrodniczym dostaniesz pokarm dla rybek w oczku. Powinnaś tam też uzyskać poradę , bo jest kilka rodzajów - np dla czerwonych karasi
alieen
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2014-12-03, 11:58

Re: Karmienie rybek

Post autor: alieen »

Jeśli chodzi o przetrwanie to każdej zimy jest to samo,zwykła pompka akwariowa z wężykiem do samego dna i grzałka 5 wat i to wszystko.Wystarczy do ok.-20, jeśli jest zimniej trzeba kuć przerembel i pilnować żeby ryby n
emma
ODPOWIEDZ