kapusta i kalafiory

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
jadwiga
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-05-09, 07:36

kapusta i kalafiory

Post autor: jadwiga »

Moja kapusta nie ma główek tylko trochę luźnych liści, a kalafiora to w ogóle nie ma tylko same liście, brokuł ma główki, ale małe i zaczynają już wyrastać. Wszystkie warzywa sadziłam do gruntu po 15 maja. To mój pierwszy rok w warzywniku, nie wiem co jest nie tak. Ziemia była nawieziona przed sadzeniem i podlewałam jeszcze to wszystko kompościkiem własnej produkcji z pokrzyw i skrzypu. Ziemia tam nie była wysuszona. Na tym samym kawałku ziemi rosną całkiem nieźle pomidory, dyniowate, fenkuł, a do kapustnych nie mam szczęścia, chińska kapusta też mi nie wyszła.
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Jeżeli kapusta nie wiąże główek może być kilka przyczyn zbyt mało słońca lub zbyt wysoka temperatura
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
myosotis
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-01-08, 17:39

Post autor: myosotis »

Może za mało wody (krzyżowe potrzebują dość dużo wody, szczególnie kalafior ) a może choroba - kiła kapusty.
kapusta123
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-29, 12:14

Post autor: kapusta123 »

Produkuje sama rozsadę kapusty. Po przepikowaniu, gdy kapusta ma już 2 listek robi się coraz jaśniejsza i powoli rozsada usycha od brzegu liścia. Wygląda to jakby była spalona. Podłoże dezynfekuje Previkurem. Najczęściej choroba zaczyna się, gdy jest więcej słońca. Z góry dziękuje za poradę ;-)
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Dziwne...może masz niewłaściwą ziemię? Musisz użyć specjalnej ziemi do wysiewu nasion. Też robię sama rozsady i z czymś takim się jeszcze nie spotkałam. Czasami coś marnieje, ale nie wszystko. A może zbyt intensywne słońce i siewki przy szybie mają wtedy zbyt gorąco? Trudno powiedzieć... :oops:
ODPOWIEDZ