Kącik azjatycki

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
markus383
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-11, 21:45

Kącik azjatycki

Post autor: markus383 »

Witam!!!
Właśnie kończę urządzać pokój w stylu azjatyckim. Tygrys, bonsai itp.
Chciałem utworzyć sobie taki kącik z fotelami i stolikiem oraz jakimiś roślinkami. I tu pojawia się problem. W tamtym miejscu jest jakieś 1,5m wys aż do 2,3m. Chciałem zakupić długą doniczkę i utworzyć coś jakby "krzaki". Na pewno chciałbym powplatać tam tyczki bambusowe i jakieś rośliny, aby całość ładnie się prezentowała. Jakie rośliny moglibyście mi polecić do mojego kącika???

Pzdr!!!
Mat
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Piszesz o wysokiej donicy. W takich najlepiej moim zdaniem prezentują się zamioculcasy. Są to piękne rośliny, przede wszystkim łatwe w uprawie. Grube łodygi i liście dobrze będą wyglądać w twojej aranżacji wnętrza.
Moja roślinka wygląda tak Obrazek
Do takich donic nadaje się także sansewieria
Proponuję też lucky bamboo (np. w wazonie, płaskiej donicy jak do bonsai ale dość wysokiej, z drenażem) i palmę chamedoreę wytworną, może też jakiś gatunek draceny - ale wtedy pomyśl o donicach okrągłych (w formie beczułki).
Wszystko zależy od temp. jaka panuje w pokoju, nasłonecznienia w miejscu przeznaczonym dla roślin.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Poleciłbym tez sansewierię trifsaciataa hahnii. Super roślina.

Zobacz: Sansewieria gwinejska - uprawa, przesadzanie, rozmnażanie
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
markus383
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-11, 21:45

Post autor: markus383 »

Dziękuję za odpowiedzi.
Super jest ta Chamaedorea elegans i jej będę szukał. Pomiedzy powtykałbym też jakieś drobne roślinki i to byłoby wszystko.
ODPOWIEDZ