Jest takie miejsce - cz.2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: użytkownik usunięty »

Azalie rzeczywiście piękne. Ja mam dwie i tylko jedna w tym roku kwitnie obficie, druga tylko jednym kwiatkiem, ale posadzona w zeszłym roku może potrzebować czasu na zadomowienie się.
:)
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: stasio13 »

Ślicznie kwitną azalie :) i takie okazałe.
Na razie Freya mnie zauroczyła
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: saba »

Elu brak słów na powiedzenie jakie piękne te azalie. Mnie już brak pomysłów na postępowanie z moją. Mam ją z sześć lat, kupiłam kwitnącą i od tamtej pory nie kwitnie, rośnie po sąsiedzku z Rh, który do ubiegłego roku kwitł, w tym też powinien.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Agnes, Irenko, Małgosiu, Danielo, Stasiu - skoro tak podobają się wam moje azalie, to pochwalę się kolejnymi. Fakt, że kwitną dość obficie.
Załączniki
Jeszcze raz Orlice z bliska.
Jeszcze raz Orlice z bliska.
Azalia wielkokwiatowa Balzak i japońska Melina.
Azalia wielkokwiatowa Balzak i japońska Melina.
Melina
Melina
Freya w pełni kwitnienia.
Freya w pełni kwitnienia.
Azalia japońska Geisha Orange.
Azalia japońska Geisha Orange.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Agnes »

No właśnie "ten" Balzak mnie zauroczył. Dzięki za nazwę. Melina, mimo niechlubnej nazwy ;) też urocza. Zresztą wszystkie są śliczne. Spisałam sobie nazwy i będę polować :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Melina co roku jest obsypana kwiatami, co prawda nie przepadam za tym kolorem, ale rekompensuje to dość długim kwitnieniem. Balzak nie rośnie zbyt wysoko, jak na azalię wielkokwiatową, pachnie.
Agnieszko, tyle azalii mi kwitło jak byłam na działce. Jeśli uda mi się pojechać w ten weekend, to będą kolejne zdjęcia, bo część dopiero rozkwita.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Agnes »

Elu, już czekam na następne fotki, bo naprawdę ślicznie Ci kwitną azalie i Rh. Ja całą nadzieję pokładam w różach, bo z azalii nie mam pociechy :/
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: JaDorka »

U Ciebie Elu to azaliowa rewolucja. Przepiękne. Szczególnie ujęła mnie Freya. Pokazuj więcej swoich piękności.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: saba »

Elu przepięknie kwitną te azalie. Leże uziemiona w domu, będę tu zaglądać i pocieszać pięknymi widokami. :padam:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Agnieszko, porównaj moje i Twoje tulipany - chyba nie to samo? Kwitły ok 10 maja, więc należą do grupy późnych. A te z ostatniego zdjęcia, takie granatowo - fioletowe - były moje ulubione - i coś je zimą wykończyło. Azalie mi jeszcze kwitną, ale zdjęcia kolejnych - innym razem :-D
Załączniki
10 maj .jpg
czarny t.jpg
A te mi zimy nie przetrwały.
A te mi zimy nie przetrwały.
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: stasio13 »

Witam :)
Ależ ty podnosisz ciśnienie człowiekowi, skąpiąc pięknych azalii :rotfl: A za Freją już się rozglądam i jeszcze chwalisz Melinę za coroczne obfite kwitnienie :hyhy: Zaglądam codziennie co jeszcze nowego pokażesz, to kto wie, :?: czy jeszcze na coś nie przyjdzie ochota :rotfl: Tylko nie mam co im podsadzić takiego delikatnego żeby choć troszkę cienia miały, chyba obsadzę je orlikami, wysokie i mało wymagające :niepewny:
Te parę dni upału po prostu usmażyły kwiaty na azaliach :zalamany:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Dobrze, Stasiu, daję zdjęcia azalii, skoro tak codziennie zaglądasz :lol: Nie wiedziałam, że czekasz... Jutro sfotografuję Umpqa Queen, bo właśnie rozkwitła olbrzymimi żółtymi kulami. Natomiast u Frei usunęłam dziś około połowy przekwitłych kwiatów, ale ona zakwitła jako jedna z pierwszych. Pojedynczy kwiatuszek jest niewielki, podobny wielkością jak u azalii japońskich, ale ma rzadko spotykany kształt gwiazdeczki, które są zebrane w pokaźne kuliste kwiatostany. A cały krzew jest najniższy spośród wszystkich moich azalii wielkokwiatowych. Stasiu, ja nie mam na działce miejsca, gdzie jest pełny cień. Azalie mają kilka godzin słońca w dzień - a mimo to jak widać jakoś zimę przetrwały i kwitną. Najgorzej ma się Sunte Nectarine, która zakwitła tylko paroma kwiatami - więc jej nie pokazuję, a z japońskich - Geisha Orange, która miała kilka suchych gałązek - a na pozostałych pięknie kwitnie.
Załączniki
Azalia japońska Elsee Lee kwitnie pełnymi kwiatami - wygląda, jakby była cała w falbankach.
Azalia japońska Elsee Lee kwitnie pełnymi kwiatami - wygląda, jakby była cała w falbankach.
21maj kwiat Elsee Lee.jpg
Kwiat Meliny.
Kwiat Meliny.
Azalia wielkokwiatowa Rajmunde.
Azalia wielkokwiatowa Rajmunde.
Azalia wielkokwiatowa Canon's Double - pięknie pachnie!
Azalia wielkokwiatowa Canon's Double - pięknie pachnie!
Canon's Double.jpg
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Agnes »

Elu, co do tych tulipanów na ostatnim zdjęciu, to muszę powiedzieć, że moje są ciemniejsze i mniejsze :zalamany: . Ale nic, wyślę Ci kilka cebulek, jak zakwitną to porównasz. Te Twoje, które wyginęły faktycznie mają piękny kolor. No i te azalie :oczami: cudo. Piękna jest również Canon`s Double. Ale może jednak wysłuchasz prośby ciekawskiej i pokażesz i tę, która słabo kwitnie - Sunte Nectarine. Chcemy widzieć jak ona wygląda :D
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: stasio13 »

Piękne azalie :padam:
Moja Elsee Lee w tym roku przemarzła i w ogóle cieszę się że odbija :D Rajmunde też ładniutka-kupiłem Canon's Double albo Jack A Sand - bez nazwy z jednym lichym kwiatuszkiem za 15 zł i po tym kwiatuszku próbuję dojść co to jest :?: Aż poleciałem powąchać czy pachnie ale nic nie czuję :rotfl: A Freja mimo, że drobniutka jest śliczna, właśnie te powycinane kwiatuszki mi się podobają :oczami:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Stasiu, wklej zdjęcie tego samotnego kwiatuszka azalii, porównam z moją Canon's Double. Ale nie podoba mi się to, że Twoja nie pachnie, bo moja - mocno.
ODPOWIEDZ