Jest takie miejsce - cz.2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: malina »

Elu , każdy kwiat do podziwiania , każdy inny , ale ten nakrapiany wychodzi na 1 miejsce .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Alexa »

Jesteście niesamowite w tej domowej plantacji storczyków. Ja mam tylko i aż jeden biały.
A z powyższej kolekcji wybieram przedostatni😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Alexo , ten , który ci się podoba , jest najmłodszy - zaakcentował mi tegoroczny Dzień Kobiet. Natomiast najstarszy ma ponad 10 lat. Wszystkie kwitną 2 razy w roku po ok 4 miesiące.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: ANDU »

Storczyki rewelka ,ten nakrapiany zatrzymuje wzrok .
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Zapatrzyłem się na hiacynty w ogrodach Alexy i Andu ...A gdy wczoraj w Leroy trafiłam na obniżkę o połowę ceny , to skusiłam się na kilka.
Andrzejku, radzisz, aby ich na razie, póki kwitną , nie ruszać z doniczek? Mają bardzo mokro, bo stały na regałach w ogrodzie zewnętrznym , a było po deszczu. Mam nadzieję, że cebule nie podgniją...
Załączniki
image.jpeg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze: 2021-04-24, 20:59 Zapatrzyłem się na hiacynty w ogrodach Alexy i Andu ...A gdy wczoraj w Leroy trafiłam na obniżkę o połowę ceny , to skusiłam się na kilka.
Andrzejku, radzisz, aby ich na razie, póki kwitną , nie ruszać z doniczek? Mają bardzo mokro, bo stały na regałach w ogrodzie zewnętrznym , a było po deszczu. Mam nadzieję, że cebule nie podgniją...
Nie w donicy jest tak mało ziemi,że szybciutko wyschnie ,ale są wielkie i dorodne widać,że ze świeżych cebul.
Jak przekwitną urwij kwiatostan,a liści same niech zaschną - cebula musi się odżywiać no i trochę nawozu.
pozd
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: ANDU »

ANDU pisze: 2021-04-24, 21:58
Elzbieta M pisze: 2021-04-24, 20:59 Zapatrzyłem się na hiacynty w ogrodach Alexy i Andu ...A gdy wczoraj w Leroy trafiłam na obniżkę o połowę ceny , to skusiłam się na kilka.
Andrzejku, radzisz, aby ich na razie, póki kwitną , nie ruszać z doniczek? Mają bardzo mokro, bo stały na regałach w ogrodzie zewnętrznym , a było po deszczu. Mam nadzieję, że cebule nie podgniją...
Nie w donicy jest tak mało ziemi,że szybciutko wyschnie ,ale są wielkie i dorodne widać,że ze świeżych cebul.
Jak przekwitną urwij kwiatostan,a liści same niech zaschną - cebula musi się odżywiać no i trochę nawozu.
pozd
Elu jeśli je chcesz do gruntu posadzić bez donic to tak ,aby zielone części były całe nad ziemią ,a ja zaschną to znowu wykop i posadź na taką głębokość jak trzeba.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Andrzejku , wczoraj po powrocie ze wsi przeczytałam twój wpis - i wyobraź sobie, że tak właśnie zrobiłam, jak mi radzisz, choć wcześniej tego nie czytałam. :-D Na próbę wyciągnęłam jednego hiacynta z doniczki ( tego pojedynczego) . i wsadziłam do dołka na taką głębokość, , aby zakryć cebulę. W dołku drenaż i kompost zmieszany z ziemią ogrodową. Po czym stwierdziłam , że wszystkie tak posadzę , z tym , że te , które były kupowane 3 w jednej doniczce , posadziłam bez rozdzelania , bo nie chciałam uszkodzić mocno splątanych delikatnych korzonków. Po przekwitnięciu i zaschnięciu liści , wyciągnę i albo od razu posadzę w tym samym dołku , tylko głębiej, albo przechowam do września. Załuję tylko , że nie zrobiłam im fotki na rabatce, która od razu zyskała na wyglądzie. :hyhy:
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: anna1946 »

Po przekwitnięciu i zaschnięciu liści , wyciągnę i albo od razu posadzę w tym samym dołku , tylko głębiej, albo przechowam do września. Załuję tylko , że nie zrobiłam im fotki na rabatce, która od razu zyskała na wyglądzie. :hyhy:


Elu, moje rosną cały rok w gruncie . Nie wyciągam, nie suszę i nie obcinam liści . Kwitną pięknie, mają duże kwiatostany . Sadzę tam gdzie mam miejsce, chociaż te rosnące w grupie ładniej wyglądają . :-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Jutro pojadę na wieś , to sfocę moje hiacynty. Aniu, czy one rozmnażają się , dając nowe przybyszowe cebule, czy rok rocznie kwitnie ta sama cebula?
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Krysia »

Hiacynty bardzo fajne i niedrogie. Niech ładnie rosną :-D.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Hiacynty na rabatce przy tarasie. Niewiele ich , a jak pachną!
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: ANDU »

WITAJ ELU
Piękne są, a ten kremowy taki mało spotykany. We wrześniu w sklepach Auchenu są cebule w sprzedaży z pojemników luzem .
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Wreszcie widać i czuć wiosnę. Posadzone obok tarasu hiacynty bajecznie pachną, kwitną pierwiosnki, żonkile, pokryła się kwieciem mała brzoskwinia i kolumnowe czereśnie..
Załączniki
Zawilce
Zawilce
A to co.
A to co.
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Część mieczyków poszła do gruntu
Część mieczyków poszła do gruntu
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: malina »

Nareszcie robi się kolorowo , ale dzisiaj zimno :zalamany: kiedy zawita ciepełko , pozdrawiam :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ