Jest takie miejsce - cz.2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Miałam nadzieję , że jednak wyrośnie jakiś kozak , nie mówiąc juz o borowiku. Niestety. Ale nie zrezygnowałam i postanowiłam dać grzybkom jeszcze jedną szansę. Może będzie lepiej?
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Frania »

Jak się otwiera Twój wątek to na pierwszej stronie od razu biją po oczach przepiękne tulipany i od razy jest przyjemnie .
Pokazujesz piękne kwiaty a w tym śliczne różyczki.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Tereniu , dla Ciebie chryzantemy. Myślę, że wiele jest podobnych odmian , ale może coś uda się zidentyfikować.
To są moje 3 kolory. Oczywiście zimują w gruncie.
Załączniki
1a.jpg
Ta rozkwita najwcześniej , w sierpniu - i kwitnie jeszcze w październiku
Ta rozkwita najwcześniej , w sierpniu - i kwitnie jeszcze w październiku
Z bliska
Z bliska
Zółta rozkwita w następnej kolejności , ale to również jest sierpień
Zółta rozkwita w następnej kolejności , ale to również jest sierpień
Zółta w zbliżeniu  - wielkość wszystkich jest oczywiście jednakowa, co widac na pierwszym zdjęciu - drobne
Zółta w zbliżeniu - wielkość wszystkich jest oczywiście jednakowa, co widac na pierwszym zdjęciu - drobne
I ostatnia zakwita ta
I ostatnia zakwita ta
Ta jest inna , otrzymałam od Danusi i dlatego nosi umowna nazwę Danusia. Rozkwita w lipcu , w 2 połowie , zmienia barwe w trakcie kwitnienia
Ta jest inna , otrzymałam od Danusi i dlatego nosi umowna nazwę Danusia. Rozkwita w lipcu , w 2 połowie , zmienia barwe w trakcie kwitnienia
1a.jpg
We wrześniu
We wrześniu
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Danka »

Elu pozwoliłam sobie umieścić "Danusię" ;-) w całej barwnej krasie. :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jatra
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2013-01-22, 16:18

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Jatra »

Elu dziękuję za tak cudowna dedykację :padam: :padam:

Tą żółtą mam i z opisu jaka podałaś by sie zgadzało to Fluffy.

Czerwona jeśli jest wysoka na 40 -50 cm i zakiwta początek września ma kwiatki drobne to może to być odmiana Red bo tak mi na nia wygląda.

Pozostałych nie mam wiec trudno powiedzieć co to są za odmiany , w internecie raczej nie znajdziemy informacji .Tym bardziej jeśli to są starsze odmiany

Danusiu jeśli na zdjęciach jest ta sama chryzantema to jest niesamowita odmiana , cudowna . :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Danka »

Jatra pisze: Danusiu jeśli na zdjęciach jest ta sama chryzantema to jest niesamowita odmiana , cudowna . :-D
Tak Teresko, na wszystkich zdjęciach jest ta sama chryzantema. Obdzieliłam nią kilka osób z forum ale w tej chwili została tylko Ela. A moja niestety zmarzła :zalamany:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Ale nic się nie martw Danusiu , bo dostaniesz ją na wiosnę. Już ukorzenioną.
A poza tym miałam taką nadzieję , że jak zobaczysz mój post , to wkleisz zdjęcia , bo u mnie akurat nieciekawie sfotografowana. i nie zawiodłam się , dzięki :lol:
Tereniu , dzięki za identyfikację. Jak najbardziej , jestem za wymianą. Tą Danusię też dostaniesz - mam nadzieję , że dobrze przetrwają zimę , skoro poprzednią przetrwały :-D
Awatar użytkownika
Jatra
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2013-01-22, 16:18

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Jatra »

:-D

Witajcie dziewczyny :-D

Elu dziękuję , bardzo się cieszę będę miała nowe odmiany i to jakie piękne .Ta pomarańczowo brązowa wręcz sie uśmiecha do nas :D
Wybieraj sobie teraz u mnie jakie ci się podobają :-D

Danusiu , one są rewelacyjne lubię bardzo takie zmieniające się w każdym tygodniu jakby inna chryzantemka była . :-D

No cóż ostatnia zima wykosiła wiele roślin , nie oszczędziła nawet tych twardych chryzantem
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Jatra pisze: Wybieraj sobie teraz u mnie jakie ci się podobają :-D
Tereniu , z tym to problem będzie. Tyle masz prześlicznych chryzantem , że juz prawie się pochorowałam :lol: Znasz te choroby , co? Ostatnio u mnie była żurawkowa , teraz chryzantemowe szaleństwo.
Awatar użytkownika
Jatra
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2013-01-22, 16:18

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Jatra »

Elu do wiosny jeszcze troche jest , żeby Ci nie było smutno to też choruje na żurawki i latem kupiłam kilka odmian . A jesienią porozmnażałam bo miały dużo odrostów , mam nadzieje ,że ładnie przeżyją bo ładnie się ukorzeniły . :-D
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Madziula Rzeszów »

witam,
zaglądnęłam do Ciebie Elu aby podpatrzyć twój skalniaczek. Na wiosnę mam zamiar utworzyć właśnie coś podobnego.
Napisz mi proszę jakie rosliny masz na swoim skalniaku.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Madziu , w tym wątku jest niewiele o skalniaku. Więcej jest w tym drugim http://forum.poradnikogrodniczy.pl/jest ... 78-60.html O posadzonych karłowych iglaczkach piszę na stronach 5 -7. Nie wiem , czy interesują Cię iglaki , czy skalne bylinki. Chyba muszę uzupełnic wątek skalniakowy o opis skalnych , bo raczej są same zdjęcia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Nie widać tej wiosny , nie widać. A juz bym chciała takie widoki.Szkoda , że to nie w tym roku zdjęcia pstrykane
Załączniki
1.jpg
2.jpg
2.jpg
2.jpg
ewa12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2013-03-04, 23:46

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: ewa12 »

Oj mnie tez marzą się takie widoki,niestety ja dopiero zaczynam przygodę z kwiatami itp.i oko nacieszę jak je posadzę :lol: tzn jakieś tam są ,ale do Twoich mi daleko(tzn zacznę jak pogoda mi pozwoli)
a póki co nacieszę oko Twoimi pięknymi kwiatami :-) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Danka »

Oj, chciałoby się patrzeć na takie obrazki :-D Coraz trudniej się pogodzić z zimnem i śniegiem. Gdy przeglądałam zdjęcia z wcześniejszych lat z niedowierzaniem patrzyłam, że w marcu 2011 roku pracowaliśmy z mężem w ogrodzie podczas słonecznej pogody :orany:
ODPOWIEDZ