Jest takie miejsce - cz.2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: mamina »

Elu, jakoś się spóźniłam na otwarcie nowego wątku :-(. Super wygląda ta rabata tulipanowa i już wyczytałam jakimi kwiatami zasłaniasz miejsca po tulipanach, ale czy wykopujesz cebulki na lato? Niskie dalie to te siane z nasion ? :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Małgorzata124 »

Elu tulipankowo, ślicznie u mnie prawie wszystkie już przekwitły z powodu suszy. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Waldku, straty może nieduże, ale są - kilka róż mi nie odbiło i nowo posadzone jesienią trzmieliny nie dają oznak życia. Na razie nic nie wykopałam. Również część tulipanów nie wzeszła - i to wszystko na jednej rabacie - więc albo zgniły, albo stały się pożywieniem dla niechcianych lokatorów.
Jeśli chodzi o glebę to jestem zdania, że żaden nawóz mineralny nie jest w stanie dać jej tego, czego potrzebuje. Nie poprawi jej struktury i nie ożywi, aby mogła karmić rośliny. Owszem, stosuję uzupełniająco nawóz granulowany do róż i do azalii, ale głównie opieram się na kompoście i wszelakich gnojówkach roślinnych do podlewania oraz rozpuszczam w wodzie obornik granulowany. A jeśli chodzi o grządki warzywne i krzewy owocowe - to wyłącznie naturalne nawożenie. Mam nadzieję cieszyć się wkrótce pięknymi zdrowymi truskawkami, bo kwitną obficie.
A póki co to jeszcze trochę tulipanów, bo już niedługo skończą kwitnienie.
Załączniki
Mój ulubiony tulipan Lambada.
Mój ulubiony tulipan Lambada.
Liliokształtny - Mona Lisa.
Liliokształtny - Mona Lisa.
papuzie
papuzie
3 maj t2.jpg
Tulipan Crispa - Sphinks
Tulipan Crispa - Sphinks
6.jpg
8.jpg
9.jpg
użytkownik usunięty

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: użytkownik usunięty »

Piękne odmiany tulipanów i jak kolorowo! :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Zmienię kolor na biały :-D.
Jesienią posadziłam jabłonkę typu Ballerina - jakąż mi sprawiła niespodziankę - taki kwitnący patyczek. Ciekawe, czy jakiś owoc będzie?
Pięknie kwitną wiśnie. Właściwie to na zdjęciu kwitną, bo w rzeczywistości już przekwitają :lol:
Załączniki
j1.jpg
j.2.jpg
j.3.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

mamina pisze: Super wygląda ta rabata tulipanowa i już wyczytałam jakimi kwiatami zasłaniasz miejsca po tulipanach, ale czy wykopujesz cebulki na lato? Niskie dalie to te siane z nasion ? :-D
Jolu, na niektórych rabatach wykopuję, na innych - zostawiam. Jak ciężko się do nich dostać, bo np przysłaniają je dalie - to nie ruszam, aby nie uszkodzić. A jak mi nie pasuje kolor, to sobie znaczę wstążeczką delikwenta - że do wykopania. :lol: Dalie, cynie czy astry - zawsze mam z nasion. Dalie można uprawiać wysiewając nasiona bądź sadząc bulwy - niezależnie czy to wysokie czy niskie. Ja wolę nasiona, bo nie mam jak przechowywać kłączy czy cebul.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: mamina »

Elu, dzięki za podpowiedzi dot. tulipanów. Mam posiane i już ładnie wyrośnięte dalie z nasion, to myślę, że w sobotę je powsadzam. Zadaję czasem może dziwne dla doświadczonych ogrodników pytania, ale ja jestem starsza pani ;-) z młodym doświadczeniem ogrodniczym :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Małgorzata124 »

Elu jeżeli chodzi o nawozy jestem tego samego zdania. ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: saba »

Ja pozostałości po tulipanach chowałam i nadal chowam w znacznej części roślinami jednorocznymi, takimi jak aksamitki czy werbena. Liliowce mam ale maleństwa. Dalie mam dość wysokie i mocno rozłożyste i nie wszędzie gdzie mam tulipany mogę je sadzić.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Zawsze czuję żal, gdy tulipany przekwitają - tak krótko cieszę się ich kształtami i barwami. Ale z nich nie zrezygnuję. Podobnie rzecz ma się z azaliami - za krótko cieszą oczy swymi kwiatami, ale gdy rozkwitną - to radość dla zmysłów :-D Pierwsza rozkwitła u mnie 3 maja azalia japońska Nordlicht. W porównaniu z innymi japońskimi ma stosunkowo duże kwiaty. Trzy dni po niej pokazała swe gwiazdkowe kwiaty azalia wielkokwiatowa Freya, kolejno Marushka i Orlice. I te na razie pokazuję dzisiaj.
Załączniki
Nordlicht
Nordlicht
Nordlicht
Nordlicht
Wielkokwiatowa Freya
Wielkokwiatowa Freya
Freya i Marushka
Freya i Marushka
Japońska Orlice
Japońska Orlice
13maj - Orlice.jpg
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Agnes »

Jakie cudne azalie, ja swoimi się chyba nigdy nie nacieszę. Trudno, będę podziwiać Twoje i w innych ogródkach :). Jeśli chodzi o mój "czarny" tulipan, to służę kilkoma cebulkami, prześlę Ci jesienią. A co do kamiennej rabatki, to żadnego betonu nie dałam. Nic się nie wypłukuje, a jak roślinki zajmą ziemię korzeniami, to się utrwali. Na razie wygląda to pustawo, ale na początku zawsze tak jest. Wcześniejszy skalniaczek tez już ładnie zarasta :)
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: saba »

Elu piękne masz te azalie. Ja mam jedną ale mi nie kwitnie. W tym roku po zimie wygląda po prostu strasznie, że nawet nie będę jej pokazywać na forum.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

To jeszcze nie koniec moich azalii, bo mam ich w sumie kilkanaście.
Załączniki
azalie.jpg
azalie3.jpg
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Małgorzata124 »

Elu azalie są piękne, bardzo mi się podobają, szkoda, że nie mogę ich hodować. Może i by dało w sumie radę, ale musiałabym tak jak Gosia pisała kiedyś, okrywać je skrzyniami, co dla mnie jest za bardzo uciążliwe, więc zrezygnowałam, na pocieszenie mam rododendrony. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Agnes »

Elu śliczne te Twoje azalie, bardzo mi się podoba Freya i ta ciemniejsza wielkokwiatowa. Marzy mi się taki zagajniczek, ale chyba u mnie zbyt niekorzystny klimat :( W każdym razie Tobie gratuluję takich pięknych okazów, szkoda, że nie kwitną całe lato :)
ODPOWIEDZ