Jest takie miejsce - cz.2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Iga51 »

Elżuniu, zamiast u Ciebie, podziękowałam Ci u siebie. Chciałam dzisiaj sadzić milinki, ale Marysia pisze, że ma je jeszcze w wodzie, to może i moje jeszcze trochę pomoczę. Listki im oberwałam, bo choć się moczą, to listki więdły. Sasanki wsadziłam do gruntu, ale chyba przykryję je butelkami, bo jest trochę chłodno. Nie chciałabym ich stracić. Jeszcze raz dziękuję.
----------------
Stwierdziłam, że róże są właściwie bezproblemowe. Jak dostaną pić i jeść, to się bardzo odwdzięczają. Szukam właśnie następnych. Bardzo bym chciała teraz dwukolorowe, takie jak Papageno, czy Caribia. Są prześliczne.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: mmmm5 »

Elu poznajesz ?
Załączniki
on już chyba nadaje się do gruntu
on już chyba nadaje się do gruntu
świecą jak dzisiejsze słońce
świecą jak dzisiejsze słońce
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Marysiu, nie byłam pewna , czy coś będzie z tych sadzonek milinu , więc ucieszył mnie powyższy widok. :-D Oby Ci ładnie rosły i obficie w przyszłości kwitły. Chryzantemka też silna , bo mimo iż oderwana od kępy z pąkami - nie straciła ich , tylko ładnie rozwinęła. Gdybym posłała bez pączków , to bym radziła przyciąć , aby się ładnie rozkrzewiła , ale przecież szkoda tracić kwitnienia , choćby tak małego.Za rok powinnaś mieć podobną do tej poniżej
005.jpg
006.jpg
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Iga51 »

No proszę, u Marysiu milin już ma korzonki, u mnie niestety jeszcze nie. Ciekawa jestem, czy się ukorzeni. Na razie jeszcze trzymam w wodzie, no i przyniosłam do domu na parapet, bo do dzisiaj stał na tarasie. A może do milinu nie będę miała szczęścia?

Moja żółta chryzantema też jest piękna, a mam ją Elu od Ciebie od wiosny zeszłego roku. W ubiegłym też tak obficie kwitła. Zgodnie z Twoim zaleceniem wiosną skubię każdy pęd.
Obrazek
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: mmmm5 »

A to "skubana" ! pięknie kwitnie ...
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Danka »

A moje po mroźnej zimie wszystkie padły :orany: Dobrze, że "Danusia" wróciła i po suszy znowu zaczęła kwitnąć :rotfl: Dostałam z wymiany od Janinki dwie inne ale jakoś słabo z kwitnięciem. Jednak susza dała im się we znaki :zdegustowany:
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Anka2803 »

Elu możesz coś więcej napisać o "skubaniu " chryzantem :->, bo moje puszczam na żywioł :zawstydzony:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Proszę bardzo , Aniu. Na wiosnę , jak zaczynają rosnąć pędy i osiągną kilka cm , nie więcej niż 10 - przycinam końcówki. Wtedy zaczynaja puszczać młode boczne pędy. Za jakiś czas ponawiam operację i to wszystko. Rosną ładne kulki
002.jpg
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Anka2803 »

Dziękuję , na wiosnę wypróbuję :-D
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: goskamaja »

Aż się nie chce wierzyć że to już jesień i czas na chryzantemy, a dopiero co tak grzało. Piękne te Wasze słoneczne kwiatki choć za oknem już "piździernik":)
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Krysia »

Gosiu, zaczął się piździernik, ale oby nie pokazał się od tej zimnej strony.
Elu, ładniuśkie te żółtki :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Krysiu , jak na razie do października pretensji pogodowych nie roszczę. Noce bardzo zimne , ale dni nam oferują błękitne niebo i słoneczko. Pewnie , że czuć juz jesień , wieczór nadchodzi zbyt szybko , ale to nie powód , abym zrezygnowała z wyjazdu na działkę. W kominku rozpalone , a ja planuję , co będę robić jutro. Z pewnością nadal będę sadzić tulipany. Dziś posadziłam 180 sztuk. Wszystkie w pojemnikach.
002.jpg
Oczywiście koszyk ( ażurowa skrzynka) jest wkopany na odpowiednią głębokość. Nie powiem , żeby mi to szybko szło :lol: Pojemniki się kończą , więc resztę cebulek posadzę już luzem.
Kończę wykopywać mieczyki, niemniej jednak z kilkoma muszę poczekać , bo dopiero przekwitają. Powinnam odczekać ze 3 tygodnie, zanim je wyciągnę z gruntu.
A teraz troszkę światła i cienia
007.jpg
I promyczki zachodzącego słoneczka
008.jpg
Dobrej nocy życzę.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Krysia »

Pięknie w tym zachodzącym słonku. I kupiony przeze mnie klonik widzę. Śliczny jest.
A dziś jest u nas ta Wystawa Kwiatów. Kaszlę, kicham i się waham, czy by nie podjechać i nie pooglądać, bo wiesz Elu jaka to jest choroba kwiatkowa. To jak uzależnienie.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Krysiu , przez rok klonik Atropurpureum niesamowicie podrósł. Gdy mu wyprostowałam te lekko zwisające gałązki ,to już był prawie tak wysoki , jak ja. Bardzo lubię oba Twoje kloniki
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Krysia »

Miło mi niezmiernie. Ten kącik z klonikami to masz jak w japońskim ogrodzie, urokliwy bardzo. Ale ja nie wiem, gdzie masz nieurokliwie, bo ta sosna koreańska i wszystko w jej pobliżu jest cudowne. O azaliach nie wspomnę i tych jaszczureczkach blisko oczka. Dobrej nocki Eluś.
ODPOWIEDZ