Jest takie miejsce - cz.1

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Elzbieta M pisze:Piotruś , dzięki Ci za dokładne informacje odnośnie mojego "wiesiołka spod płota" :-D
Merghen , muszę coś uściślić , bo chyba żle mnie zrozumiałaś. Ten wiesiołek przy ogrodzeniu to jest - jak nam wyjaśnił Piotrek - czworokątny. On rośnie tak do wysokości kolan , u mnie kwitnie od połowy czerwca do połowy lipca.I faktycznie jest wszędobylski.Wszędzie wejdzie , również w trawnik. I on chyba nie pachnie. Natomiast ten , o którym pisałam , że rozwija się na noc, pięknie pachnie i ma ok 1.5 m - to jeszcze inna odmiana. Może Piotruś nam coś o nim napisze?
Ja Ci mogę przesłać nasiona lub sadzonki , ale dopiero ...w kolejnym sezonie. Nie zbierałam.
Ja jak zwykle coś pokręcę :kwasny: ;) Dziękuję za sprostowanie :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Śliczne różyczki u ciebie :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Natomiast ten , o którym pisałam , że rozwija się na noc, pięknie pachnie i ma ok 1.5 m
Ten wiesiołek to Wiesiołek dwuletni (Oenothera biennis) :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Tak , Piotruś , faktycznie ma dwuletni cykl rozwojowy - ale nie wiedziałam , że tak się nazywa :oops:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Punkcik dla Piotrusia poszedł :super: :super:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

W niedzielę " odwiedziłam " działeczkę. Byłoby szaro i smutno , gdyby nie kwitnące - po raz pierwszy u mnie na działce - słoneczne chryzantemy
Załączniki
w listopadzie.jpg
21 listopad.jpg
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Bardzo ładne chryzantemy...lubię ten kolor. Moje w tym roku lichutkie :kwasny: . Koniecznie muszę dorwać jakieś inne odmiany :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Zeniu , mnie by się marzyły takie , które kwitną -wrzesień - pażdziernik , kiedy jeszcze jestem na działce. Te mi zakwitły póżno , ale mam je pierwszy rok i nie wiedziałam nic o terminie ich kwitnienia. Ale w wazonie stoją już 3 tygodnie i są świeżutkie!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

od razu zrobiło się jaśniej i słoneczniej, mam chryzantemę,która zakwita już w lipcu i kwitnie do listopada, w tym roku zakwitła później ale równie ładnie. A to jej przeistaczanie od lipca do listopada
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Czy dobrze zrozumiałam , Danusiu? Czy to ciągle ta sama chryzantema? Trudno mi uwierzyć , ąle napisałaś " przeistoczenie". Jest świetna! Nie znasz przypadkiem jej nazwy? Polowałabym :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Czy dobrze zrozumiałam , Danusiu? Czy to ciągle ta sama chryzantema? Trudno mi uwierzyć , ąle napisałaś " przeistoczenie". Jest świetna! Nie znasz przypadkiem jej nazwy? Polowałabym :-D
Tak, na wszystkich zdjęciach to ta sama chryzantema. Nie wiem czy ją upolujesz, bo jak dotychczas to tylko ja ją obdzielałam. Nie zrozum mnie źle. A Herbi - Krzysiu,nazwał ją "Danusia". Jeżeli ją zechcesz, to na wiosnę się przypomnij :)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danusiu niesamowita ta Twoja chryzantema :zdziwko: Słyszałam o chryzantemie o imieniu 'Danusia' ale jej chyba jeszcze nie widziałam a może widziałam ale nie wiedziałam że to ona :niepewny:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Danka pisze: Nie wiem czy ją upolujesz, bo jak dotychczas to tylko ja ją obdzielałam. Nie zrozum mnie źle. A Herbi - Krzysiu,nazwał ją "Danusia". Jeżeli ją zechcesz, to na wiosnę się przypomnij :)
To może i ja na wiosnę się ładnie o taką uśmiechnę ;) Jest bardzo ładna i tak długo kwitnie....... :shock:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Chryzantema przebojem sezonu :D :D :D Takiej nie widziałam a bardzo lubię te kwiatuszki. Kiedyś miałam na ogrodzie jakieś dwie ale niestety już ich nie mam :/ Teraz ciężko się jest mi do nich przekonać, mam zawsze problem z ich zimowaniem...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Zeniu, zaraz napiszę pw.
Zablokowany